Má cenu vůbec se učit elektroniku?

Od: Datum: 09.01.15 18:32 odpovědí: 15 změna: 20.01.15 11:43

Má cenu vůbec se učit elektroniku? Když je všechno už tak složité, opravovat se nic NEVYPLATÍ, protože se mění rovnou celé výrobky, navíc je to běh na dlouhou trať.

Co Vy na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 09.01.15 18:37

Určitě to smysl má. Například proto, že někdo přece mysí vše vymyslet a navrhnout, ne? ;)

doplněno 09.01.15 20:25:

Nebo třeba proto...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.01.15 19:00

Přesně tak :) navíc, opravovat se nic nevyplatí, jak komu... servisům určitě ne, ovšem takovému zručnému elektrikáři který zná elektroniku se opravovat z 99% vyplatí

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.01.15 18:57

Znalost principů pomůže i při užívání. Na vlastní oči a uši jsem zažil na otázku "Na jakého Renaulta chcete pneumatiky" kouzelnou odpověď "Na modrého." Ujišťuji vás, že to není vtip.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.15 20:36

Já zažil ještě lepší.

Volal zákazník, že potřebuje udělat udržbu na autě + rozvody dle servisky. Tak následovala otázka. "Jaké máte auto" a on odpověděl " červené " . Dál jsem ho netrápil, a nákup věcí nechal až přijede. Když dorazil, tak to auto bylo žluté. Pak z něho vypadlo, že ho má jen rok, tak si ještě úplně nezapamatoval barvu.

Od: buss®
Datum: 09.01.15 19:50

No a kdo by pak něco vymýšlel? To se pak nemusí ani autmechanik a jiní, ne? Jen vyměňovatelé. Ale pak je nepotřebuji vůůbec. Lepčí koupit novou věc.

Od: bmbx®
Datum: 09.01.15 19:53

ruda145:

elekroniku se vyplatí učit právě proto, aby se ti nezdála složitá *smich*

Opravovat se dá stále, celé desky mění jen "mistři" v servisech :-D

doplněno 09.01.15 20:46:

Rozšířený názor dnešní mládeže, proč vlastně se vůbec něco učit, když je všechno na internetu *smich*

Od: paw®
Datum: 09.01.15 19:55
Nazor je to prulomovy. Zkus s nim prorazit na skole, na kterou chodis (pokud studujes). Jinak kdo myslis, ze ty desky vyviji a vyrabi. Ti, kteri se elektroniku ucili.

Od: trtr
Datum: 09.01.15 19:56

Zdravím, vyplatí se to, že tzv. měniči vlastně nic umět nepotřebují, ale vyměnit součástku v ceně korun či stovek a ušetřit za například novou přístrojovku do moderního auta i 20 000,-Kč, to málokdo umí a proto se to cení. Už ve škole nám mistr říkal, měnit umí každej, ale opravit to je teprve odborník.

Zázraky na počkání a nemožné na zakázku.

Datum: 09.01.15 20:14

Pokud Vám stačí být nadosmrti děladlem u pásu, neučte se nic. Nic nebudete potřebovat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.01.15 20:43

Elektrotechnické vzdělání není dobré pouze pro opravy.

To ,že se nevyplatí již některé věci opravovat je ale tím, že cena práce člověka s tímto vzděláním je drahá. Z toho ale plyne, že si i dost vydělá.

Od: gus
Datum: 09.01.15 21:02

Zkuste si převinout DC motor,nebo třífázový.To musíte opravdu umět.jak

s cívkama atd.Tam se dá udělat chyb.Tam jsou měniči k ničemu.Dost

motorů se nedá jen tak nahradit a koupit.Moc lidí to neumí.

Datum: 09.01.15 22:02

Zrovna ted jsem opravil zakladni desku v cene kolem dvou tisic soucastkami za 38Kc. Takze ano, ma to cenu.

Od: alan*
Datum: 19.01.15 21:11

Ano, má to cenu. Já toto umět. Tak si sám opravím třeba na základní desce vypouklé kondíky. Nebo přetavený drátek u trafa pro magnetron v mikrovlnce. A tak dále.

Od: kcin
Datum: 19.01.15 22:06

Ono druhá stránka věci je na ten obor jít ale bohužel ho nepochopit jako se stalo mě. Od mala sem byl nadšenej z jakýkoliv elektrohovadiny co sem sestrojil a fungovala ale jakmile přišly do učiva kdejaký můstky, fázový posuvy, různý články, metody, apod.. byl sem v háji, školu s nechutí dodělal a momentálně sem dřevorubec zacož sem nesmírně rád.

Datum: 20.01.15 11:43

Nevyplatí se to stačí základka.život je tak krátkej že učit se nemá cenu :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.