Oprava stmívače Kaoyi KHT-234H

Od: Datum: 20.02.15 19:41 odpovědí: 3 změna: 25.02.15 22:56

Dobrý den všem,

Řeším opravu stojanové lampy. Má výstup na halogenovou žárovku 230V a 12V.
Funguje ale jen 230V.

Rozhodl jsem se, že se lampě mrknu na střeva, jestli náhodou nenajdu nějakou poškozenou součástku, ale bez úspěchu.
Všechno vypadá v pořádku. Ještě než to úplně vzdám, rád bych vás požádal o pomoc.

Lampa má duální stmívač Kaoyi KHT-234H ( viz fotky )

Na jedné cizojazyčné diskuzi jsem se dočetl, že pomohlo vyměnit odpory R1 a R8. To jsem vyzkoušel, ale nepohodlo to.

Nemám s opravami moc zkušeností,ale věřím, že je tady mnoho chytrých hlav, kteří mi poradí jak pokračovat v pokusu o opravu.

Za odpovědi předem děkuji
Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.15 21:34

Opravy zkusmo mohou pomoci, ale je to otázka pravděpodobnosti, že něco odchází. Chce to sehnat nebo překreslit schéma a proměřit. Je tam nějaké tyristorové nebo triakové spínání a tam by mohl být problém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.15 14:10

Děkuji za odpoveď. Našel jsem jednoduché schémátko pro 12V, které by mohlo pomoci. Zkusím tedy vyměnit ten triak.

Budu moc rád když mi budete dále psát vaše názory.

Ja se mezitím ozvu, jak výměna dopadla.

Datum: 25.02.15 22:56

Dobrý den, problém vyřešen.

Lampa je v pořádku. Moje chyba byla, že jsem koupil LED žárovku, která stmívat nelze.

Normální halogenová žárovka stmívat jde.

Všem děkuji a zase příště.

Jirka

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.