Výroba regulovatelného zdroje

Od: Datum: 24.12.14 15:43 odpovědí: 17 změna: 01.01.15 01:06

dobrý den,chtěl bych se zeptat kamarád mě požádaljestli by jsem mu neudělal regulovatelný zdroj.protože prodává různé veci na baterie chce to na zdroj,ale to je jedno,mně jde o to jak ten regulovatelný zdroj vyrobit,něco o elektrice vím ale spíše o silnoproudu.doma už mám zdroj 12v/15A stejnosměrný.ted se chci ale zeptat potřebuji nějáký regulátor aby šlo regulovat napětí alspon od 3v-12v,ale ted nevím jak je to stěma amperama ty zustanou stejne15A jak při 3v tak i při 12v.prostě potřebuji nějáký regulátor ale aby byl už sestavený.zatím děkuji a hezké svátky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.14 16:09
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.14 16:10

Když pohledáš najdeš toho spoustu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 24.12.14 16:11

Pokud v tom tápete, doporučil bych nějakou stavebnici. Např http://www.conrad.cz/modul-na…je-1-az-30-v-0-az-3-a.k116661 , dá se nastavit jak napětí, tak proud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.12.14 16:11

S takovými znalostmi, nevím..., nebylo by lepří projet int a nějaký návod si najít? Je jich tam dosti, s trafem, spínací..., dají se koupit i stavebnice. Třeba http://search.seznam.cz/?q=regulovateln%C3%BD+zdroj&sourceid=szn-HP&sgId=h-9aLBIBzx9zzb1c6JJjzhwokSZfkSziTSmiYGmNz7%3D%3D&oq=regulovateln%C3%BD+zdroj&aq=-1&thru=&su=e
Já bych to asi dnes nestavil, snad jen z radosti. Když jsem třeba dělal pistolovou pájku ,...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.14 16:12

Pohledejte v internutu "laboratorní regulovaný zdroj", případně jeho stavebnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.14 19:21
avatar

http://www.aliexpress.com/ite…V-0-5A-35-pcs/1614322155.html

Mám tenhle a za tu cenu jsem spokojený. Má i omezení proudu (např. pro případ možného zkratu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.12.14 10:04

Za podobnou cenu je podstatně lepší tento:

http://aukro.cz/laboratorni-z…gramovatelny-i4872286428.html

Výkonově je shodný, ale možnostmi a komfortem obsluhy je nesrovnatelně lepší, je na úrovni profi přístrojů a ta jeho cena je doslova směšná. Je výhodnější jej koupit na Aukru, z Číny vychází pro jednotlivce zbytečně vysoké poštovné, ale možná když se pohledá víc tak se najde i jinde. Je to přímo cenová bomba, má omezení proudu / napětí a nastavení proudové/napěťové pojistky proti překročení a pět pamětí pro uložení 5 nejpoužívanějších nastavení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 17:26
avatar

Parametrově lepší ano (taky si ho někdy koupím), ale předpokládám, že dotyčný hledá spíš přístroj a jednoduchým ovládáním a nejspíš i nízkou hmotností (ten Zhaoxin snad neváží ani 1 kg, na rozdíl od Koradu a jeho velkého trafa). Já jsem ten svůj koupil také od ReworkStation-cz, ale ten už ho bohužel nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.12.14 18:01

praivo:

ovládání není tak složité jak vypadá, obzvášť když si tam člověk nastaví 5 různých možností do paměti. Ta obsluha je přímo pro BFU, nebo snad točení knoflíkem považuješ za něco složitého? Ty máš 4 knoflíky, zde se točí jedním a tlačítkem se volí proud/napětí/proud/napětí pořád dokola. A klasické trafo je u takového zdroje přínosem, pokud se nejedná o něco co člověk potřebuje ssebou nosit. Hlavně je téměř za stejnou cenu ;)

Na nošení si chci udělat miniaturní regulovaný zdrojík z malé 40W notebokové nabíječky, do terénu opravdu stačí kolem 20V / 2A a bude opravdu kapesní

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 19:23
avatar

Projdi si tady i jiné otázky. Zjistíš, že ačkoliv tobě je na první pohled jasné, které tlačítko k čemu je, pro mnoho lidí to může být problém. Nikdo neví, jestli tazatelův kamarád je technicky zdatný nebo spíš naopak. Dokážu si velice živě představit, co by mohlo způsobit nechtěné stisknutí tlačítka LOCK nebo OFF/ON (předpokládám, že je to odpojování výstupu)... Ten můj má spínač, I hrubě/jemně a U hrubě/jemně, nic víc (když potřebuji přesně nastavit omezení proudu, jednoduše něčím zkratuji výstup, ale to dotyčný stejně asi dělat nebude, tomu bude stačit, že zdroj při zkratu neshoří).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.12.14 19:58

praivo:

praivo:

Až si ten zdroj pořídíš, tak pak piš :-D

Co píšeš o nechtěném stlačení tlačítek, které na tom "tvém" zdroji ani nejsou? *smich*

to bych mohl psát o nechtěném přehmatu mezi knoflíkem jemně/hrubě což u Karada není možné, tlačítko lock ani nepoužívám, tím se zamkne kompletní ovládání a nechtěně použít nelze neboť se musí podržet, on/off je připojení výstupu pokud máš vše nastaveno, to na tom "tvém" zdroji není, takže co se týká blbuvzdornosti je ten Korad lepší, nelze udělat nic nechtěně, nejde si jen tak hrábnout omylem na proud nebo napětí. Do čeho zrovna chceš hrábnout tak bliká displej. Kdo si dokáže například zapnout TV a zvolit sledovaný program, tak si poradí i s tímto zdrojem, nedělej z lidí blbečky *smich*

Předpokládám, že regulovatelný zdroj bude používat někdo, kdo alespoň tuší co ty dispeje ukazují *smich* *smich* *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 21:29
avatar

Řeč byla o Koradu... Předpokládat sice můžeš, ale dotyčného neznáš. Že prodává věci na baterie ještě nic neznamená. Naopak, předpokládám, že kdyby tomu rozuměl, tak by měl nějaký konkrétní požadavek na parametry toho zdroje.

A ano, vypínání výstupu může zmást i toho, kdo není úplný blbec, stačí si nevšimnout LEDky OUT (vlastní zkušenost).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.12.14 04:30

praivo, praivo, praivo - achjo:

budeš si mlýt svou, si jak ženská :-D

To že něco má víc tlačítek, neznamená že to má složitější ovládání. Věř, že díky tomu ovládání i úplný blbec udělá míň přehmatů než s tím tvým, možná, že kdybys vysvětlil v čem přesně je problém pokud má zdroj odepínací výstup asi bych konečně pochopil, proč je Korad složitý na ovládání *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 26.12.14 10:51
avatar

Vždyť ty děláš to samé...

Věř mi, že jsou lidi, kteří jsou schopni si nevšimnout toho spínače a v domnění, že je zdroj vadný, ho klidně reklamovat. Nebo si nevšimnout, že výstup NENÍ odepnutý, a z 1,5 V udělat 12... Opakuji: Že pro tebe je ovládání jednoduché ještě neznamená, že je jednoduché pro všechny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 12:35

Pánové, hádáte se krásně, leč zbytečně. Každé zařízení vyžaduje nějaké, alespoň základní, vzdělání a znalosti k tomu, jak ho používat. A je věcí uživatele, aby si je osvojil. Pokud nebude uživatel znát základy v elektrice, tak mu i ten nejblběvzdornější zdroj bude k ničemu, stejně, jako když se vy posadíte do stíhačky, nebo se rozhodnete, že zítra odoperujete slepé střevo své tchýni.

A již se samotného dotazu je zřejmé, že tyto základy tazatel nemá, protože by tak jednoduchou otázku sem nedával.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.12.14 16:33

praivo:

já tě nechápu :-D

a na tom tvém zdroji díky tomu, že tam to tlačítko odpojení není tak takovým malérům předejdeš? *smich*

tesyk:

samozřejmě, že použití regulovaného zdroje předpokládá základní znalosti, já pouze trvám na tom, že ten Korad je svým ovládáním mnohem lepší proti přehmatům, než se zde snaží obráceně tvrdit praivo.

Už jenom nastavení pěti režimů do paměti může někdo laikovy nastavit a ten si už může přepínat M1-M5, přehmátnout se nemůže. Pokud se totiž zmačkne paměť chtěně / nechtěně, tak se vždy odpojí výstup a před znovupřipojením si snad není problém zkontrolovat co mám na displeji.

Pokud je odpojen vstup, tak displeje ukazují předvolené napětí a proud, pokud se vstup připojí displeje fungují jako voltmetr a ampérmetr - to tlačítko tam prostě být musí

Prostě pokud by laik potřeboval napájet různá zařízení, si spíš poradí s obsluhou Korada, než se zdrojem co má 4 knoflíky nasatvení hrubě / jemně.

Laikovy můžu dát papírek - M1 máš 5V místo usbéčkové nabíječky, M2 je 19V na noťas, M3 máš na nabíjení aku do foťáku 4,2V s omezením proudu, M4 si nabíjej třeba šetrně 14hodin 1-10 AA 2500mAh článků seriově - zdroj proudu 250mAh...atd.

S tím si opravdu poradí i BFU *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 01:06
avatar

Jak to tady čtu, tak bys asi udělal nejlíp, kdybys o to požádal/předal to nějakému dalšímu kamarádovi, kterej o tom ví víc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.