Vrácení telefonu

Od: Datum: 18.02.15 14:12 odpovědí: 3 změna: 19.02.15 14:12

Dobrý den,

objednal jsem si u Electro Worldu přes internet telefon ale poslali mi špatnou barvu. Chci telefon reklamovat na pobočku. Je zabalený ani jsem jej nenačínal. Každopádně se chci zeptat jestli mám právo na vrácení peněz v hotovosti - nikoliv převodem na účet - ani žádný nemám. A další věc je ta jestli musím zboží reklamovat já osobně nebo můžu místo sebe vyslat někoho z rodiny protože jsem zdravotně indisponovaný. Díky

.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 15:31

Pokud nemáte účet, vrátí vám peníze hotově nebo poukázkou. Ostatně, můžete se zeptat přímo v Elektrowordu, číslo na zákaznickou linku najdete na jejich stránkách.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.15 14:04

Dobrý den, s fakturou můžete můžete v EW zboží asi do měsíce vrátit.( Mimochoodem je to někdy levárna protože někdo ho vrací už použitý a já použitý koupila a pěkně to tam schytali.) Takže ano určitě pokud je objednaný z internetu tak ho vrátit můžete, pokud jste indisponován můžete s dokladem o koupi poslat kohokoliv jiného.

doplněno 19.02.15 14:05:

Nebo si zjistěte na jaké pobočce ho mají v té barvě jakou chcete a vvyměnit to tam.

Ohodnoceno: 0x

Od: sos®
Datum: 19.02.15 14:12

Z poradny obrany spotřebitele - zboží objednané distančním způsobem, tedy přes internet, můžete vrátit bez udání důvodu vrácení do 14 dnů od obdržení. Obchodník Vám musí vrátit peníze takovou formou, jako jste platil Vy. Tedy pokud jste platil v hotovosti dobírku, musí Vám vrátit v hotovosti. Zákon neříká, jestli musí zboží vracet zákazník "in natura" nebo může to být někdo v zastoupení.V daném případě to není rozhodující. Ale pro každý případ napište dotyčnému jednoduché zmocnění " Zmocňuji p... bytem .. číslo OP, aby mne zastupoval při jednání s firmou ... ve věci vrácení mobilu ve lhůtě dané občanským zákoníkem. Jméno,adresa, podpis.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.