Použití vypínače svítidla

Od: Datum: 11.02.15 10:39 odpovědí: 6 změna: 11.02.15 11:07
Mám Nábytkové svítidlo ZEPO LFD-T02/S-C Kanlux pod kuchyňskou linkou 5ks nahoře na skříňce trafo připojene k síti natrvalo .Trafo vyhořelo, koupil jsem led trafo a 5ks led náhrad a bylo mi doporučeno vypínat přívod do trafa tzn230V nikoli za trafem 12V aby nebylo pod napětím pořád . Chtěl bych se zepat zda mohu pro vypínání 230V použít vypínač vtom svítidlu ZEPO LFD-T02/S-C Kanlux. děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 11.02.15 10:44

aby se na to dalo odpovědět, je potřeba vědět, jak je to v tom světle zapojeno...

Ohodnoceno: 0x

Od: jiris
Datum: 11.02.15 10:48

no vtom světle ten vypínáč vypíná 12V k žárovce ale já bych chtěl k tomu vypínači přivést druhým kabelem fázi od trafa a vypínat tak přívod at není trafo ktěm světlům stále pod napětím .

Datum: 11.02.15 10:58

no to by jsi musel ty vodiče odpojit a připojit na přívod12V na přímo. Pak by to snad šlo. Já to mám řešeno tak, že vypínám průběžným vypínačem. a vyřešeil jsem to tak, že jsem v IKEA koupil přípojnou šňůru pro trafo na LED, ucvikl konec a připojil to k trafu, Druhý konec je vidlice do zásuvky. Vypínač je oboustrannou lepivkou uchycen na linku ve vhodném míste.

Od: jiris
Datum: 11.02.15 11:05

ano 12v bych odpojil a připojil natvrdo bez vypínače na žárovku tím pádem mám volný vypínač ke kterému bych druhým kablem přivedl fázi a odvedl zpět nahoru do trafa .Ostatní světla by zůstaly jak jsou . jen mám strach zda ten malý vypínač unese 230V

Datum: 11.02.15 11:07

jak píše Reqid...kokni co je na něm vylisováno, bude tam kolik V snese a jaký proud I

Datum: 11.02.15 11:01

Je potřeba podívat se na vypínač a najít na něm jestli zvládá 230V. případně jej vyměnit za typ který to umí.

Nicméně většina vypínačů 230 snese.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.