Jak vyměnit baterku u hodinek?

Od: Datum: 11.01.15 18:31 odpovědí: 17 změna: 12.01.15 18:09
Ahoj, nevěděl by někdo jak vyměnit baterku u těchto hodinek? Nikdy jsem je nenosil. Návod nemám. Není tam jediný otvor pro strčení šroubováku a vyloupnutí.
Zde foto zadní strany.
Dík
PS. ty "otvory"(vykousnuté zoubky) na zadní straně jsou hladké a nejde pod ně šroubovák strčit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 18:35

Vyšroubovat. Ty zářezy jsou pro speciální přípravek, aby jsi otočil celým víčkem.

doplněno 11.01.15 20:09:

Pokud jseš šikovný, tak to zvládneš sám a nemusí být hodinář. Nebo si ušetřit práci, ale zase to musíš zaplatit. Takže v dalších odpovědích nic nového.

Ohodnoceno: 2x

Od: host
Datum: 11.01.15 18:42

Odnést k hodináři. Má na to speciální klíč, kterým víčko otevře, nasadí si na oko lupu, baterii s pomocí speciálního nářadí v čistém prostředí vymění, zkontroluje vnitřek, znovu nařídí a máte to i se zárukou na odborně provedenou práci.

A hlavně - má potřebný typ baterie. Když byste to otevřel vy, vydloubnete baterii zjistíte typ a budete ztrácet cenný čas běháním po obchodech a hledání toho, kde mají ten správný typ. Hodináři obvykle mívají kvalitní značkové swiss a výměna je za deset minut hotová a nemusíte nikde lítat.

Hodináři obvykle do víčka napíší i datum poslední výměny a tak poznáte (nebo hodinář pozná) stav mechaniky, zda není zaprášená a nezatěžuje víc baterii, která se tím rychleji vybíjí.

Ohodnoceno: 4x

Od: k2
Datum: 11.01.15 18:54

1) Nevim, co si predstavit pod cistym prostredim, ale predpokladam, ze tazatel baterku nebude menit na seniku ci ve chlive.
2) Potrebny typ baterie sezenete v kazdem vetsim elektru.
3) Kvalitu baterii od hodinare bych neprecenoval.
4) U quartzek toho z mechaniky moc k videni (a posouzeni stavu) neni.
5) Jak se uvnitr vodotesnych hodinek vezme prach mi neni moc jasne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.15 19:29

Dobrý hodinář zase zkontroluje (a případně vymění) těsnění, naplní hodinky ochranným plynem a provede tlakovou zkoušku. Tohle se v domácích podmínkách těžko udělá. Ale KLEJČ n hodinky je dobrý.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.01.15 20:13

naplní hodinky ochranným plynem
Jak, jakym a proc?

Ohodnoceno: 0x

Od: krizak
Datum: 11.01.15 20:36

Čínský šunt nejde naplnit plynem , mám ty samé , ale položené jen v šupleti.

Od: akym®
Datum: 11.01.15 19:24

Vyrobil jsem si z plechu toto udělátko: viz foto, ozuby v tom plechu musí mít rozteč jako drážky ve víčku hodinek, nasadíš a normální závit doleva pootočíš.

Ohodnoceno: 3x

Od: hop®
Datum: 11.01.15 20:50

Dobré "udělátko" ! *palec*

Ale lze nahradit dvěma většími zkříženými šroubováky (které zapadnou do drážek), jen je potřeba svěráček nebo třetí až čtvrtá ruka na přidržení pouzdra hodinek. Nebývá problém tak víčko odšroubovat a pak zpětně dotáhnout...

Od: fgrtg
Datum: 11.01.15 19:54
Děkuji za odpovědi.!
Jsou po dědovi, někde je dostal a taky je nikdy nenosil.
Od: hm®
Datum: 11.01.15 21:18

Že prej se otvíráním/zavíráním poškozuje těsnění a hodinky ztrácejí vodotěsnost. Hodinář by nejspíš poškozené těsnění vyměnil, někdo snad dokonce dává preventivně pokaždé nové (možná to tak je doporučeno). Máš náhradní těsnění?

Hodinář taky může změřit přesnost těch hodinek a zřejmě je i případně doštelovat.

Datum: 11.01.15 21:44

Dostelovat quartzky? Jak? Pobrousenim krystalu? Tady se clovek dozvi veci...

Od: hm®
Datum: 12.01.15 16:29

Ne broušením krystalu, ale připojením a nastavením kapacitního trimru. Samozřejmě to jde jen v relativně velmi malém rozsahu, ale to bohatě stačí.

Od: bmbx®
Datum: 12.01.15 18:09

kapacitní trimr v běžných quartz hodínkách jsem viděl naposled tak před 30lety V těch dobách nebylo problém hodinky doštelovat, že dělaly tak vteřinu za půl roku. Ale kdo by dnes na tom tak bazíroval .

Datum: 11.01.15 21:31

Používám s úspěchem telefonní kleštičky s plochými čelistmi. Nikdy nebyl s vodotěsností problém.

Teď jsem baterku nechával vyměnit. V centru Prahy 100,- Kč, baterka + výměna.

Datum: 11.01.15 22:24

Já nevím co se tady řeší a proč se u toho lidi hádají. Nevíte co je to za hodinky a jak píše ladin, výměna baterie ho v hodinářství stála 100Kč a ještě na to má záruku. Jistě hodinky za 500 si můžu doma rozdělat, vyměnit baterii a při troše štěstí mi budou odolné i ve vodě. (a to nepíšu o tom, že baterku můžete sehant u vietnamců za 10 kč) Ale pokud ty hodinky mají nějakou cenu není lepší tu stovku zaplatit?

A jen taková vsuvka. MImochodem, jako první a správně na otázku odpověděl @mapel.

Nevím kde se mu ztratilo jeho hodnocení správné odpovědi, kromě té mé.

Od: trtr
Datum: 11.01.15 23:43

Zdravím, pokud hodinky dlouho stály, mohla baterie vytéci a poškodit strojek. V tomto případě bych hodináře rozhodně vyhledal.

Od: bmbx®
Datum: 11.01.15 23:47

Hodinkové baterky nevytékají, ale někdy se kolem baterky tvoří koroze.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.