Reklamace nebo vracení

Od: Datum: 16.01.15 01:52 odpovědí: 7 změna: 16.01.15 14:04

Ahoj, na alze jsem si kupoval repráky s možností do 2 měsíc vrácení. Mám je už měsíc a občas (každý den, ale jen občas za den) je v nich syšet praskání, šumění a jakoby tikání hodin - to asi neni správný výraz ale připadá mi to tak. Dohání mě to k šílenství. Mám je 1 měsíc, když jsou rozbalené a 1 měsíc používané, můžu je vrátit? Že bych si potom koupil ty samé. A nebo musím reklamovat? Popř je tam možnost výměn vadného kusu za nový?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.15 05:46

To myslíš vážně? Máš 14 dní na vrácení zboží ne půl roku. Jedině reklamace.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.01.15 06:39

Některé E-shopy to nabízejí např.Alza,Mall

Datum: 16.01.15 07:50

Tak ať se podívá na kontrérní podmínky obchodu kde to kupoval. Ze zákona na nic takového nárok nemá a my tady nevíme kde to kupoval a za jakých podmínek.

Datum: 16.01.15 08:10
Čtete to vůbec? Tazatel sám napsal, že má možnost vrátit zboží do 2 měsíců a že to kupoval u Alzy. Tam se dá tato služba přikoupit.

Od: paw®
Datum: 16.01.15 07:48
Je vrat a kup si nove. Je dobre je vracet v original krabici a origo polystyrenem. Jinak ti nevrati plnou castku. Na reklamaci skatuli nepotrebujes.

Datum: 16.01.15 07:49
Pokud to můžete vrátit do dvou měsíců, tak toho využijte. Ale obávám se, že toto platí pouze na funkční zboží.
Jinak byste pak musel využít reklamací do šesti měsíců a v ní by vám v případě uznání dali nový kus (musíte si ale o ní říct, jinak vám udělají klasickou reklamaci do dvou let a ta se to řeší spíše opravou než novým kusem.)
Já být tedy vámi, o závadě bych neříkal a šel bych to zkusit vrátit do těch dvou měsíců.

Od: buss®
Datum: 16.01.15 14:04

Záleží na podmínkách, pokud ano, není třeba zdůvodňovat, načtěte si je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.