Blikajici usporna zarovka

Od: Datum: 13.01.15 04:46 odpovědí: 9 změna: 14.01.15 19:32
Koupila jsem v akci uspornou zarivku,v noci,vypnute svetlo a usporka problikava.Je to vadny kus,ci se brzy zarovna asi znici?Dekuji za odpoved
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.15 07:49
avatar

Není to vadný kus a nesrovná se to, ale brzského zničení se taky obávat nemusíte. Je to celkem běžný jev u laciných úsporek, se kterým se budete muset smířit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dajdou
Datum: 13.01.15 09:26

Také mi svítila a problikávala žárovka/LED/.Vyřešil jsem to přidáním kondenzátoru do vypínače světla a vše je v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 11:35
avatar

LED a úsporná žárovka jsou dva různé problámy. každá pracuje na jiném principu a co pomůže jedné, tak nepomůž druhé.

doplněno 13.01.15 17:17:

Pokud by se jednlo o stejou problematiku, tak by ovladače neměly přepínání zátěží. Ta problematika se týká i vlastní konstrukce, která se podle výrobce i kategorie liší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.01.15 12:00

mapel:

princip zdroje světla je zcela odlišný, ale problematika poblikávání je shodná ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 13:12
avatar
Dajdou, Vaši odpověď bych ohodnotil dvěma body, kdyby v ní byl ten kondenzátor identifikovaný. Teda aspoň kapacita a typ. A body připojení.
Pomohlo by to i v budoucnosti více tazatelům se stejným problémem. Jsme poradna, lepší je blíže poradit, než jen konstatovat bez detailů.
Experimenty laiků totiž mohou skončit špatně.
Nerad vidím rady, které "napovídají" laikům okolo zásahů do el. rozvodů. Ale když už, tak poskytnout takovou informaci, aby se předešlo problémům.
Díky.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: janetzch
Datum: 13.01.15 15:38
Zavada nakonec bude v objimce,ci nekde v elektrice..zarovka jinde neblika,stejny typ (koupeno vic kusu) take blikal,slabsi uz zase ne...
Datum: 13.01.15 16:37

Nemáš to u schodišťáku? Všude jinde mi úsporky ani LED neblikají, ale u zapojení se schodišťovými vypínači bliká LED i úsporka. Ono to není v pravém slova smyslu blikání, ale v určitých intervalech na chvilku žhne tak na 5% bych odhadl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.01.15 20:43
avatar

Popis co se děje: někde ve zdi vedou vodiče vedle sebe v kabelu mezi vypínači, jeden vede ke svítidlu a čeká na sepnutí fáze, zatímco ten druhý vede fázi do druhého vypínače kde čeká na jeho překlopení... Vznikne z toho kondenzátor v sérii se svítidlem. Střídavý proud kondenzátorem protéká, v úsporce je hned za objímkou usměrňovač a za ním hned kondenzátor nepoměrně větší než ten ve zdi, ale už je ve stejnosměrné části, takže hromadí náboj, pomalu ale.. v jistý okamžik napětí na tomto kondenzátoru dosáhne úrovně, kdy zareaguje startovací elektronika rtuťové výbojky (úsporka) a ta blikne - vybije kondík. Typicky jen když je úsporka ještě teplá.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 14.01.15 19:32
avatar
Stonek
Jasně a srozumitelně.
Teď už tazatel a mnozí další pochopí, proč to tak je, že to není vada žárovky, jen jedna ze zákonitostí elektrotechniky.
Palec, palec!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.