Oprava - telefon pevné linky

Od: Datum: 27.12.14 16:47 odpovědí: 6 změna: 29.12.14 12:03

Dobrý den - chtěl bych se zeptat, kdo a kde by mi opravil běžný telefon pevné linky? (Nemám tušení, o jakou poruchu se jedná, telefon pevné linky jednoduše najednou "ohluchl")... Předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 27.12.14 18:15

JAko hlasová služba? To se musíš obrátit na poskytovatele, nejčastěji O2, ale i T- mobil, Vodafon aj. nebo to zjistit na netu podle čísla komu patří pokud to nevíš...

zkus zadat do google "zjištění operátora podle čísla"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 29.12.14 11:28

najednou ohluchl: zkuste změřit napětí od ústředny na svorkách zásuvky, bez telefonu tam bude cca 40-60V , s připojeným telefonem a vyzvednutým sluchátkem pak kolem 6-10V. tím si otestujete, jestli jde napětí až do přístroje. pokud tohle bude v pořádku, pak přichází vúvahu vada ne šňůře ke sluchátku (správně mikrotelefonu)..

pokud nenaměříte napětí žádné, je vada na vedení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 19:01
avatar

Pkd je závada v přístroji,mohu Vám zadarmo věnovat jeden starší (cca 10 roků) tlačítkový-jde zavěsit či položit,černý ,hlavně funkční!Jinak pkd je závada v přístroji.nejčastěji "odejde" kabel a poté mokrofon či sluchátko!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.12.14 11:32

Takové telefony se vyhazovaly, operátor je ani nechtěl zpět. Mrkněte na bazary, dejte inzerát, pokud je linka v pořádku. Ale proč se nepoptáte operátora kterého si platíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 29.12.14 11:39

Není docela prostě a jednoduše pouze zaťápnutý kolíček spínače pod sluchátkem? Když nevyskočí, je stále zamáčknutý, telefon mlčí.

Pokud máte telefon pronajatý a platíte si za pronájem, tak by vám ho měla firma opravit zdarma. Pokud by oprava starého modelu nebyla možná, tak by vám dala modernější, za novou cenu pronájmu. Nebo kdybyste si snad chtěl koupit nový, tak byste původní odhlásil a dal si svůj.

Ale než začnete něco opravovat, zkuste se podívat na ten čudlík, jestli není zamáčknutí, jestli není náhodou urvaná nebo překroucená a tím pádem poškozená šňůra od sluchátka, pokud ano, zkuste s ní zahýbat, jestli není někde jenom přerušený drátek musel by se vyměnit kabel od sluchátka k telefonu. Nebo si půjčte telefon od souseda a zkuste, jestli náhodou není němá linka od ústředny, ale to bývá málokdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 29.12.14 12:03
avatar

Kdyz nevim kde bydlis tak nejsem schopen rict zda Ti to opravim.
Jinak si zavolej na poruchy a urcite se vse vyresi.

Moznosti nefunkcniho tlf. je spousta: prervanej samonos, vadnej kabel v zemi, vadny rozvod v baraku, zavada na ustredne, vadne sdruzovaci zarizeni, vadny tlf. atd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.