Název kabelu a kde koupit?

Od: Datum: 19.01.15 10:42 odpovědí: 9 změna: 21.01.15 19:18

Dobrý den, prosím o pomoc Vás zkušenější a znalejší v elektronice. Já jsem laik a scháním tento kabel, prosím pod jakým názvem ho schánět? Popřípadě, kde koupit? Za přímý webový odkaz bych byla vděčná.

Renda

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 10:49

Název kabelu Vám neřeknu, ale je to kabel na propojení "velkého" (klasického)USB s "mini" USB. Koupíte ho v kterékoliv prodejně s elektronikou, případně v příslušných odděleních OKAY, Datart a podobně. Jestli máte vzorek, vezměte ho na nákup s sebou, prodavač určitě poradí. Mohl by to být tento.

doplněno 19.01.15 10:56:

Tak zpět. Tenhle bude ten pravý.

doplněno 19.01.15 11:00:

Tak ještě zpět. Nějak jsem přehlédl tu krabičku na kabelu. Zřejmě se nejedná o prostý kabel, ale o nějaké přídavné zařízení (kovertor?). K čemu ten kabel má sloužit?

doplněno 19.01.15 11:48:

Pravda - pravda. Ve snaze co nejrychleji odpovědět jsem se lehce unáhlil :( . Při blišším pohledu to spíš vypadá na propojovací kabel mezi starší typ (analog) videokamery s PC s převodníkem. Takže se omlouvám, kde se dá tohle sehnat teda nevím, ale každopádně bych se ptal v prodejnách příslušných zařízení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.15 11:22

Magdone, nejsem si vůbec jistý, že ten malý konektor je mini USB. Spíš to bude nějaký speciál a ta krabka na kabelu může být převodník. Jenže pokud tazatel neupřesní, do čeho že se strká ten menší konektor, tak těžko dostane adekvátní odpověď

Datum: 19.01.15 12:01

DV je jistě označení anaologu... Je to výstup digitálních kamer. Nicméně takový kabel jsem ještě neviděl..

Datum: 19.01.15 12:50

Nejen, že jsem takový kabel viděl, ale mám ho včetně té kamery (máte pravdu, že digitální) doma. Ovšem nemám na něm tu škatulku a ten větší konektor na něm nemám USB, ale je pro připojení přes "FireWire".

Ale netvrdím, že je to to, na co se ptá tazatel. Měl by svou otázku upřesnit.

Datum: 19.01.15 13:48

Takže z toho by plynulo, že na původním obrázku tazatelky je redukce USB <-> FireWire (IEE1394). Zřejmě jde o tohle, ale kde a jestli vůbec to jde sehnat, netuším. Možná zkusit na e-bay?

Od: bmbx®
Datum: 19.01.15 14:59

Než se trápit se sháněním tohoto kabelu bude lepší si do počítače koupit FireWire kartu.

Do stolního:

http://www.alza.cz/kouwell-fw-101ti-d509190.htm

do notebooku dle slotu (PCMCIA nebo ExpressCard), pokud tam nějaký je:

http://www.alza.cz/axago-ecf-x1-d267449.htm nebo http://radice.heureka.cz/kouwell-kw-1002e/

doplněno 19.01.15 16:19:

Zapoměl jsem připomenout, že k tomu se musí pak dokoupit porpojovací kabel:

http://www.alza.cz/kabel-firewire-6pin-4pin-d41443.htm

Datum: 19.01.15 19:10

Prodávají to zřejmě tady, ale ta cena *ee*

doplněno 19.01.15 20:33:

bmx: To je jasné, dal jsem to sem pro případ, že dotyčná nic montovat neumí nebo nemůže (třeba kolem nikoho montováníschopného, nebo má notebook...) a přesto kabel chce.

doplněno 21.01.15 21:55:

Tady na Amazonu to možná prodávají za 4£, ale není tam kompletní fotka. Funkčně kabel odpovídá - konverze USB-FireWire, FireWire je mini 4-pin a vypadá stejně. Pokud bude rozumné poštovné, koupil bych ho.

Od: bmbx®
Datum: 19.01.15 19:59

rumicek:

proto jsem napsal, jak to řešit levněji ;)

A hlavně ty komponenty jsou mnohem běžněji k sehnání.

doplněno 19.01.15 20:40:

Lepší notebooky to mívají standardně a pokud ne tak ExpressCard, nebo PCMCIA se montovat nemusí, s tím stolním PC je to malinko horší.

Od: renaata
Datum: 21.01.15 19:18

Omlouvám se vám za komplikované řešení mé otázky, ano je to kabel na propojení videokamery a PC pomocí USB a redukce...

A opravdu to nechci řešit jinak, než kabelem, takže děkuji za odkaz, je pravda, že kabel je tedy poněkud drahý, tak kdyby ještě někdo věděl, kde ho sehnat levněji, nebo alespoň v čechách, prosím pošlete mi odkaz, budu vděčná, jinak moc děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.