Příjem DVB-T

Od: Datum: 28.12.14 17:21 odpovědí: 4 změna: 29.12.14 10:17

Přátelé,rozhodl jksem se že již nebudu podporovat satelitní společnosti a vracím se k pozemnímu TVvysílačům. Problem je v tom že bydlím mezi Libercem a Jabloncem tak že DVB-T budu příjmat z obou měst. Třeba 1 program bude z Liberce a Fanda z Jabloneckého vysílače. Na to bych potřeboval ale dvě anteny a navíc bydlím v údolí tak že potřebuji dobrou anténu.

Našel jsem na netu antenu BEN-9016C. Může mi někdo poradit a nebo kdo ji má jestli mi bude vyhovovat a nebo je lepší cesta?

Dík za pomoc.winki


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 28.12.14 17:47

U vás je zřejmě signál tak silný, že ho možná můžete chytat i jen na tu nejobyčejnější prutovou anténu, jako bývají na přenosných rozhlasových přijímačích na pásmo VKV, nebo na dvojici prutových antén, které se někdy prodávaly s televizními přijímači. Ty jsou všesměrové, nemusí se nijak směrovat a chytají signál ze všech stran a možná, že i u vás v údolí bude signál dostatečně silný. Podívejte se na střechy sousedů, jestli mají dvě antény, nebo jaké. Nebo se sousedů zeptejte, jak příjem DVB-T řeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winkiwinki
Datum: 28.12.14 17:54

Právě že je to pravý opak. Z Liberce je signál docela dobrý ale z Jablonce velmi špatný a na jednu antenu ani náhodou protože sygnály jsou ze dvou stran.

Datum: 28.12.14 18:40

Já jsem od Jablonce cca40km a fandu chytám na malou anténku co se používá u digitálního elektroměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 10:17
avatar
Ten BEN který máš vybraný nebude špatná volba. Mám něco podobného za 350 z Polska a chytám multiplexy že čtyř stran. Problém by mohl být v tom zesilovači. Stává se, že když jsou dva mux na blízkých kanálech tak zesilovač zesílí silnější mux a ten slabší se pak nedá pořádně doladit. To je ale běžný problém u všech levných antén se zesilovačem nejen u všesměrových. Nemáš li multiplexy na dvou sousedních kanálech tak bych se toho nebál.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.