Stará TV jak připojit k digitálnímu vysílání

Od: Datum: 08.01.15 14:42 odpovědí: 6 změna: 10.01.15 15:38

Dobrý den, mám starou ale téměř nepoužívanou TV, šla by nějak připojit na digitální vysílání? jednu mám v přízemí připojenou přes septobox a parabolu, z té paraboly kdybych natáhl druhý kabel a koupil další septobox šlo by to?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.15 14:47

no když mluvíte o parabole, tak máte nejspíš satelitní příjem a ne DVB-T pozemní, jen natažení kable nestačí, u paraboly musíte mít přepínač (Diseq), který bude mít jeden vstup (pro přívod od baterky na parabole) a dva výstupy, no a z něho pak ten kabel zatáhnete do satelitního tuneru (set-top-box je spíš výraz pro pozemní příjem DVB-T) a z něj pomocí SCART (asi ho TV má i když je stará) do TV

doplněno 08.01.15 14:51:

jasně, ještě TWIN konvertor (to je ta baterka)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.15 14:53

Žádný DiSEqC přepínač nepotřebuje, ten slouží k něčemu jinému!

Datum: 08.01.15 14:55

jasně, diseq je pro spojení více parabol a nebo družic, už taky blbnu, omlouvám se

Datum: 08.01.15 14:49

Na parabole by musel být TWIN konvertor, tedy LNB s dvěma vývody.

Od: sidok
Datum: 10.01.15 14:57

Děkuji za odpovědi, ještě bych se chtěl zeptat, mám programy přes digi TV, patí se za to roční poplatek, když si zapojím tu druhou televizi s dalším septoboxem budu muset platit i za ni poplatek? Děkuji

Datum: 10.01.15 15:38

Já se v tom příliš nevyznám ale ten DiSEqC je asi něco jiného než na připojení 2 satelitních přijímačů k jedné parabole. Na to by možná mohl stačít nějaký rozbočovač, např. nějaký takový.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.