Hifisty a hudebníci,který integr. zesilovač?

Od: Datum: 23.12.14 11:21 odpovědí: 6 změna: 24.12.14 07:15

Kdyby se někdo našel...?

Nechal jsem si poslat (tedy koupil) dva zesilovače (Yamaha+ Cambridge Audio) s tím, že si jeden z nich nechám. Nemůžu to vyřešit. Ten první hraje silácky, průzračně a neutrálně, ten druhý zase pohodově a malebně, bez demonstrace síly. Jde o to, co je správně vzhledem do budoucna, kdy se mohou další komponenty různě měnit. Komplikovat to s třetí značkou už se mi moc nechce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.12.14 12:12

Dobrý den, na toto budou asi různé názory a navíc neuvádíte konkrétní typ přístrojů pro jejich porovnání. Já bych dal přednost dobrému dojmu z poslechu před sílou, ale nemusí to být názor správný. Pokud jde o další komponenty, tak to není problém (dokonce je lepší vybírat podle vlastností, než jen stejnou značku - zvláště pak reprobedny). Já mám sestavu od tří výrobců, je to kompatibilní a jde to k sobě i esteticky. Také vybírejte s ohledem na velikost místnosti a druh muziky, kterou posloucháte nejraději. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: osel59
Datum: 23.12.14 13:15

Nenapsal jsi, jakou hudbu posloucháš. A jaké máš bedny. Na rock a metal (moje hudba), ale i popík nebo techno rozhodně Yamahu. Na akustickou hudbu a malá komorní tělesa Cambridge Audio. Pokud nejsi vyhraněný, šel bych do Yamahy, ten výkon navíc není pro ohromný rámus, ale pro dynamiku. Taky mám siláka od Denonů s výkonem, jaký vživotě nevyužiju. Kombinace značek se neboj, já mám ve stojanu 5 značek (mám kazeťák a MD) a není problém, jen ten pytel ovladačů.

Přeji dobrou volbu.

Datum: 23.12.14 20:29

Tak to mne těší, že nevadí značky míchat. Jsem spíš pro pohodovou hudbu. Sednout si do křesla a nechat se unášet. Mohl bych to říct asi takto: Po všech stránkách mi vyhovuje skupina Žlutý pes. Souhlasím, že na "tvrdou " muziku rozhodně Yamahu, ale nezdá se mi vhodná pro tichý poslech.

Konkrétně řeším Yamaha A-S500 a CA AZUR 540 a výš.

Od: osel59
Datum: 24.12.14 01:16

Oba zesilovače jsem neslyšel. A s CA nemám ani žádnou zkušenost, s Yamahou jo. Opravdu nechci radit ani vynášet teoretické úsudky, sestava se musí slyšet. Zejména bedny nejvíc ovlivní dojem z poslechu. Ale - trochu jsem zaguglil a ta Yamaha se mi s udávaným max. příkonem 240W technicky jako takový velký silák zase nejeví, spíš solidní spotřebka s paírovým výkonem, slušnou výbavou a hezkým kabátem. Aby ten silácký projev nebyl spíš agresivní. Naproti tomu CA 540 má udávaný max. příkon 650W, zde mi udávaný výstupní výkon přijde seriozní a dostatečný na pokrytí špiček signálu. Dal bych na tvůj pocit pohodového a malebného zvuku, stejně píšeš o tichém poslechu. V manuálu CA uvádějí funkci "clipping" - t.j. omezení limitace špiček signálu na výstupu. Nevím, jak je tomu u CA, ale značka NAD (zde zkušenost mám) používá u svých zesilovačů "soft clipping" a funguje to. Přitom zesilovače NAD nižších řad nemají zázračné papírové výkony, ani výbavu, ale hraje to moc hezky potichu a neurazí, když naložíš.

Datum: 24.12.14 06:40

NADy hrají výborně, souhlasím. Ale nemají akční ceny, co jsem hledal. Ale ten příkon CA, to bude nějaký nesmysl ve špičkách, naopak bych věříl tomu číslu u Yamahy. Kromě toho je Yamaha skoro o 3 k těžší, a cihly uvnitř jistě nejsou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.