Kondenzátor-fázový posun napětí LED žárovky

Od: Datum: 16.01.15 21:37 odpovědí: 11 změna: 26.01.15 19:15
Pořídil jsem si několik LED žárovek s patici G9 do lustru. Vzhledem k jejich rozměrům se do nich vešel pouze zdroj tvořený vstupním kondenzátorem s odporem, a usměrňovačem. Z toho důvodu světlo z LED docela nepříjemně bliká- vzniká stroboskopický efekt. LED je zalitá do silikonu,tak se dovnitř nedostanu. Napadlo mne že kdybych pro jednu LED fázově posunul napěti tak by sice taky blikala,ale s časovým posunem vůči te první a celkový vjem obou LED by mohl být bez blikání. Jde to nějak realizovat pomoci kondenzátoru který by se zapojil do serie s LED?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.15 12:40

jednodušší je použít kondenzátor jako stabilizátor napětí, pak ledky nebudou blikat.

Ohodnoceno: 0x

Od: dragonfly*
Datum: 17.01.15 14:10
To pravě udělat nemůžu. Dovnitř se jednoduše nedostanu a udělat stabilizaci mimo LED taky nemůžu protože na vstupu LED je kondenzátor, který nepropustí ss napětí.
Od: 111®
Datum: 17.01.15 14:19

tak je vrať a pořiď si pořádné...

Datum: 17.01.15 14:35
Jsem limitován rozměry. V této velikosti se pořádne prostě nedělají. Pořídil jsem je na zkoušku...
Datum: 17.01.15 14:39

www.ledplanet.cz se pokoukej

Datum: 17.01.15 14:54
Dík za tip ale vypadaj, že maj příliž velký průměr. Rozměry tam nejsou napsané...
Datum: 17.01.15 15:52

jak velký průměr, jsou snad normalizované

Datum: 17.01.15 16:23
Normalizovane jsou tak maximálně patice. Podívej se např. na: http://www.smdledzarovky.cz/19-smd-led-zarovky-patice-g9
Datum: 17.01.15 18:05

jo pardon, já se přehlédl a myslel že máš GU10

Datum: 26.01.15 14:58

Ale můžeš. Na vstupní kondík pohlížej jako na předřadný odpor, za nim musíš mít klasický můstkový usměrňovač, takže na výstupu usměrňovače budeš mít pulzní ss napětí a tam dáš vyhlazovací kondík a je to. Nezapomeň však na to, že kondíkem se ti zvedne efektivní hodnota napětí na výstupu...

Datum: 26.01.15 19:15
Problem je v tom ze LED je zalita v silikonu a dovnitr se dostanu dost tezce...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.