Odstranění aplikací - Android, GooglePlay

Od: Datum: 25.12.14 09:59 odpovědí: 4 změna: 25.12.14 19:09

Dobrý den. Seznamuji se s androidem (KitKat) a není to pro mě vůbec snadné. Chci se zbavit celé spousty aplikací, které mi k ničemu nebudou, ale nevím, jak na to. Také jsem příliš nepochopila, kterak funguje GooglePlay a jak si z něj stahovat jednotlivé aplikace. Nechci za žádné služby platit, jak poznat co je zdarma a co ne? Navíc se mi zobrazuje hláška S tímto e-mailovým účtem jste aplikaci Obchod Google Play (ikona bílé nákupní tašky) ve svém zařízení dosud nenavštívili., které nerozumím a nevím, jak situaci řešit.

Opravdu nejsem technický typ a nevím si rady - jak odstranit nepotřebné aplikace + jak stahovat zdarma z GooglePlay.

Děkuji za trpělivost.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 10:04

U každé aplikace v GP je uvedeno, zda je zdarma, nebo placená.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.12.14 10:09
Zbytečné aplikace,které nechce té,můžete stopnout, takže Vám nepobezi na pozadí.
Odinstalovat jdou pouze pomocí rootnuti telefonu,což je ovšem ve Vašem případě záležitost pro odborníka.
Na google play si vytvoříte účet a pak můžete stahovat hry či aplikace.
Pokud nejsou zdarma,je u nich uvedena cena.
doplněno 25.12.14 10:36: Jedná se o tzv.vynucené zastavení a lze je provést pouze u aplikací, které fungují samostatně a nejsou s nimi svázané aplikace další.
Aplikaci,kterou chcete takto zastavit,otevřete,poté stisknete tlačítko,které vypadá jako dva obdelnicky v sobě, pokud ho nemáte,pridrzte na chvíli hlavni tlačítko menu,objeví se ikona této aplikace,znovu na ní pridrzte chvíli prst,objeví se dotaz,zda zastavit,tak zvolit ano
doplněno 25.12.14 19:18: dawidececk: ne,nespusti se znovu.Dokonce zmizne i ikona. Deaktivovat či vypnout rovná se vynucené zastavení.
Ohodnoceno: 2x

Od: bflmp
Datum: 25.12.14 10:20

Děkuji. Mohl byste jen upřesnit ono stopnutí? Jak a kde? Oprvadu se v Androidu zatím nevyznám, jde navíc o můj vůbec první smartphone. Děkuji

Datum: 25.12.14 19:09
Taková aplikace se spustí znovu..
Nastavení> Aplikace> nějakou kterou nepotřebujete vyberte a zkuste kliknout na tlačítko "Deaktivovat" nebo "Vypnout"
Taková aplikace se již nespustí a nebude dostupná. Samozřejmě lze opět aktivovat :)
doplněno 25.12.14 19:11: Placené mají vždy napsanou cenu, a navíc její koupení vyžaduje potvrzení.
doplněno 29.12.14 12:02: Zajda: Ne, Vynucené zastavení je Vynucené zastavení. Deaktivace (Vypnutí) znamená Deaktivaci (Vypnutí).
Pokud aplikaci vynuceně zastavíš, po bootu se spustí znovu. Je stále dostupná z menu aplikací.
Pokud aplikaci deaktivuješ, je deaktivována, takže se vynuceně zastaví a od té chvíle se nepustí dokud jí znovu uživatel neaktivuje. Jako by tam do opětovné aktivace nebyla.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.