Aktivace neobjednaného tarifu u O2

Od: Datum: 14.01.15 11:47 odpovědí: 3 změna: 14.01.15 15:17
avatar

U O2 mám tarif O2 ZERO a dnes v noci v 3:26 mi byl doručený e-mail s informaci o objednávce tarifu "Roamingový tarif - O2 Eurotarif". Rano v 9:06 mi přišla SMSka s informaci o provedené aktivaci tohoto tarifu. Zajímá mne o co se jedná, nebo jak na to reagovat protože já jsem si žáden tarif u O2 neobjednával. To si O2 může jen tak svým zákazníkům aktivovat nějaký tarif jak se jim zachce bez toho aniž by si to zákazník objednal nebo dal k tomu souhlas? Mne to připadá jako nějaký podvod když mi aktivovali něco na základě moji objednávky kterou jsem nikdy nepodal. Co si o tom kdo myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 14.01.15 11:50
avatar

může se jednat o omyl... třeba to operátor změnil na chybném čísle... - zjistěte si to u nich

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardao2guru
Datum: 14.01.15 14:21

Dobrý den,
roaming umožňuje využívání služeb v zahraničí. Aktivace roamingového tarifu není zpoplatněna a jeho existence nemá vliv na účtování pravidelných poplatků. Jde v podstatě o doplňkovou službu, kterou při pobytu v zahraničí můžete využít, abyste byl v kontaktu s dalšími lidmi po telefonu.

Za využívání roamingu (tedy mobilních služeb v zahraničí) jsou poté účtovány sazby v závislosti na nastaveném roamignovém tarifu. Informace o cenách dohledáte na www.o2.cz/roaming.

Aktivace služby může být i automatická, pokud zákazník splňuje podmínky (vesměs jde o stáří SIM karty a dobrou platební morálku). Samotné využívání služby je již čistě ve Vaší režii.

S přáním hezkého dne

Jaroslav Neubauer
Guru pro Social Media, O2

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 15:17
avatar

jardao2guru: Děkuji za odpověď. Mne ani tak nejde o ten roamingový tarif který mi byl aktivovaný i když ho nepotřebuji a asi i nikdy nevyužiju, ale o to, že mi byl aktivovaný na základě údajné mojí objednávky. Já jsem nic neobjednával a tak mi nic neměli aktivovat. Kdyby mi předtím někdo z O2 telefonoval a nabídnul mi tento tarif s možností tuto nabídku přijmout nebo odmítnout tak bych proti tomu nic neměl. Takto mi to ale aktivovali bez mého předhozího uvědomění a na základě objednávky kterou jsem neprovedl. Toto jsou nějaké divné a bezcharakterní moresy ze strany O2. Považují to za podvod. Možná by to bylo i na stížnost u ČTÚ.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.