Vysavač s hepa filtrem

Od: Datum: 13.11.12 16:19 odpovědí: 4 změna: 14.11.12 16:53

Slyšel jsem,že třeba vysavače s hepa filtrem,které stojí 600 kč se dají nahradit klasickým filtrem a nemá to vliv na vysávání.Co myslíte či víte?

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.12 19:24
avatar

co myslíte tím "klasickým filtrem"? rozhodně bych to nezkoušel, přece jen výrobce garantuje jisté vlastnosti výrobku při jeho standardní konstrkuci.HEPA filter je tam poměrně pekně poskládaný, takže jeho plocha je velká. Myslíte, že nějaký klasický filter bude mít stejné vlastnosti i účinnou plochu. Každý vysavač má trochu jiné rozměry a tvary. Že by šlo zaměňovat za nějaké obyčejné standardní filtry jsem neslyšel. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 06:04

MYSLEL JSEM FILTR TŘEBA EF 55.

Od: ladaadal*
Datum: 14.11.12 06:30

Je to jednoduchý. Má-li vysavač HEPA filtr, jedná se o filtr, který zychycuje ty nejmenší částečky. Z hlavy neznám rozměry a je to vcelku jedno. Dáš-li místo něj jiný, nikoli HEPA, bude mít větší díry. Na vysávání to samozřejmě vliv mít nebude, naopak, bude mít větší tah, ovšem z druhé strany ti bude lítat bordel, který projde většími póry. Je to jako bys přesíval písek a místo síta na písek použil pletivo z plotu. Bude se ti dobře přesívat, ale bude to v podstatě zbytečná práce. U vysavače, čím vetší póry, tím víc se z něj práší a vlastně jen výříš prach po místnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.12 16:53
avatar

prach půjde hlavně směrem do motoru a pak ven

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.