Není signál

Od: Datum: 16.01.15 18:32 odpovědí: 6 změna: 16.01.15 19:53

Dobrý večer, tak mi najednou z ničeho nic přestal fungovat signál. Prostě nemám žádný program, všude to hlásí "není signál". Co se to stalo? Kde mám hledat příčinu? Včera to normálně šlo. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.01.15 18:34

Dobrý den, zatím udělejte jen přes menu TV aktualizaci stanic nebo automatické vyhledávání stanic. A podívejte se, zda je pořádně připojená anténa do TV. Zdravím!

doplněno 16.01.15 18:54:

Pokud je stejný problém i u druhé TV, tak bude závada někde na svodu nebo anténě.

Mohl to způsobit nedávný vítr. Jenže, já nevím, kde máte anténu a jakou. DVB-T je příjem na normální anténu (tu znáte určitě) nebo máte parabolu (satelit)? Ten příjem z Francie není určitě DVB-T. Ještě si zkontrolujte všechny "dráty" u TV a settopboxu.

Můžete je vytáhnout a zase dobře zastrčit na správné místo. Z toho "točícího kolečka" se nedá dostat např. přepnutím na dálk. ovladači na jiný vstup (např. DVD) a potom do menu TV?

doplněno 16.01.15 18:56:

Jestli máte anténu na střeše, tak se běžte podívat, jestli není větrem otočená jiným směrem.

Pokud si pamatujete, jak by měla být natočená (asi směr Praha).

doplněno 16.01.15 19:16:

Tak zkuste připojit settopbox k TV a v jeho menu dejte automatické vyhledání stanic.

Třeba se to jen rozladilo - v podstatě máte tedy dva settopboxy a jeden přímo v TV, že?

Jinak, Praha (Žižkov) vysílá normálně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.01.15 18:44

Ahoj Bene. Já to tady mám trochu komplikované. Do menu se vůbec nedostanu, prostě se tam točí takové logo, "není signál". Já jsem si toho všimla ráno u televize kterou mám v jiném pokoji, ale tam je trochu vadný septobox a tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Vlastně jsem se celý den střídavě dívala na francouzký program a pak na filmy, co si pouštím přes ten passport, nevím jak se to správně jmenuje. A teď jsem si chtěla přepnout normálně na televizi naši a vůbec žádný program není k dispozici. Nic jsem s tím nedělala. Mohlo se to nějak odpojit třeba na půdě samo? jsem z toho zmatená.Jak je možné, že mám příjem z Francie normálně a Česká telka mi nejde.

doplněno 16.01.15 18:52:

Někdy se mi stalo kvůli tomu setoboxu, že mi ta jedna televize nešla, ale obě, to je divné. Protože na tu druhou ani setobox nepotřebuji. Sice ho tam mám, ale normálně ho mám vypnutý. I ten jsem teda nyní zapnula, ale je to to samé. Není signál. Anténu jsem zkontrolovala, tedy tady v bytě, jsou normálně na na obou televizích připojené. Jak ve zdi, tak v přijímači. A hlavně, ničím jsem nehýbala, za nic netahala. Za televizi občas vleze kocour, ale dívala jsem se a všechno je na svém místě. Nevidím nic vypadlého.

doplněno 16.01.15 19:11:

Tak jsem byla na střeše. Ale já mám tu anténu přimontovanou tak, že s ní nejde ani pohnout o milimetr. A vítr tady byl minulý týden a mně se to stalo až dnes. Tu Francii přijímám přes satelit. A mám to všechno propojené. Ale koukala jsem i vevnitř na půdě na ty spoje a ty jsou absolutně netknuté. Všechno je zašroubované. Vytáhla jsem postupně všechno a znova zastrčila a nic. *plac*

Datum: 16.01.15 19:19

Mně je divné, že nejdou obě televize. T se mi ještě nestalo. U té v pokoji nemá cenu nic zkoušet, protože tam septobox prostě svítí červeně a nedá se zapnout. Ale tady se septobox normálně zapne na zelené světýlko, jenomže nefunguje. Ale jak říkám, normálně přes něj vůbec nekoukám. Mám novou televizi a tam septobox není třeba. Je to v ní zabudované.

doplněno 16.01.15 19:21:

Já vím že televize normálně vysílá, byla jsem kouknout přes okno k sousedům a mají ji puštěnou.

doplněno 16.01.15 19:27:

Přes ten septobox jsem to teď zkusila, ale tam je to to samé, prostě není signál. A síla signálu je 0. Takže jsem v háji. A samozřejmě zítra nikoho neseženu. Ach jo. Ale co se to mohlo stát, to nevím. Kdybych se v něčem vrtala, ale nic jsem nedělala, nebylo proč.

Od: ben®
Datum: 16.01.15 19:23

Dobrý den, tak tam k té novější TV ten funkční settopbox připojte (nebo i k té starší) a zkuste to ladění. A to, že se s anténou nedá pohnout, ještě neznamená, že s ní nepohnul silný vítr - důležitý je směr a stačí malá odchylka. Zdravím!

P.S. Nemáte anténu se zesilovačem? Někdy "odejde" ten zesilovač v anténě nebo jeho zdroj.

doplněno 16.01.15 19:34:

Měla jste kabel od antény v tom settopboxu? Není někde doma vytažený ze zásuvky zdroj (adaptér) od zesilovače k anténě (pokud to je anténa se zesilovačem)?

doplněno 16.01.15 19:37:

Je fakt, že to Vaše připojení nevidím. Pokud jsou dva zesilovače, tak jsou i dvě antény?

Jinak, už fakt nevím. Asi si večer pustíte satelit - ten snad funguje.

doplněno 16.01.15 19:41:

suzymon - pokud vše selže, tak zkuste viz odkaz: http://www.videotvsat.cz/clan…/KONTAKT-KDE-NAS-NAJDETE.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.15 19:32

Ano, to mám na obou televizí, ten zesilovač. To vím určitě, protože to tady je dost komplikované připojení. Ale že by odešly oba zesilovače najednou? A ten septobox mám k té nové televizi připojený. Vypínám ho pouze tlačítkem na ovládači. Ale anténa se určitě ani nehnula. Tady vůbec vítr není a nebyl už několik dní. A to tady minule foukalo, že spadla u sousedů zeď a s televizí se nic nestalo. To byste to musel vidět jak je ta anténa přidělaná, s ní nic nehne, to by se musela vylomit ze zdi.

doplněno 16.01.15 19:42:

Bene, hurá, tak jsem udělala poslední pokus a vytáhla ten kolík co vede do zesilovače. Zasyčelo to dost nahlas a když jsem ho tam zastrčila zpátky, tak to najednou naskočilo. A i na té televizi v druhém pokoji naskočil ten septobox a už svítí zeleně. Tedy ale ráda bych věděla, jak se to mohlo stát. Kdyby to bylo alespoň na první pohled vidět, jako že by to povysunuté, ale vůbec ne. bylo to tam fest. Jinak díky za Tvůj čas. Suzy.

doplněno 16.01.15 19:46:

Ještě se chci zeptat, není to nebezpečné, když to vytahuju a televize hraje. myslím tím ten kolíček, ono to toitž fakticky hodně hlasitě zašumělo. takové to pššššš.

doplněno 16.01.15 19:48:

Právě to mne spletlo, Francii přijímám přes ten satelit a tam to všechno fungovalo normálně, proto mne ani ve snu nenapadlo, že je něco v nepořádku.

Od: bmbx®
Datum: 16.01.15 19:53

Nebezpečné to není Tv bez signálu by normálně šuměla (obraz i zvuk) aby to nedělala je tam tkzv. šumová brána, která to ztlumí, než k tomu ztlumení dojde tak si vždycky krátce zašumí, jak silně, to už záleží na hlasitosti.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.