Fotoaparát-rozlišení videa!

Od: Datum: 15.01.15 15:16 odpovědí: 6 změna: 15.01.15 20:24

Zdravím všechny. Prosím, chtěla bych se zeptat-mám foťák Fujifilm a video mám nastavené na 30snímku/s a rozlišení 640x480. Je to málo? Protože vždy, když si video přehraju ve Windows Media Player, je prostě nečisté, neostré a celkově i rozkostkované. Co s tím? Dělá to foťák nebo přehrávač? Kamarád natáčí videa starým mobilem Nokie a občas mám pocit, že ta Nokia natáčí líp než celej foťák.

Navážu od toho na další moji otázku-když si nastavím jiné rozliško, např. 320x240 a 160fps, tak když video pustím, je zpomalené. Jede, ale jako zpomalený záběr. Nejde to nějak přenastavit? Nebo až jedině na PC zrychlit? Díky moc, strašně mi pomůžete.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 15.01.15 16:35

Málo to není, rozlišení 640x480 vychází z rozlišení standardního TV vysílání, fps je počet snímků za sekundu. Pokud točíte na vyšší fps tak se obraz logicky přehrává zpomaleně, ale z rozlišením to nemá nic společného.

Ohodnoceno: 0x

Od: raketka
Datum: 15.01.15 18:53

Díky. Proč mám ale obraz na PC neostrý? Nejsou vykresleny tak detaily, jak by měli. Přitom na TV, když video přehraju, je to normální, kvalitní! Nevím si už rady.

Datum: 15.01.15 18:59

Rozlišení monitoru vs televize. Na TV s nižším rozlišením vidíš obraz ostrý, na monitoru s vyšším rozlišením se, pokud ho chceš vidět na celé ploše toho monitoru, musí "roztáhnout", což způsobuje kostičkování. Pusť si video v okně v měřítku 100 % a uvidíš. Jestli máš na foťáku možnost nastavit vyšší rozlišení, udělej to.

Datum: 15.01.15 19:18

praivo:

Já myslím, že ten problém vězí trochu jinde a to v pozorovací vzdálenosti, na monitor čučíš z blízka a spíš to vidíš, na TV se kouká z větší vzdálenosti a už to není tak patrné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.01.15 20:08

Ano, samozřejmě, díky za doplnění. Já teď u sebe mám dvě CRTčka, takže mě tak nějak hned napadlo, že tazatel pouští AV výstup z foťáku přímo do TV a má ještě nějaký starší typ, který neumí vyšší rozlišení. Podívej se z půl metru na počítačový monitor s videem na 640×480 a CRTčko, příp. jinou obrazovku s nižším nativním rozlišením. Možná je to jenom můj pocit, ale na displeji s nižším rozlišením to podle mne vypadá znatelně lépe (ze stejné vzdálenosti).

Datum: 15.01.15 20:24

Asi se na tom nějak na monitoru s vyšším rozlišením ne zrovna dobře podepisuje interpolace...

Kupříkladu třeba nějaká fotka s nižším rozlišením, na monitoru bude celkem koukatelná, jakmile jí budeš mít na papíře bude se zdát hodně neostrá ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.