Jak odblokovat telefon Nokia 6300?

Od: Datum: 08.01.15 23:42 odpovědí: 5 změna: 10.01.15 00:02

Ahoj. Dostal jsem, zdědil, telefon NOKIA 6300 Silver. Jenže, když je z něj potřeba přehrát telefonní seznam, do jiného telefonu, přejdou jen ty, co jsou na SIMce. Ten zbytek, asi 230, co jsou přímo v telefonu, jsou blokovány nějakým, mě neznámým kodem. Neví někdo, jak ten kod nějak obejít. Nechce se mi to všechno přepisovat ručně. Sice, je mám taky napsány v Excelu, v kompu, ale z toho to asi taky nepůjde. Musím vyměnit mobila, protože mi zhasíná display. Jinak jsem s tím staříkem na výsost spokojený. Víc, než s dotykáčem SONY XPERIA. Dík za nějakou případnou pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.15 00:24

O SW mobilních telefonů a jejich datech vím prdlajs. Ale stejný problém jsem řešil tak, že jsem nejprve zkopíroval do nového telefonu kontakty ze SIMky, tu pak vyčistil a kontakty ze starého telefonu přesunul na prázdnou SIMku a tak dál, dokud nebyly všechny v novém telefonu. Pokud tam máte jen telefonní čísla, bude to OK. Občas to nějaký znak ořízne, kontakty s více telefonními čísly to rozdělí, ale pořád lepší, než to datlovat ručně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.01.15 21:23

zadejte kód 1 2 3 4 a nebo i 5? už si přesně nepamatuji...to už je věkem...ale Nokie to tak měly

doplněno 09.01.15 21:35:

měl jsem 6303i...tam to tak bylo

doplněno 09.01.15 21:44:

mám ještě toto, možná někdo využije

http://www.gsm4u.cz/specialni…-clanek4.htm?from=nejctenejsi

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 09.01.15 21:50

Nooo, ten link to je fakt už historie, to fungovalo na mamuty, sorry... ;)

Nokča dává standardně bezpečnostní kód "12345" a pokud tento kód nefunguje, tak ho tazatel (nebo předchozí uživatel) pravděpodobně změnil. Buď nesmyslně, nebo logicky. Někdo tam má část rodného čísla, někdo datum svatby nebo něco podobného...

Od: hop®
Datum: 09.01.15 21:55

Na tento typ telefonu funguje SW zdarma, PC Suite, který umí vytáhnout i kontakty z paměti telefonu, a nepožaduje bezpečnostní kód. Anebo HandsetManager od MA, který ale potřebuje svůj vlastní kablík...

Datum: 10.01.15 00:02

Díky, zajímavé postřehy. Oživím si nějakou SIMku a asi by potom mohly jít, ty kontakty, nějak přesunout.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.