Výběr televize

Od: Datum: 03.01.15 10:16 odpovědí: 9 změna: 03.01.15 11:51

Potřebuji poradit s výběrem televize. Pozorovací vzdálenost 2,5-4 metry.

Nemám moc dobré zkušenosti s výběrem televize. Ve většině případů se mi stává,že po nákupu TV zjístím že rychlejších scenach je pohyb rozmazaný. Není to moc dobrý na oči.

Víte o nějaké TV která stoprocentně nemá tuto "závadu"?

Signál je DVB-T ,SD obraz

Cena do 15000kč

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.15 10:21

Stačí si pohlídat frekvenci,aby byla aspoň 200 Hz a ozvěna pod 8 ms (lépe i nižší).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.01.15 10:36

Tak těchto televizí na výběr moc není... Chtěl bych nejlépe panasonic s uhlopříčkou 94-99cm

btw:proč rovnou výrobci nevyrábí frekvenci nad 200hz a odezvu pod 8ms, to je takový problém?

Od: bmbx®
Datum: 03.01.15 11:08

Vyšší frekvence měla význam u CRT, u dnešních plazem a LCD to je zbytečnost, oko vnímá kolem 25fps, obraz se snímá maximálně 50fps, tak už proboha neblbněte *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.01.15 11:20

bmbx : Tak když ste takový odborník tak jakou televizi vybrat aby u signálu dvb-t,obraz SD se obraz při rychlých scénách nerozmazával? U klasických CRT takový problém nikdy nebyl.

Od: bmbx®
Datum: 03.01.15 11:51

Já ten problém nemám, používám CRT (50Hz) , plazmu, LCD s LED posvitem, LCD s CCFL posvitem, LCD projektor a DLP projektor. Někdo prostě hledá nasmyslné mouchy a mnohdy vidí co tam ani není *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.15 10:43

většina uživatelů si neumí TV nastavit, pak se jim to různě trhá a maže, je potřeba vypnout nebo minimalizovat nastavení veškerých umělých korekcí obrazu, např. šumu

mám plazmu Panasonic 42" (107 cm), žádné "mazání" se u plazem nevyskytuje, ale plazmy se už nevyrábí, tedy co se týká Panasonicu

Datum: 03.01.15 10:54

Měl sem panasonic tx-37e5e frekvence 150hz. Mohl sem to nastavovat jak chtěl,ale obraz se prostě rozmazával.

Tak sem ho vrátil a koupil si panasonic tx-37et5e s frekvencí 300hz a tam už byl obraz v pořádku.Je to i pro 3D.

Slyšel sem že televizory 3D mají lepší elektroniku a proto je ve většině případů obraz ve 2D lepší jako u "normálních" televizorů. Je to možné?

Datum: 03.01.15 11:00

já ale mluvím o plazmě, ne o TV s LED podsvícením

doplněno 03.01.15 11:01:

tak zkušenost máte, tak proč si nekoupíte tu samou nebo podobnou?

Datum: 03.01.15 11:05

To není pro mě ale pro rodiče. Tu samou bych klidně koupil ale už není v prodeji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.