Zesileni wifi u tabletu je nejaka aplikace?

Od: Datum: 22.12.14 01:45 odpovědí: 13 změna: 24.12.14 23:43

mam tablet huawei mediapad 10 link s verzi systemu android 4.1.2 a zda se mi ze wifi je nejaka slaba. porad maly signal i kdyz okolni pristroje maji signal super. je nejaka dobra aplikace ktera signal dokaze zesilit? a jak mohu nastavit pohyby dotykem obraovky a naklony celeho tabletu? zda se mi ze je prilis citlivy na kazde sebemensi nakloneni,dotyk a pohyb..dekuju moc vsem za odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.14 07:28

já na jednom starém notebooku používám pro zlepšení příjmu adaptér http://sitove-karty.heureka.cz/netgear-wnda3100/ , ale mám WIFI router taky Netgear WNDR 3800, tak nevím, jak by byla spolupráce s jinými routery

Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 22.12.14 08:35

jde o to v jaké poloze používáte tablet...pokud na ležato tak anténu na wifi také na ležato...je-li anténa na routeru na stojato a tablet na ležeato tak se není čemu divit

Od: stenlycich*
Datum: 22.12.14 18:54

to nééééé na routeru je všesměrová anténa to určitě problém není !?

doplněno 22.12.14 18:58:

skuste prosím jít s tabletem k routeru jakej budete mít signál a napište!

Datum: 22.12.14 19:21

jak všesměrová? zajímalo by mne to blíže...jak je konstruovaná, já znám jen prutovou a ta se polarizuje horizontálně a vertikálně...

Datum: 22.12.14 19:43

tady ti dám příklad takto funguje antena na routeru.

doplněno 22.12.14 19:46:

Ještě by snad pomohlo toto ale tím si posílí signál jen jedním směrem.http://eln.fpob.eu/bastleni/wifi-plechovka

Datum: 22.12.14 20:25

to je sice pěkný, ale jde přece o polohu 2 antén...a budou-li na sebe kolmo, jakej bude činitel přenosu?

Datum: 22.12.14 20:49

a to mi chčeš říct že někdo má byt velikosti hradu aby i když dáš antény kolmo k sobě tak aby neměl signál?

wifi router má cca dosah 100m přes překážky (zdi) polovinu tudíž cca. 50m takže dostačující a jistě doma máš router a signál po celým bytě popř. domě. já tedy jo a to mám router jen za 600kč se 150 Mbs

jo a mimochodem na tabletu je příjmová anténa ta tudíž jen zachytává signál a musí ho mít jak se říká u nosu.

Od: bmbx®
Datum: 23.12.14 04:55

stenlycich:

na tabletu stejně jako na čemkoliv jiném není Wi-Fi anténa jen příjmová, vždy jde o oboustrnnou komunikaci a nemusí mít člověk byt velikosti hradu aby při určité poloze antén nechytil nic, ona teorie je jedna věc a praxe druhá. Lze provozovat Wi-Fi při stejných výkonech i na pár kilometrů *smich*

Datum: 23.12.14 11:41

ok nechci se dohadovat o dosahu wifi prostě máme asi každý svůj názor a tak to asi zůstane.Ale dobrá debata.Palec nahoru!

Datum: 22.12.14 16:59

Zdravím, aplikace na zesílení wifi signálu neexistuje. Možná sice nějaké na google paly najdete ale je to blbost, nemůže to fungovat. Holt si budete muset najít vhodná místa v bytě kde bude signál dostačující. A jak píše 111 zkuste měnit pozici tabletu vůči wifi routeru ke kterému jste připojená, může to pomoct. Měnit náklon antény na wifi routeru sice pomoct může ale jakmile se přemístíte jinam vše se zase změní a navíc ostatním připojeným zařízením se to nemusí líbit. Pokud na wifi routeru máte jednu anténu je dobré ji nechat kolmo k podlaze, pokud máte dvě antény je vhodné je OD SEBE lehce naklonit maximalne tak aby mezi nimy bylo 45°. A k té citlivosti, pokud vás rozčiluje automatické otáčení obrazovky, lze tuto funkci vypnout v nastavení displeje. Pouze snížit citlivost pokud vím nejde.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.12.14 19:27

Ano. Aplikací na zesílení signálu wifi je na obchod play spoustu.. Problém ale je že u žádné z nich nikdo nezaregistroval po použití nějaké zlepšení. Některé aplikace mají uvedeno že dokonce zvyšují napětí pro interní adaptér - což bude asi hovadina. Zkrátka ani jedna aplikace nedokáže zlepšit signál.. Je to dle mého nemožné. Zde totiž platí fyzikální zákony - tzn. směrovat anténu (zařízení) do bodu s co nejlepším výsledkem.. Přirovnávám k ladění antény pro TV

Datum: 23.12.14 05:59
Můžeš zkusit dokrýt hluchá místa v bytě zařízením které se jmenuje wifi repeater. Je to krabička do zásuvky za cca 300kč. Co se týče naklápění obrazu, mívá dost tabletů na horní hraně přepínač se znakem zámku. Jeho přecvaknutím se blokuje senzor naklápění.

Od: stan33
Datum: 24.12.14 23:43
Na rotaci jde stáhnout řada aplikací ale citlivost nastavit asi nejde-spíš vybrat co se bude-nebude otáčet. Já mám jednu co se jmenuje vtipně Rotate.
I když jsem si vzpomněl že byla aplikace kde se nastavovalo při jakém úhlu náklonu se má obrazovka otočit, ale jméno si nevzpomenu.
Co se týká wifi tak jedině zkusit či tablet dobře podporuje frekvence, kódování atd toho domácího wifi a nejde změnou nastavení dosáhnout lepší rychlosti při připojení. Otestujte na stejném místě nějaký mobil-má podobně (ne)výkonnou anténu, pokud ten tablet je o hodně horší tak má buď slabou anténu nebo je vadný (může i sw chyba-tak když tak napřed obnovu do továrního nastavení)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.