Studeny spoj?

Od: Datum: 04.02.15 21:41 odpovědí: 13 změna: 05.02.15 17:57

Zdravím,muj problém je ...Tv panasonic,plasma,2 roky stará,těsně po záruce,127cm,po odpojení od zdroje a znovu připojení se již nezapne do pohotovostního režimu (červená kontrolka).Při několikátém vytažení a opětovném zastrčení zpět do sítě se náhle normálně zapnula.Dnes ale na chvilku přerušili dodávku el.energie a po opětovném spuštění tv opět totálně mrtvá!Zkoušel jsem odpojovat a opět zastrkovat ale tv nereaguje.Rovnou píšu že kabel je ok a tv jako nová proto bych jí ještě nechtěl vyhazovat.Mate někdo nějakou radu?Prosím.Děkuji.F.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.15 21:42
avatar

Rozebrat, mrknout na zdroj... Resp. zkontrolovat elyty...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fandauch
Datum: 04.02.15 21:52

Dik za reakci Zajac,ale co jsou to elyty?

Datum: 04.02.15 21:55
avatar

elektrolytické kondenátory, jsou to takové válečky, pokud jsou horní části viditelně nafouknuté, jsou KO a budou potřeba vyměnit. Odchází na to i hodně LCD monitorů a lidi je vyhazují, přitom oprava vyjde (za nové kondenzátory) asi na 30 Kč a monitor je dalších pár let v pohodě :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fandauch
Datum: 04.02.15 22:03

Díky za vysvětlení,jinak je tv fakt super,souhlasíte že je ještě škoda po cca.dvou letech se jí zbavovat?Nebo jít do nové?

Datum: 04.02.15 22:09
avatar

nevyhazovat,amatérsky se do toho nehrabat a pozvat na opravu někoho kdo se vyzná

vhodnýho člověka lze nalézt i zde : http://www.ebastlirna.cz/modu…me=Forums&file=viewforum&f=43

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 07:40
avatar

zkoušel jste TV zapnout dálkovým ovladačem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fandauch
Datum: 05.02.15 16:27

pro Pavouka,tak tupej zase nejsem *vtip*

Od: mkat®
Datum: 05.02.15 10:47
avatar

Ak neviete čo je kondenzátor tak ,bez urážky,sa do toho ani nevrtajte.Môžete urobiť viac škody ako úžitku.Ak nechcete ísť do servisu ,tak asi máte niekoho známeho čo sa v tom vyzná ,viac ako vy.Môžno že je len studený spoj.Alebo ten kondík.Ale kondenzátor nemusí byť viditelne vadný.

Myslím že sa oplatí dať tej telke šancu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.02.15 11:54

Dva roky starou televizi vyhazovat jen kvůli tomu, že má poruchu? To je jako kdybyste u kola píchnul a vyhodil celé kolo. Opravami se živí specializovaní servisní technici a servisy. Ve vašem městě jistě nějaký servis je, ti už si s poruchou kvalifikovaně poradí a za opravu ručí, máte na ní záruku i za kvalitu provedení. Pokud nejste specialista elektronik, tak chybu sám nenajdete a navíc... škoda slov. Nejste sám, komu se televizor porouchal, do in-line servisu na Třebešíně ve Strašicích lidé vozí televizory všech možných značek a velikostí, stejně jako se chodí s nemocným psíkem k veterináři a ne k antouškovi. Klidně bych se svěřil značkovému nebo jinému dobrému servisu.

doplněno 05.02.15 11:59:

překlep, oprava: ve STRAŠNICÍCH... omlouvám se za překlep

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.02.15 12:57

Svěřit servisu něco co už není v záruce je hození peněz do kanálu, poohlédněte se po nějakém recirkulátorovi :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fandauch
Datum: 05.02.15 16:22

Já se do toho samozřejmě pouštět nebudu a ani jsem nechtěl.Ovšem při současnych cenách elektroniky si kladu otázku zda se ta oprava finančně vůbec vyplatí.

Od: bmbx®
Datum: 05.02.15 17:45

Většinou se vyplatí, ale ne v servisu

Z velké části jsou to malicherné maličkosti a ve vašem případě jsem si tím jist, jenže v servisu jsou "měniči desek" a to se nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.02.15 17:57

I kdyby vás oprava stála i s materiálem tisícovku, tak je to desetina ceny nové televize, takže by se oprava vyplatila. To za prvé. Za druhé, pokud je to takováto závada ve zdroji, tak to zkušený servisák najde a opraví a nemusí vyměňovat celou desku. Jak píše tazatel, mohl by to být fakt studený spoj, nebo jak píší další rádcové, může to být vadný kondenzátor, do spotřební elektroniky se fakt dávají hodně nekvalitní a laciné šunty, které moc nevydržejí a skutečně se někdy dají najít podle nafouknuté čepičky nebo jiných znaků, které servisáci poznají, nebo na to mají zkoušečku a hlavně vědí, kde mají hledat, který kondenzátor by to mohl být a tak se s opravou nepárají dlouho a tak také oprava nemusí být tak drahá, jak si někteří lidé představují. Klidně bych to dobrému servisákovi svěřil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.