Kalendář v mobilu - --- - kalendář v PC

Od: Datum: 17.12.14 14:47 odpovědí: 8 změna: 18.12.14 14:26

za1)- MyPhoneExplorer Client , - je toto vhodný program na přetažení (synchronizaci) událostí a pod. z PC Microsoft Outlook 2007 do kalendáře v chytrém mobilu (Zopo 980+C2)?

za 2)- pokud ano , asi musím nainstalovat (MPEC) do PC i do mobilu?

nebo se to dá řešit jinak? jednodušeji? myslím bez instalace .?

Dík za rady.

S mobilem nemám zkušenosti , tak pro neznalce prosím.

doplněno 17.12.14 14:55:

A je tato aplikace v češtině?

doplněno 17.12.14 14:58:

Stáhnout když tak z Google play?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dew
Datum: 17.12.14 15:08

MS Outlook umí komunikovat za pomocí synchronizačního programu (nutno instalovat do PC a je jich mnoho) přímo s vaším GMail účtem, který je nutný pro uživatele OS Android. Následně veškeré synchro probíhá tak, že MS Outlook po správním nakonfigurování odešle do Gmailu kalendář, úkoly, kontakty atd. a ty jsou následně odeslány do vašeho mobilu. Pořádejte někoho zkušenějšího, aby vám pomohl nastavit PC a mobil. Pokud nemáte ponětí, strávíte s tím zbytečně dny, než na to přijdete.

My Phone explorer je zastaralejší způsob přenosu dat (používal se v době, kdy nebyla cloudová úložiště). Dnes mi přijde dost archaický.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 15:23

Takže myslíte toto nějak? , nebojte s PC se zaobírám 30let , ale o nových telefonech moc nevím ale chci se to naučit ne jen používat. Zatím dík.

Disk Google

K těm zásadním aplikacím pak zcela jistě patří cloudové úložiště Disk Google (dále jen Disk). Velmi zjednodušeně řečeno, Disk Google představuje jakýsi virtuální externí disk s vlastním operačním systémem. Disk umožňuje běžné operace se soubory a složkami (vytváření, přejmenovávání, kopírování, mazání), ale také nahrávání souborů z počítače a naopak – stahování souborů do počítače. Prostředím a ovládáním Disk vzdáleně připomíná nástroj Průzkumník známý z Windows. Velkým přínosem je sdílení souborů, složek a dokumentů. Aplikace umožňuje určit, kdo má mít k souborům uživatele přístup: přátelé, rodina, kolegové, žáci, atd. Lze předpokládat, že sdílení se brzy ukáže jako zajímavá a praktičtější alternativa k běžnému zasílání e-mailových příloh.

Datum: 17.12.14 15:43

to -dew ,-Účet na google pochopitelně mám ,

MS Outlook umí komunikovat za pomocí synchronizačního programu (nutno instalovat do PC a je jich mnoho) přímo s vaším GMail účtem, který je nutný pro uživatele OS Android ,

tak prosím doporučte ten program který si myslíte že je vhodný, píšete je jich moc ,

Od: dew
Datum: 17.12.14 15:39

Pokud nemáte Gmail, založte si ho. Pak si dejte tu práci a přepište si tam dle příslušných kolonek telefonní seznam (Jmono do jména, příjmení do příjmení,tel. číslo mobilu do kolonky mobil atd... Ty kontakty pak budete mít jenou pro vždy uloženy na Gmailu a jen se následně synchronizují s vaším mobilem. Ten si nastavíte dle potřeby, vyberete kontakty jen v cloudu, určíte řezení kontaktů (Příjemní/jméno) atd... Pokud změníte operační systém telefonu, např. na WinPhone, pak ty kontaky z Gmailu jde snado exportovat do cloudu na www.outlook.cz , který je obdobou gmalu, ale u MS.

Pokud budete mít vše nastaveno, tak jak je dnes obvyklé, váš kalendář z MS Outlook bude automaticky synchronizovat, bez nutnosti spouštět externí aplikace v mobilu nebo program v PC. MS Outlook to pak vše zařídí sám, když je spuštěný v PC. Dejte však pozor, jaké jsou priority synchronizace. Tedy, abyste si něco nesmazal v druhém zařízení. Já jsem zvyklý, že MS Outlook přepíše data v mobilu, ale mobil nesmí sám přepsat data v MS Outlook.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 15:46

ok pomalu se v tom začínám orientovat , uvidím , učený z nebe nespadl.

Zatím dík asi to nebude poslední otázka.

doplněno 17.12.14 15:48:

No jednodušší (rychlejší) by to bylo pro mne třeba po skype , do toho by se Vám nechtělo?

Když tak vnitřní pošta , dík.

Od: dew
Datum: 17.12.14 15:59

Já vám už asi moc neporadím... Svěřte to někomu z okolí, kdo to umí. Za 30 minut máte vše funkční.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 16:02

OK počkám ještě na jiné rádce , zatím dík ,pomalu se tím probírám.

Datum: 18.12.14 14:26

No to je právě to čemu se chci vyhnout , ručně přepisovat kontakty ,události a upozornění kalendáře atd.

doplněno 18.12.14 14:40:

Potřebuji nějak eportovat kontakty ,události a upozornění kalendáře atd. microsoft outlook do telefoního kalendáře.

Zda v souborech Pst. nebo dos, a tak podobně.

Neví někdo když zapíši třeba událost do telefoního kalendáře kam se uloží a v jakém formátu?Když prohlížím soubory telefonu v PC tak tam nemohu nic najít asi je to nastaveno abych něco omylem nevymazal?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.