Rozdíl mezi telefonem za 3.000 a 20.000

Od: Datum: 27.12.14 14:35 odpovědí: 23 změna: 12.01.15 15:24

Dobrý den. Možná tu budu za blázna, ale prosím vysvětlete mi to. Dcera pořád mluví o iphone. Má samsung za 3500 kč. Chtěla bych jí udělat radost, není to že se koukla na net a řekla že to chce, ale už hodně dlouho o tom mluví...

Jaký je rozdíl mezi mobilem za 3000 a za 20 000. Co to umí navíc, proč je to tak drahé a všichni to chtějí. Pro mě je jediný rozdíl vzhled a samozřejmě cena *smich* *frajer*

Když jsem se dcery zeptala jaký je rozdíl v tom, tak se začla smát a něco mlela o nějakým iosu a když jsem se zeptala co to je tak že vlastně neví a smála se.

Moc děkuji a při vysvětlování prosím česky, jsem už starší dáma *smich* *smich* *smich*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 14:40

Užitná hodnota pro běžného uživatele je stejná. Rozdíl je pouze v image a v "dělání dojmu".

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.12.14 15:30

Přesně - je to pro ně imidžovka. Prostě kdo má dražší foun, ten je víc coool. Vtip je ovšem v tom, že mnohdy ani neví, jaké tam mají fce, natož aby je využili, protože nejčastější využití founu pubescentem obnáší zhotovování selfie a permanentní fejsbůkování. Což ovšem bez potíží dává i ten nejlevnější smártfoun. Takže třeba junior si koupil Samsunga za 7000,- já vyfasoval Samsung Trend za necelé tři litry. Přičemž já jej využívám pro pracovní účely a využívám je daleko víc. Kdybych si jej měl koupit, tak klidně bych koupil toho levného Trenda - nespatřuji na nich žádný rozdíl, za který bych byl ochoten připlatit další tisíce. Na image si nehraji, stejně mám founa v bytelném flipovém pouzdře, jinak by už dávno nežil.

Datum: 27.12.14 14:45

pro mladou generaci je iPhone stylovka, kdo má iPhone je král/královna sociálního žebříčku, mě samotnému je 21 a vidím to kolem sebe každý den. Ten zmiňovaný iOS je operační systém, jiný než ten co má Samsung. A rozdíl mezi nimi, Samozžejmě iPhone bude výkonější, ale myslím, že pokud je dcerka náročnější tak jí bohatě stačí nějaký za 6 000 a bude mát výkonu až až Samořejmě i ten iOS má určité výhody sám ho používám, ale ne kvůli vyššímu sociálnímu statutu, ale vyhovuje mi k práci.

A proč je to tak drahé? Protože lidé jsou zkrátka ochotný tu cenu zaplatit

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.14 15:01
Mám telefon za 3tis. Kč..Za dva měsíce se ani jednou nesekl..Otevře bez problémů 3D dwg z AutoCADu, není to tak dávno, kdy s tím měl problém i stolní PC.Umí špičkovou navigaci, plynule HD video..Co mám od telefonu víc chtít?
Více jak 3-4tis bych za telefon nikdy nedal (jednou jsem to udělal a dodnes sám sebe nechápu).
Ohodnoceno: 0x

Od: karelm
Datum: 27.12.14 17:14

Já jsem si iPhone koupil před 6ti lety. Tehdy to byla jediná šance, jak se po ceste do práce dívat na TV pořady v angličtině (a pořádně se ji naučit), aniž bych si je musel složitě obstarávat (prostě se mi tam každý den stáhly). Krom toho to byla jediná možnost, jak pohodlně otevírat dokumenty přiložené v e-mailu, jak serfovat po internetu i na stránky, které nebyly přizpůsobeny pro mobilní telefony, pohodlně se připojit k bezdrátové síti atp. Prostě to byl přístroj, kde všechno tak nějak fungovalo. Před čtvrt rokem mi iPhone dosloužil a já jsem si koupil nový telefon za 3000 Kč, protože všechno výše uvedené tento levný telefon dnes umí lépe a rychleji než 6 let starý iPhone. Jsem zkrátka příkladem uživatele, kterého Apple ztratil ve chvíli, kdy přestal nabízet jakoukoli komparativní výhodu. Jedinou výhodou současného iPhonu je možnost kompenzace pocitu méněcennosti koupí 4x dražšího telefonu, než je nutné. A to nemám zapotřebí...

Datum: 27.12.14 18:29
Sice toho tady bylo řečeno dost ale nedá mi to . . I já patřím do skupiny lidí kteří by za telefon nedali víc jak 4000,- ale na obhajobu vaší dcery musím doplnit, že věci od Aple mají skvělou optiku na focení, lepší rozlišení displeje a vyšší výkon než mobily na Androidu v cenové hladině do 5000,- Jestli ale chcete dceru trošku zchladit tak jí řekněte že synchronizace ajfounu s běžným windousovým notebookem je holá utopie. Systém IOs a windows se prostě nemají rádi takže třeba dostat muziku nebo fotky z jednoho zařízení do druhého je na mašli o synchronizaci s outlookem nebo zálohování esemesek do počítače ani nemluvim. To se týká i nemožnosti používání paměťové karty nebo výměny dožívající baterie.

Datum: 27.12.14 19:49

Je mám už třetí generaci iPhone a za android bych neměnil. Já vím, že za cenu iPhone 6 se dají koupit dva slušně vybavené telefony s androidem. Ale s iOS jsem víc spokojen než s androidem. Hlavně u iOS oceňuju plynulost systému, kvalitní video a foto u iPhone. Rozhodně si nekupuju iPhone na machrování. I když teda iPhone 6 je citlivější na ohyb než iPhone 5S. Ale já těch 21 120Kč za iPhone 6 64gb vážně nelituju, třeba v Antutu benchmark jsem měl s iPhone 6 skoro o 100% lepší score než s iPhone 5S.

Od: filcka
Datum: 27.12.14 19:51

Takže dámy a pánové. Moc Vám děkuji za odpověď :)

Takže drahá dceruška nakonec sama uznala že je to možná zbytečné - ale když si na to vydělá, tak proč né ;)

Teď se rozhoduje jestli Huawei ascend g6, nebo LG D620 G2 Mini ...To je aspoň levnější než iphone a mezi spolužáky nebude za trotla *tuc* :D A koenckonců - jsou i vzhledově hezčí a když chce jablko, tak ať si dojde do kauflandu :D :D :D

Datum: 27.12.14 20:03

ANDROID je sra*ka. V životě bych si nic s androidem nekoupil.

Já mám MacBook, Ipad, a další věci od applu.

Kromě iPhonu protže nemám rád dotykové věci, a mám telefon s QWERTZ klávesnicí (BlackBerry).

Ale já ty věci od Applu využí, dělám grafiku a hudbu.

iOS je mnohem stabilnější, pokud nechcete aby si dcerka stěžovala že je to pomalé doporučuji koupit třeba 4s.

Jinak aby android alespoň trochu fungoval tak třeba SONY Z1, ale pořád to není ono.

EDIT:

Ale jak zde bylo zmíněno, mladí to chtějí kvůli imige... já to mám pro práci, nejlepší je koupit telefon za pár korun a pořídit pořádný PC.

Datum: 27.12.14 20:18

Pro tyhle puberťáky je iPhone k ničemu, neumí ho využít a chtějí ho jen na machrování. Každopádně, iOS je mnohem stabilnější systém než Android. Měl jsem Samsung S2, výkon dobrý ale po pár měsících používání jsem jej musel čistit denně programem, aby jel aspoň omezeně. Pro iOS snad ani žádný čístící program není, jednoduše není potřeba. Právě kvůli stabilitě se u nás ve firmě přešlo na iPhone.

Co se týče cen-pořád všichni tvrdí, že iPhone je předražený. Ale co takový Samsung Note 4, Sony Xperia Z3 a podobné?Vždyť po vydání na trh stojí úplně stejně.

Shrnutí: iPhone je skvělý mobil ale není pro všechny, pro děti a puberťáky zbytečné. K facebooku a písníčkám jim bohatě stačí mobil za 3 000. Já ho používám k práci a nikdy bych neměnil.

Datum: 27.12.14 21:13

Rád jsem si přečetl diskusi o chytrých telefonech. Před časem jsem řešil podobný problém. Myslím jak drahý telefon a hlavně s jakým operačním systémem. Kromě PC používám i iPad a můžu říct, že iOS je prostě něco úplně jiného než na co jsou běžní uživatelé PC zvyklí. Už tady padla slova o synchronizaci a tak. Koupil jsem nakonec jednu z nejlevnějších Nokií s Windows Phone (to tady ještě nepadlo) a můžu říct, že jsem nanejvýš spokojený. Psaní na dotykáči je přece jen trochu nepohodlné a tak mi vyhovuje automatická synchronizace kontaktů s veškerými poznámkami mezi PC a mobilem. Prostě co potřebuji si napíši v klidu u PC a pokud jsem v dosahu WiFi, tak je to okamžitě na mobilu. Totéž se děje s Evernote a Dropboxem, které používám. Mapy a navigace jsou na úrovni a jsou zdarma stejně jako programy pro fotografování a úpravu fotek a i ostatních programů ve Windows Phone Storu přibývá. Nestalo se mi ještě, že by systém spadl, nebo se musel restartovat. Prostě všechno funguje jak má. Kdo je zvyklý na práci s PC s "okny" a nemá zrovna jabíčkovský počítač, tak si bude na iPhone hůře zvykat. Prostě i nahrání jakýchkoliv souborů do mobilu je jednodušší přímým připojením k PC ať už kabelem nebo bezdrátově, než přes nějakého "prostředníka", jakým je iTunes. Pokud jde o tu cenu, tak tam bych viděl hlavní rozdíl (pokud nepočítám úhlopříčku) třeba ten fotoaparát a ty dražší Lumie můžou možná těm iPhonům i v tomto konkurovat. Ale Apple je prostě pojem a kdo ho chce, tak si samozřejmě připlatí...

Od: arba®
Datum: 28.12.14 11:15

Mladí si asi myslí, že s telefonem za 20000 se dovolají dál.

Od: xxxx1111
Datum: 28.12.14 12:59
iPhone bych si v životě nekoupil, protože filozofie jejich používání je mi zcela cizí. A domnívám se, že skutečně je velmi pravděpodobné, že dcera chce iPhone pouze proto, že to je mezi jejími vrstevníky populární. Ale budu trochu ďáblovým advokátem:

Existují uživatelé, pro které má iPhone smysl právě pro jeho objektivní vlastnosti. Například pokud uživatel potřebuje nějakou aplikaci, která pro mobily postavené na jiném systému neexistuje (nebo třeba není tak dobrá). U iPhone to například mohou být iTunes - hudbu tam koupenou lze přehrávat na iPhone, jinde moc ne (dalo by se, ale...). Takže pokud někdo má nakoupené hudby za X tisíc, tak stojí před volbou, jestli koupí zase iPhone nebo jestli to celé zahodí a začne kupovat od nuly zase pro jinou platformu. U aplikací to bývá podobné, jen ty částky bývají ještě vyšší.

Další věc je, že dražší mobil může mít takovou kombinaci vybavení, kterou uživatel využije, ale v levnějších mobilech ji nenajde. Přitom ty jednotlivé vlastnosti nemusí být nic speciálního, ale dohromady s dalšími mohou vytvářet unikátní kombinaci, kvůli které budete muset koupit drahý mobil, i když třeba jeho nejvýraznější vlastnosti nepotřebujete a platíte jen za tu kombinaci drobností. Obtížně se říká příklad, protože takové vlastnosti jsou vysoce individuální, ale čistě jako příklad, zkuste Dual SIM (současně dvě různé SIM karty) a rSAP (protokol pro propojení mobilu s auty z koncernu Volkswagen, tedy třeba Škoda).

Pokud uvažujete, že dceři vyhovíte a dražší mobil koupíte, určitě se s ní posaďte a zjistěte si, jaké přesně vlastnosti potřebuje. Potom můžete rozhodnout, jestli to stojí za těch X tisíc navíc, a můžete se také porozhlédnout, jestli byste tytéž vlastnosti nenašla někde jinde. Ale případné záměny rozhodně konzultujte, snadno se vám může stát, že koupíte něco, co podle vás je to samé, ale podle dceři to bude mít úplně jiné vlastnosti, které to učiní nepoužitelným.

Od: xxxx1111
Datum: 28.12.14 13:00
Tak ještě jednou, tentokrát snad s oddělenými odstavci.

iPhone bych si v životě nekoupil, protože filozofie jejich používání je mi zcela cizí. A domnívám se, že skutečně je velmi pravděpodobné, že dcera chce iPhone pouze proto, že to je mezi jejími vrstevníky populární. Ale budu trochu ďáblovým advokátem:

Existují uživatelé, pro které má iPhone smysl právě pro jeho objektivní vlastnosti. Například pokud uživatel potřebuje nějakou aplikaci, která pro mobily postavené na jiném systému neexistuje (nebo třeba není tak dobrá). U iPhone to například mohou být iTunes - hudbu tam koupenou lze přehrávat na iPhone, jinde moc ne (dalo by se, ale...). Takže pokud někdo má nakoupené hudby za X tisíc, tak stojí před volbou, jestli koupí zase iPhone nebo jestli to celé zahodí a začne kupovat od nuly zase pro jinou platformu. U aplikací to bývá podobné, jen ty částky bývají ještě vyšší.

Další věc je, že dražší mobil může mít takovou kombinaci vybavení, kterou uživatel využije, ale v levnějších mobilech ji nenajde. Přitom ty jednotlivé vlastnosti nemusí být nic speciálního, ale dohromady s dalšími mohou vytvářet unikátní kombinaci, kvůli které budete muset koupit drahý mobil, i když třeba jeho nejvýraznější vlastnosti nepotřebujete a platíte jen za tu kombinaci drobností. Obtížně se říká příklad, protože takové vlastnosti jsou vysoce individuální, ale čistě jako příklad, zkuste Dual SIM (současně dvě různé SIM karty) a rSAP (protokol pro propojení mobilu s auty z koncernu Volkswagen, tedy třeba Škoda).

Pokud uvažujete, že dceři vyhovíte a dražší mobil koupíte, určitě se s ní posaďte a zjistěte si, jaké přesně vlastnosti potřebuje. Potom můžete rozhodnout, jestli to stojí za těch X tisíc navíc, a můžete se také porozhlédnout, jestli byste tytéž vlastnosti nenašla někde jinde. Ale případné záměny rozhodně konzultujte, snadno se vám může stát, že koupíte něco, co podle vás je to samé, ale podle dceři to bude mít úplně jiné vlastnosti, které to učiní nepoužitelným.

Od: lemoure
Datum: 28.12.14 14:14

I ja sdilim nazor, ze tolik penez za telefon bych nedal.

Osobne jsem mel jen iPad (pres znameho jsem ho mel za polovinu, jinak bych si ho ani nekoupil) a cekal jsem od toho zazraky, o to vetsi pak bylo moje zklamani. Vsichni kolem sice zavideli s otevrenou pusou, ale v podstate nebylo co. Nijak me to neoslovilo, mesic jsem si s nim hral a pak jsem ho zas prodal. Koupil jsem si Lenovo za 2500 a slape v podstate stejne, pripojim k tomu i flash disk nebo cokoli pres usb, coz u ipadu ani neslo.

Nezpochybnuju, ze kvalita zpracovani a zivotnost je na strane Appelu, ale za ty penize si poridim nekolik levnejsich zariceni a ucel splni stejne.

Datum: 28.12.14 14:36

Já bych jí řekl: "tady máš tři litry, děvenko a na zbytek si vydělej!" Tak nejlépe pozná ten rozdíl a za dlouhých zimních večerů vám o tom může vyprávět.

Ohodnoceno: 2x

Od: mnomne
Datum: 31.12.14 11:51

Proč za 20 000? Tady je nějaký iPhone i za 10 000 :D

http://www.czc.cz/apple-iphone-5c-8gb-bila/160247/produkt

doplněno 31.12.14 12:12:

A tady můžete dceři udělat radost iPhonem za 5 litrů

http://webtelefony.cz/index.p…roduct/product&product_id=378

Od: taras
Datum: 31.12.14 13:07

Rozdíl je v logu Apple.

Hardwarově (to je to zda je telefon "rychlý", "výkonný" atp.) jsou produkty apple spíše průměr až nadprůměr. Víceméně platí koeficient 1.5x-2.5x násobné ceny pouze kvůli logu Apple.

Samozřejmě je to "stylovka". Pro mne odznak toho, že uživatel je dost velký idiot, aby nacpal extra velké peníze do chřtánu společnosti, která si hraje na "něco extra", ale zdaleka není.

Přirovnání k tzv. módním značkám (ala Gucci, atp.) trochu pokulhává, protože Apple nenabízí nic navíc. Mimochodem, vše od Apple je vyrobeno v Číně (což nemusí platit u jiných výrobců - např. v Koreji, Taiwan atp.), s takovou "úrovní", že zaměstnanci tam páchají sebevraždy (viz např. http://www.cnet.com/news/riot…in-foxconns-iphone-factories/ )

"iOS" je operační systém. Žádná větší "stabilita" ani "výkon" se nekoná. Uživateli také neumožní téměř nic změnit nebo doplnit. Aplikace (kterých je např. na Android přehršel zdarma) zpravidla pouze za další peníze.

Suma sumárum, pokud holčina nemá v hlavě prázdno, tak ať si koupí telefon max. do 5000 Kč (výkonově prakticky neutahatelný). Za zbylé peníze ať si koupí 50" plazmu do pokojíčku, a může před kamarády machrovat mnohem více :D

Datum: 31.12.14 14:19

Taras:

Od: pn64
Datum: 31.12.14 14:29

A na co má telefon za 3500,- když si může koupit v Amazonu pěkné telefony za 200 až 300,-Kč? *smich*

Od: stivjobs
Datum: 12.01.15 00:21
Rozdil je asi takovy jako jezdit ve filcce nebo bmw x5.

Od: ben®
Datum: 12.01.15 01:01

Dobrý den, rozdíl je 17.000,- Kč. Zdravím!

doplněno 12.01.15 15:32:

ruze - já jsem tam nedal smajlíka, ale asi by tam patřil. Ovšem, je rozdíl nosit v kapse 3.000,- nebo 20.000,- - tedy, pro běžného uživatele.

Od: ruze®
Datum: 12.01.15 15:24

Tak jak psal Ben, rozdíl je 17.000,-. nevím kolik je dceři let,neznám vaše příjmy,ale myslím si,že se dětem nemá kupovat absolutně vše,co si přejí i kdyby jste na to 100x měla,protože si takových lehce nabytých věcí většinou neváží.Až si na něj vydělá,tak ať si ho koupí,pak třeba sama uzná,že vlastně tak drahý telefon ani nepotřebuje.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.