Cena za nabití baterie AA

Od: Datum: 05.01.15 17:53 odpovědí: 7 změna: 14.01.15 03:22

Zdravím kolegy a substituty. Dejme tomu, že si pořídíte nabíječku na baterie typu AA & AAA. Dá se nějak spočítat, na kolik vás přijde nabití jedné takové (zcela vybité) baterie typu AA, o klasické kapacitě 2000 mAh? Čistě z hlediska spotřeby energie ze sítě. Samozřejmě půjde o korunové či ještě nižší položky, ale cena elektřiny je stanovena a kapacita baterie také, tudíž jde o exaktní údaj. Děkuji a přeji hezký den. *kafe*

doplněno 05.01.15 18:26:

Nabíječka třeba tato.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.15 18:02
avatar

Spočítat se to samozřejmě dá. Počítejme se zrátami, takže do baterky "nacpeme" 2500 mAh (= 2,5 Ah). Jmenovité napětí baterie je 1,2V, to nám dělá po vynásobení krásné 3Wh energie. Připočteme ztráty na nabíječce, takže dejme tomu že se na nabití jedné baterie spotřebuje 5Wh energie. Cena za 1000 Wh je (dle tarifu) do pěti korun. Což nám na nabití baterky vychází asi 2,5 haléřů :)

Vypnutá TV, počítač, hodiny na mikrovlnce... to každé samostatně sežere elektřiny o dost víc :)

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 05.01.15 18:03
avatar

o exaktní údaj (pokud se řeší haléře a v takové položce ano) rozhodně nejde .) Ono je totiž třeba uvažovat i účinnost dané nabíječky atd. (nějaký ten proud se vyzáří i teplem) .) (přiznávám, dnes jsem líný to počítat :D )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.01.15 18:20

fiser22:

nabíječka s pulzním zdrojem má učinnost dost vysokou, ve srovnání se ztrátami na akumulátoru má samotná nabíječka ztráty zanedbatelné. Do aku je potřeba nacpat zhruba o 50% víc energie než je pak schopný vydat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.15 19:03

Měř proud na vstupu a čas nabíjení. Odhad bude vždycky jen odhad. A jestli chceš ušetřit ještě více než ti píší za těch pár Wathodin, můžeš to ještě stlačit, když budeš nabíjet při nízkém tarifu. Mimochodem, měřič spotřeby máš? Tím by to šlo snad změřit také.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janplinto*
Datum: 05.01.15 19:16

4 all: Pro člověka s vysokou spotřebou baterií je ovšem výsledek skvělý. Pokud k nabíječce koupíme třeba tyto poměrně drahé baterie s pěty sty (možnými) cykly, stále drtivě porážíme eventualitu s nejlevnějšími klasickými baterkami. A to i za předpokladu, že jak baterie, tak nabíječka chcípnou v polovině předpokládané životnosti. *jasne*

Od: bmbx®
Datum: 05.01.15 20:26

janplinto:

přestože jsou eneloopky opravdu nejkvalitnější, držel bych se možná trochu při zemi a místo "eneloop pro" 2500mAh bych si pořídil eneloop obyčejné s 2000mAh kapacitou. Zatím skoro vždy AA články s kapacitou nad 2000mAh byly znatelně horší, jako předzvěst toho, že to není žádný velký zázrak bych bral samovybíjení kolem 15% za rok, obyčejné mají udáváno ani ne do 10% a víc jak trojnásobek nabíjecích cyklů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.15 03:22
avatar

nabíjení je OK, ale není tahle konkrétní nabíječka i s těma baterkama a redukcema na buřty (a s tím, co umí - samostatné šachty, řízené nabíjení, stav baterie - to je samozřejmě důležitý) přece jen zbytečně drahá?
(můžu se o tom asi trochu rozepsat, i když linky na obchody asi nedám dohronady)

(a mimochodem, jak známo, nabíjet lze (ne vždycky) i nenabíjecí baterky - a to dokonce (někdy) i chytrou nabíječkou - sice teoreticky můžou bouchnout, ale to stačí si na ně občas sáhnout (že nejsou horký), ale každá bouchnout nemusí - opakovaně jsem nabíjel zcela bez problémů buřt, horší je, že taky můžou vytýct (v přístroji i při skladování) - ale zase to nehrozí vždycky (opět vyzkoušeno - buřt ani po několikátý nevytek) a asi drží slušně i proud - jako nouzovka se to někdy může hodit)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.