Zasekaný telefon - je to normální?

Od: Datum: 13.02.15 09:31 odpovědí: 2 změna: 13.02.15 10:20

Dobrý den, mám mobilní telefon Samsung S7560 Galaxy Trend a příšerně, ale příšerně se mi seká:
Chci odemknout mobil - čekám pět vteřin než se vůbec probudí.
Chci se dostat do menu - čekám klidně deset vteřin.
Zapnu aplikaci, chci do jednoho políčka vepsat číslo - načtění klávesnice trvá klidě pět vteřin a zadání písmenka také. Nehledě na to že aplikace jako taková se seká taky byť by mohla bejt sebeprimitivnější.
Jdu do kontaktů - seká se. Jednou už jsem ani nemohl přijmout hovor, protože vesele vyzváněl, ale na displeji se nic neukazovalo.
Už třikrát jsem mobil vracel do továrního nastavení, vždycky to pomohlo tak na den na dva, dokud jsem nenainstaloval YouTube, aspoň to tam chci, a seká se a seká se. Jelikož je tohle můj první chytrý telefon, tak mě mrzí, že je to takovej krám. RAM je furt vytížená na 476 MB z 645 MB. Nechápu čím. V minulých továrních nastaveních se mi telefon sekal s tím, že na mě vyběhla hláška, že některá z těch předinstalovaných aplikací se zastavila. Přitom jsem na ně nikdy nešáhl.
Na internetu si lidé stěžují, jak se jim jejich telefony také sekají. To je jako normální? Že se telefony po sakra krátké době začnou takto sekat? S radostí teď vzpomínám na svoje staré, ne chytré mobilní telefony, které běžely klidně s 6 zapnutými hrami a ani necekly, ani se nezpomalily. Běžely sice pomaleji, ale aspoň furt stejně. (na druhou stranu asi bych se k nim nevrátil)
Co se s tímhle dá dělat? Mám telefon stále obnovovat, nebo se a něj vykašlat a koupit nový? A v případě že nový, můžete mi ze zkušeností doporučit, který? Na heuréce jsem na tento mobil četl recenze, kde si ho lidé vychvalují, no já teda ne. *nevi*
Předem vám děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 09:59
Hezký den, ano bohužel je to možné, telefon má 1x1GHz a to je mnohdy málo. Před mým Galaxy s3 jsem měl telefon Samsung galaxy mini 2 a byl na tom úplně stejně, ne-li hůř, než popisujete. Zkoušel jsem problém vyřešit návratem k továrnímu nastavení a přehráním ROMky, kterou jsem si stáhl ze sammobile.com, ale ani to nepomohlo, telefon se sekal dál, ale víc mě zlobily pády aplikací. Pokud máte nějaké zkušenosti, můžete zkusit telefon přehrát, ale dejte pozor ať z něj neuděláte cihlu. Jinak možná, že by se vyplatilo koupit si lepší telefon, ale na nižší třídu už se nekoukejte :)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.15 10:20

Podle specifikace má telefon 768MB RAM a 4GB Flash. Je docela zázrak, že se vůbec rozběhne. Snad by pomohl root a kompletně odstranit TouchWiz, ale to je pro zkušenější. Nebo se telefonu zbavit a pořídit něco s 1,5-2GB RAM.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.