Sloučení čtyř audio kanálů do dvou

Od: Datum: 16.12.14 15:20 odpovědí: 14 změna: 18.12.14 11:05
avatar

Dobrý den,

Mám takový menší problém, mám dvě pc jednu reprosoustavu TESLA ars1058 se zesilovačem. Na jednom pc hraju hry a na druhém volám přes skype, nebo poslouchám hudbu, a vůbec ho mám tak na práci.

Problém je v tom, když chci zárověň slyšet zvuky ze hrya zárověň poslouchat přes skype kamaráda, nebo poslouchat hudbu, neexistuje nějaké zapojení (schéma), které by umožňovalo tyto dvě dojice stereo smíchat do jednoho?

Předem děkuji za odpovědi...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 16.12.14 15:54

Nejjednodušší bude toto, pokud víte jak to dát (propájet) dohromady. Sehnat si krabičku, odpory a cinche a je to.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.12.14 16:31
avatar

To je to tak jednoduché? Já myslel že je na to třeba vytvořit pomocí nějakého švábu rádoby mixér... Ještě si k jednotiv vstupům dám potenciometry, když bych měl jedno pc více nahlas, tak aby to nepohltilo zvuk z druhého... Já myslel že by to mohlo zvukovým kartám vadit, že takhle se z jedné karty zvuk posílá přes odpor 20k do druhé... No děkuji, já jsem toto jednou zkoušel, ale bez těch odporů, a nefungovalo to, hrál zvuk jen z jednoho zdroje, ale díky... Skusím...

Od: jofa®
Datum: 16.12.14 16:42

Takto přidat potenciometr asi 25k/G.

Samozřejmě i jiná zapojení existujou.

doplněno 16.12.14 16:46:

Poťák pro stereo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 19:14
avatar

Děkuji, s tím potenciometrem bych si poradil, ale děkuji... Jen sehnat ty odpory a už můžu bastlit...

Datum: 16.12.14 23:13
avatar

Ještě jednou ti děkuji, za pomoc... Funguje to přesně jak jsem potřeboval... Použil jsem cinch konektory z DVD přehrávače a zezadu na ně přiletoval odpory, a paráda. Celý jsem to pak vzal dal do krabičky od sirek a zalil lepidlem z tavné pistole...

Datum: 17.12.14 07:30

Dobré! Asi si něco takového taky vyrobím .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.12.14 09:52

Já bych to jen mechanicky zjednodušil, nač tolik CINCHů a krabička k tomu , výstupy z PC jsou zcela jistě na 3.5mm jack a do zesilovače vede DIN pětikolík? Pokud ano, tak ty odpory bych nacpal rovnou do toho DIN konektrou a z něj bych vytáhl dvě stíněné dvoulinky zakončené jackem.

Pokud má zesilovač na vstupu CINCHe tak bych ty kabely sloučil v nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 14:12
avatar

Jenže já nemám rozdělávácí cinch konektory, a ano zesilovač má hromadu stereo cinch vstupů... Já mám ty cinch konektory ustřihaný z nějakýho kabelu co byl k videu, takže proto takhle, a níc jsem chtěl, aby to bylo rozpojovací... Nevím proč, ale když jen spojím zem j pc na hry se zemí tý jinak zapojený spojky, (nb a zesik) tak to začne strašně cvrlikat a vrčet, a to je hrní pc vypnutej, takže jsem si otestoval že to rušení jde z nb ale pouze při uzemění tím druhým pc, tak fakt už nevim... zem by měla snad bejt všude jinde spojená ne? nb je na nabíječče... nemá baterii.. já pak ohmetrem změřím odpor mezi nb a mezi hernim a taky bych mohl ten zesilovač konečne uzěmnit, na napájení je jen kabel dvoulinka a na uzemnění je tam taková matička...

Od: bmbx®
Datum: 17.12.14 18:17

Zcela normální, ale nepříjemný jev, zemní smyčka nebo tkzv. problematika dvojího zemění. Jestli NB má napáječ z trojžilovou síťovou šňůrou tak je to ono.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 18:42
avatar

ano, zdroj k nb má síťovou trojžílu, ale obojí je zapojeno do stejně zásuvky, a co já vím, tak zem na výstupu zdroje je spojená se zemí v napajecím kabelu ne? to samé se zvukovkou v stolnim pc ne?

doplněno 17.12.14 18:43:

dá se to vyřešit i jinak než abych přerušoval zemnící vodič ve zdroji? Schválně skusím dát nabíječku do prodlužováku, kde není zemnící vodič, tak sned mne výstup nebude štípat...

Datum: 17.12.14 18:53
avatar

Tak opravdu skutečně, po připojení do prodlužováku bez země, je naprosté ticho a ani to nešumí...

Od: bmbx®
Datum: 17.12.14 20:20

právě proto se tomu říká dvojí zem nebo zemní smyčka - zdroje / zařízení jsou propojeny zemnícím / ochranným vodičem a jejich zvukové vstupy / výstupy zase svou zemí a to tvoří dokola smyčku.

pokud se odpojí zemnící kolík jednoho ze spotřebíčů tak to zmizí a teoreticky by se nemělo nic stát protože zařízení jsou propojeny "zvukovou" zemí, ale běda při odpojování toho zvukového kabelu, při přerušení země se mazi zařízeními může objevit měkké napětí i kolem 100V i když jsou obě zařízení zcela v pořádku a zaručeně odejde zvuková karta - vlastní zkušenost :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.14 08:40
avatar

To doufám, že se nestane... Já se v tom smyčkařství nějak ztrácim,i když vesměs chápu jak to je... A ptám se opět, nepomohlo by uzemnit ten zesik? Tim se uzemni i zeme všech cinchu...

Nerad bych si zvukovku zmrvil... mám externí usb kartlu logitech...
Já měl takhle problém s tiskárnou... mezi zemí USB konektoru tiskáry a zemí konektoru v pc bylo přes 60V a když jsem to zapojoval, tak to celkem slušně jiskřilo, dodnes ale nevim, kde se to bralo, můj zdroj od tiskárny totiž zem nemá... (je externí)

Od: bmbx®
Datum: 18.12.14 11:05

To nevadí, jaký je zdroj. To napětí se tam dostane kapacitní vazbou mezi primárním a sekundárním vinutím. Já mám na notebooku asi 70V proti zemi, když k němu připojuju projektor, který má třížilovou šňůru tak taky pěkně jiskří. Pokud by notebook měl zdroj s třížilovou napájecí šňůrou, tak by to nedělalo, ale zase by lezl brum do obrazu.

Uzemnit zesík? To by byla další zemní smyčka

Prostě řešení jsou, pokud jsou zařízení zeměnná přes ochranný kolik, tak u audiokabelů nemít stínění na obou koncích uzeměné, ale jen na jednom. Nebo oddělovací transformátor na napájení 230V pro zařízení s ochranným kolíkem a ten pak nezapojovat (neodporuje bezpečnosti), nebo oddělovací transformátor pro audiosignál, nebo třeba k notebooku si pořídit zdroj s dvojí izolací (bez třížilové síťové šňůry) - Každým z těchto kroků, se zbavíme zemní smyčky.

Jestli v tom nemám guláš, tak PC je zeměné, zesík ne, notebook ano. Nejčistější řešení by bylo k noteboku si pořídit zdroj s dvojí izolací (tedy jen s dvoupramennou napájecí šňůrou) a je po problémech, jen pak mít na paměti, že audiokabel se nemá odpojovat za zapnutého notebooku, nebo jej pro jistotu prozemnit drátem s PC (jakákoliv kovová část notebooku s kovovou částí PC) aby se zrušil ten potencial vznikající kapacitní vazbou ve zdroji notebooku.

Já osobně jsem všechny třížilové napaječe k notebookům vyházel, už jenom to, že člověk musí ke zdroji od notebooku (tedy přenosného / mobilního zařízení) tahat kabel co zabere v tašce víc místa než samotný notebook je docela pruda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.