Domaci vyroba elektriny

Od: Datum: 11.01.15 18:51 odpovědí: 15 změna: 14.01.15 22:31
Mate nekdo nejake napady jak by se dala v domacim prostredi vyrabet elektrina. Napadlo me neco, ale rad si doplnim napady. Nechci slyset, ze se to nevyplati a ani ne jadernou, k uranu moc lidi pristup nema a ja zatim a asi porad patrim mezi ne. Konstruovat si budu neco co se mi bude libit a budu si to chtit skusit postavit. Jsem technicky typ a studuju technickou skolu. Tak neni vyrobit cokoliv. Zatim mame v planu vetrnou elektrarnu.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 19:02

Skús net,tam je kopu nápadou aj funkčných riešení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 19:06

Chcete vyrábět na prodej, nebo pro vlastní spotřebu? Moc možností neni, napadá mi slunce, vítr, voda, pak plyny - dřevo, bio, zemní, tam je potřeba zužitkovat i odpadní teplo.

Od: buss®
Datum: 11.01.15 19:09

Vítr, slunce, voda, magnetické pole země, gravitace, kinetika, geotermál, motor poháněný čímkoliv s generátorem. Technický typ si neporadí jak?

doplněno 12.01.15 15:22:

ještě bych přidal fríí energii, těch ptákovin je ...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.15 19:21

Můžeš použít dynamo nebo alternátor. Takže budeš potřebovat ocel a nejlépe měď. Začni výrobou železa. Až budeš mít zvládnutou výrobu surového, dej vědět a pokročíme k oceli.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 11.01.15 22:23

Kogenerační jednotka. Buď koupená hotová nebo vlastní. Budete mít přebytek elektřiny a tepla, což bude zejména v létě problém.

Datum: 12.01.15 00:57

Důlržité je, jaký výkon potřebuješ vyrobit (kW) a jaké spotřebiče chceš nakrmit.

Od: aggy
Datum: 12.01.15 20:03
Vykon mi je jedno. Jen davam dohromady z ceho mozne je doma vyrabet elektrinu. Neco si zkusim postavit. Zatim mam panel 40W a akumulator LiFePO4 20Ah. Neni to moc ale na notebook staci. Ted v zime teda ne musim dobijet baterku obcas ze zasuvky ale 33W normalne utahnu. Je pravda ze jsem na notasu tak 5 hodin denne ale staci. Chystam se vyrobit malou vetrnou elektrarnu. Plany mam material vybranej taky jen objednat a slozit. Planu je mnohem vice ale to je casove narocnejsi. Ty mozna az o prazdniny.
Od: jdukolem
Datum: 12.01.15 22:43

Jedině parostroj !

http://parostroje.wz.cz/

Datum: 13.01.15 05:55

Ale ne od fantastů.

Datum: 14.01.15 22:31

Neblbni.Zbytečná investice.Taky jsem blbnul a postavil větrnou elektrárnu.A to ještě na 12 voltů přes baterku.Stálo mne to kolem 2 litrů,a spočítej si výkon.V létě mi to dělalo v průměru 6-14 v,0,5A.Kdybych tam nedal násobič se stabilizátorem,tak nevím.A to je vertikální generátor s průměrem 1 metr a výšce taky 1 m.V zimě je ale jiný vítr.Kdybys nedal,tak doporučuju kombinaci se solárkem.Na youtube se nedívej,

1.Jsou tam samé fake

2.Jsou tam jiné povětrnostní podmínky.

Datum: 12.01.15 23:06

Záleží, jak si to ředstavujete, kolik peněz do toho chcete nacpat, jestli to vůbec myslíte vážně... Já bych navrhoval solární elektrárnu, nezabírá to místo, a pane jako takové jsou poměrně bezúdržbové, pouze baterie potřebují péči, nabíjecí regulátor a sřídač taky není levný, je to opravdu drahá záležitost, ale vyplatí se to.

Jen, když si vzpomenu, jak naši dědové u nás na chatě začínali s jedním vlastnoručně vyrobeným solárnín, dnes spíše "panýlkem" a nabíjeli autobaterie, aby se mohli večer chvilku koukat na černobílou televizi *smich*.

Datum: 13.01.15 15:07

No nevím, pokud bych to měl platit bez nějakých dotací či odprodeje přebytků a budu optimista, jsem na nule nejdříve za 10 let. A tvrdit, že se to takto vyplatí, je docela odvážné. To bych se na to spíš tak akorát mohl vyfláknout. Jasně, ostrovní systém někde na samotě u lesa, kde není připojka elektřiny, to je samozřejmě něco jiného.

Od: hm®
Datum: 13.01.15 16:01

Co je špatného na tom, být se světelným panelem finančně za 10 let na 0? Spoustu dalších let (desítky let) už bude šetřit.

doplněno 13.01.15 17:28:

Pro @kovis: Životnost panelů se obvykle udává 20 let. A je tím myšlen pokles účinnosti NA 80%. Doma mám minipanýlek na hraní a tomu už asi 20 let bude. A že by měl nějak výrazně nižší účinnost, nepozoruji. Takže uvidíme za dalších 20 let. Jinak odcházet budou převážně jen baterky, ale ty se vymění několikrát už za těch 10 let a jestli se tedy dokážou zaplatit ty (v těch 10 letech), tak v pohodě i ty pozdější.

Datum: 13.01.15 16:06

Špatného je na tom to, že to se týká pouze počáteční investice. Ten panel nevydrží věčně - a už vůbec ne desítky let. I po těch 10 letech bude jeho účinnost jinde než u nového panelu. To znamená, že v okamžiku zaplacení počátečních nákladů už nebudete dostávat takový výkon jako na začátku. Také se nedá předpokládat, že ostatní zařízení ostrovního systému pojedou bez údržby a nákladů celou dobu. Ano, ve výsledku něco určitě uspoříte, ale není to žádné terno.

Datum: 14.01.15 07:30

Ostrovní systém (nebo něco na ten způsob) jsem právě měl na mysli, ne prodávat, ale používat pro vlastní účely...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.