Reproduktory po objektu

Od: Datum: 17.01.15 21:23 odpovědí: 8 změna: 19.01.15 07:50

Mám členitý objekt.Chtěl bych dát do jedné místnosti rádio a do 5 místností pouze reproduktory(s vlastním zesilovačem,jako u PC).Lze to tahat pouze dvoulinkou?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.01.15 22:35

Dobrý den, to je málo informací. Vše by se dalo řešit i bezdrátově, ale zřejmě již máte nějaké zařízení doma, tak o větší investici neuvažujete. Takže, pokud je to staré rádio a signál z něho je mono, tak Vám stačí dvoulinka. Pokud je signál stereo, tak potřebujete stíněnou dvoulinku. A potom záleží i na vzdálenosti, resp. možných ztrátách v tom kabelu. Zdravím!

doplněno 17.01.15 23:11:

shermen - podívejte se i na ceny.

doplněno 17.01.15 23:32:

Jo jo, není to řešení pro každého. Zkuste tu stíněnou dvoulinku.

Ohodnoceno: 0x

Od: shermen
Datum: 17.01.15 23:29

Tak s takovou dardou jsem nepočítal.Měl jsem představu,že do hifi věže zapojím rozbočovač a poté to roztahám po místnostech,kde budou aktivní reroduktory.

Datum: 17.01.15 22:35

něco najdete tady, třeba inspiraci...

http://www.dexon.cz/clanky/na…ni-rodinneho-domu-a-bytu.html

doplněno 17.01.15 22:48:

asi jen na ukázku - ozvučení rodinných domů

http://www.dexon.cz/clanky/na…ni-rodinneho-domu-a-bytu.html

doplněno 17.01.15 22:48:

správný odkaz

http://www.dexon.cz/vysledky-…&cl=1&por=1&inz=1#hlavni-menu

Datum: 17.01.15 23:09

Díky,to je to ,co jsem potřeboval.

Datum: 18.01.15 00:11

Pokud chceš pomocí hifivěže a pěti reproduktorů ozvučit dům,doporučil bych ti použít použít jeden výkonový zesilovač a 5 samostatných reproduktorů.Pokud máš k dispozici reprosoustavy aktivní s vlastním zesilovačem,využij jen reproduktory,centrálním zesilovačem nebo zesilovači reprobedniček které soustředíš do jedné skříňky a povedeš k reproduktorům jen dvoulinky..Dělat rozvod stíněným kabelem na větší vzdálenosti si naprdíš do kalhot..

JABRAKA

Datum: 18.01.15 20:31

Já bych chtěl,aby měl každý možnost regulovat hlasitost.Myslíš,že by byl problém stíněným kabelem?Největší vzdálenost od věže je asi 15m.

Datum: 18.01.15 20:58

Nyní jsem zjišťoval cenu stíněného kabelu.Tak tudy asi cesta nevede.

Datum: 19.01.15 07:50

jde to, ale použijte nějakou silnější dvojlinku a pokud možno i silnější koncovky, protože do reproduktorů tečou dost velké proudy.

Všiměte si někde na taneční zábavě jak vypadají dráty, které vedou od zesilovačů do reprobeden. Takové dráty a takové konektory najdete na elektrické svařečce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.