Televizor Samsung ukazuje negativní obraz

Od: Datum: 25.01.15 12:08 odpovědí: 15 změna: 06.03.15 18:17

Mam televizor SAMSUNG CRYSTAL*TV Series 5 550 LCD TV 37" Full HD 1080 p 4 HDMi.

Když jsem televizor včera večer zapnul, objevil se negativní obraz. Při opakovaném vypnutí a zapnutí se chyba opakuje. Může mi někdo poradit, co mám vyzkoušet, než zavolám opraváře? Předem díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.01.15 13:45

Dobrý den, můžete zkusit připojit např. DVD přehrávač a zjistíte, zda je rozdíl mezi vysíláním signálu a signálem z přehrávače. Jinak to vypadá na závadu uvnitř přístroje a bude to vyžadovat asi odborný zásah. Také zkuste TV zcela odpojit od proudu a pak po chvilce opět připojit k zásuvce a spustit. Zdravím!

doplněno 26.01.15 21:40:

No, dobře - ale, mohl jste alespoň něco zkusit ještě před servisem. A o tom nepíšete.

doplněno 27.01.15 15:32:

vsevim - možná se zapnulo jenom "kurvítko", které tam vkládá výrobce a drží přístroj v chodu po dobu záruky - potom spustí svou funkci. Ale, toto se pouze říká.

doplněno 26.02.15 19:14:

No, je to síla. To bude asi cena za to nové "kurvítko" a jeho montáž .

Ohodnoceno: 0x

Od: njp
Datum: 25.01.15 13:54

Zavoláním opraváře se oprava jen prodraží o jeho návštěvu. Na místě vám nic opravovat nebude. Před odvezením TV do opravy vyzkoušejte ještě reset nastavení obrazu, případně vezměte TV do rukou a zatřeste s ní. Někdy to pomůže. Ale spíše odešla obrazovka. Tedy se nevyplatí ani ta oprava.

Od: bmbx®
Datum: 25.01.15 13:59

Negativní obraz rozhodně není závadou obrazovky, přesněji panelu LCD, prosím nevyvolávat paniku.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.01.15 14:31

Než zavoláte opraváře, vypněte přístroj komplet na pár minut ze sítě, případně ještě proveďte v menu tovární nastavení. Pro případ softwarové chyby můžete zkusit update firmware. Ale spíš tipuji na hardwarový problém.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.01.15 21:15

Všem, kdo jste mi napsali děkuji za pozornost a snahu pomoci. Televize je zabalená a zítra si pro ni přijede firma, která se ji pokusí opravit.

Datum: 26.01.15 21:43

pokud není TV v záruce, tak zásah servisu se nevyplatí...

Datum: 26.01.15 22:07

To bmbx:

Vážím si Vašeho stanoviska k dané věci.

Zkoušel jsem to napravit podle doporučení, ale bez výsledku.

Do opravny dám televizor s tím, že když mi řeknou cenu do 6000 Kč, dám opravit, při vyšších nákladech půjde televizor do Sběrného dvora a koupím nový.

Při zakoupení stál něco přes 16.000 Kč a byl 4.5 roku v provozu.

Dnes to tak chodí...

Datum: 27.01.15 13:48

Chtěl jsem tím naznačit, že servisy dnes existují ne proto aby opravovaly, ale aby svými cenami nutily koupit zboží nové,

mohl bych vyprávět, uvedu poslední případ. Vadná TV - servisem odhadovaná cena 3000Kč, skutečné náklady kolem 300Kč :-D

Je obraz opravdu negativní? Zkuste jsem vložit fotku.

Datum: 27.01.15 13:56

To by mě zajímalo, co do těch 3 stovek počítáte. Servisu se nemůže v současných podmínkách opravovat za 3 stovky cokoliv, byť by to byla sebemenší blbost, co jde vyřešit za minutu bez náhradních dílů.

Datum: 27.01.15 14:12

Právě o tom píšu, že servisy jsou na nic *smich*

Datum: 27.01.15 15:29

To bmbx:

Už jsem to zabalil do originálního obalu a podle pokynu firmy opatříl nápisem KŘ E H K É na obou stranách a čekám, kdy si pro to přijedou. Rozbalovat už to nebudu.

Je to smutné, ale tak to je. Veliká kampaň při prodeji, při výrobě cílená snaha aby to dlouho nevydrželo a mohla se prodat nová...

Na chalupě mám v provozu čtyry televizory ORAVA, staré skoro 30 let a stále šlapou jako hodinky Omega...

doplněno 26.02.15 18:28:

Tak ze servisu mi oznámili, že náhradní díl, který je třeba vyměnit bude stát 8600,- Kč a práci odhadli na 6300,- Kč.

Tak jsem jim ho nechal a kopím nový.

Datum: 26.02.15 19:09

Vůbec mě to nepřekvapuje :-D

Docela by mě zajímalo který díl do TV může stát 8600,- a ještě by mě zajímalo jakou práci na TV lze ohodnotit na 6300,-

*smich*

doplněno 27.02.15 04:53:

Najde se zde někdo fundovaný, co dokáže na moje otázky odpovědět? *smich*

Od: dht*
Datum: 27.01.15 16:57

Možná je jen změněno nastavení barev. Nevím přesně co si představit pod pojmem "negativní obraz", nejde spíše o inverzi barev?

Zkuste: Menu/nastavení/obrazovka/vykreslování/barvy/RGB a tady to bude. Strukturu menu Vašeho přístroje neznám, ale jistě to najdete. Na servis zapoměňte.

Datum: 06.03.15 12:17

máte pravdu, jednalo se o inversi barev... nejsem odborník, mně to připadalo jako negativ...

Televizi mám už novou, tak snad do konce záruky vydrží...

Datum: 06.03.15 18:17

Mezi negativem a inverzí není rozdíl :-D

Takže spíš jde o to zdali jsou převrácené jenom barvy, nebo i jasový signál

Při inverzi barev, by při stažení barevné sytosti na nulu byl obraz normální, koukatelný ale pouze černobílý.

Pokud by se jednalo o celkově inverzní (negativní obraz), tak by obraz byl po stažení barev černobílý, ale taky negativní (inverzní).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.