Připojení faxu

Od: Datum: 18.01.15 22:50 odpovědí: 4 změna: 19.01.15 00:17

Ve firmě jsem měl připojený fax, ovšem někdo asi ukopnul dráty, které vedly do krabičky na zdi-vedly tam 4 dráty ke dvěma drátům.Nějak jsem ty dráty propojil,aby ve faxu byl tón, ale on nechce přijímat faxy.Nevíte, v čem je problém, či nebyl by někdo z Brna, kdo by se na to přišel podívat? Pro znalého to bude banalita, ale já si s tím nevím rady.Tady na netu jsou samé opravy mobilů a pevné linky jako by už nebyly.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.15 23:25

prd tomu rozumim,matematicky tolik možností na zkoušku nemáš,ale tohle jsem našel:http://telefon.unas.cz/jts/l1.htm

Ohodnoceno: 0x

Od: ferdamravenec
Datum: 18.01.15 23:34

No jo,to je právě ono, zdánlivě to vypadá jako nic, ale jsem v tom ztracený, a zkoušel jsem různé varianty, ale někde jsem dělal chybu a už na to nemám nervy,protože v té krabičce je těch drátů víc a já nevím, jestli nebyl některý z nich připojen na jiné než ty dva.Prostě magorfestival.

Od: odpoved*
Datum: 18.01.15 23:53

Na tom není co pokazit. Pokud máte klasickou telefonní linku, na kterou připojujete mikrotelefon, modem, nebo fax, jsou potřeba k zprovoznění pouze dva vodiče. U ISDN technologie (moc se mezi lidi nerozšířila) čtyři vodiče - dvě linky. Máte ve sluchátku oznamovací tón?

doplněno 19.01.15 00:02:

Pokud ano (jak uvádíte), bude problém s největší pravděpodobností v nastavení faxu. Nejednodušeji to zjistíte tak, když zavoláte na číslo, kde máte fax připojen. Ten by Vám hovor měl vzít a vy uslyšite klasické pískání faxu.

Ohodnoceno: 0x

Od: ferdamravenec
Datum: 19.01.15 00:17

No pískání faxu se ozve,ale nějak odmítá přijmout tu přicházející zprávu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.