3,5 mm jack

Od: Datum: 18.01.15 00:26 odpovědí: 14 změna: 18.02.15 17:20

Zdravím mám problém mám telefon LG Optimus L9 II a když zapojím sluchátka funguje jenom jedno při všech sluchátkách a přitom sluchátka jsou v pohodě takže mám 2 otázky : Kde koupím 3,5 mm jack a jestli si to můžu udělat sám doma popř. návod díky moc :D

doplněno 18.01.15 10:50:

Do továrního nastavení jsem to již zkoušel mám pocit že vada je v jack konektoru u mobilu

doplněno 20.01.15 22:03: Tak jsem zkousel i zakladni sluchatka co jsem k mobilu dostal A stejny problem sluchatka mi driv fungovala

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nekdo*
Datum: 18.01.15 00:32

Jack koupíš v elektru, nebo v nějakém hudebním obchodě. 100% stojí pár korun, pozlacený trošku víc
A samozřejmě že si uděláš sám, pokud je teda řeč o výměně jacku na sluchátkách. v případě že máš pájku (a umíš s ní). Jsou tam 2 dráty na tom nic nepokazíš
Jestli ale myslíš ten v telefonu tak s tím di do servisu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.01.15 10:53

Do servisu mně to právě moc netáhne už jsem jim dával display trvalo 2 měsíce než to opravili křupli mi rámeček a rozbili přední reprák takže jsem tam musel znova.

Datum: 18.01.15 12:33

no jsou tam tři drátky ale jestli se ti nechce do opravy tak si to zapoj na mono: http://blog.jankaspar.cz/zapojeni-35mm-jacku/

Datum: 18.01.15 00:37

Tipnu si: Zkoušíš jiná sluchátka a ne originální. A na původních je zřejmě video JACK. Netuším, co si chceš udělat doma sám.

Od: bmbx®
Datum: 18.01.15 09:35

ladinpraha:

Na mobilu video výstup jackem? Pokud máš na mysli čtyřkontaktový jack, tak i zdířka pro něj je použitelná na běžná sluchátka, neboť ten kontakt navíc je mikrofonní.

Nejspíš je vadná zdířka pro jack, pro nezkušeného neproveditelné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.15 10:51

Dřív to fungovalo

Datum: 18.01.15 10:10

Ptáte se na výměnu konektoru v mt? Nejdřív je potřeba udělat diagnostiku závady, pak teprv spekulovat zda-li se oprava dá realizovat ve Vašich podmínkách.

Datum: 18.01.15 11:00

No ale zdířku pro jack v mobilu si stejně sám nevymění, ne že bych dotyčného podceňoval, ale lecos se dá při výměně pokazit, čímž taky rychle přijde o záruku jakmile otevře case.
Pořád bych to na tvém místě dal do servisu...

Datum: 18.01.15 11:01

Bohužel už je po záruce :( Ale lidi v servisu jsou přece jenom taky obyčejní smrtelníci ne?

Datum: 18.01.15 11:15

Lidi v tom servisu sou pouze zprostředkovatelé co vyplní papír a pošlou to někam, kde na to mají zkušené pracovníky.

Od: ben®
Datum: 18.01.15 11:06

Dobrý den, při mechanické závadě v konektoru JACK (samice) někdy pomůže opakované zasouvání a vysouvání toho samce JACK - tedy, rozchodit. Také tam může být špatný ten kontakt vlivem nečistoty nebo oxidace či je konektor moc volný. Ovšem, pomoci to také nemusí a servis Vás nemine. Zdravím!

P.S. Možná zkusit ten konektor odmastit špejličkou s vatičkou a lihem (francovkou). Ono už to horší nebude, tak nemáte co pokazit (když Vám tam nezůstane ta vata).

Od: bmbx®
Datum: 18.01.15 11:31

Ony ty zdířky pro jack nabývá úplně problém vyměnit, nebývají totiž pájené, ale mobil se musí rozebrat a musíte sehnat přesný náhradní díl. Zdířka bývá jen zasunutá v plastu a z hlavní deskou má dotek přes zlacené pružné kontakty - i v nich může být problém.

Tohle servisáci nikam neposílají, tohle je snad v jejich silách, proboha :-D

doplněno 20.01.15 22:16:

vždyť to píšu od začátku, je to na výměnu zdířky v telefonu, nebo chcete-li když 3,5mm jack, tak ta zdířka je 3,5mm socket

Datum: 18.02.15 16:55
Da se to vymwnit i doma?
Od: mkat®
Datum: 18.02.15 17:20

Ak máš náhradný diel,a nebojíš sa rozoberania ,tak to dokážeš vymeniť aj doma.

POpozeraj si videá ,ako sa to rozoberá.

https://www.google.sk/search?…rd=cr&ei=o7vkVI7uHMbwULylgKgL

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.