Jiskry z HDMI kabelu?

Od: Datum: 14.12.14 19:50 odpovědí: 6 změna: 16.12.14 10:19

Ahoj,

Při zapojování HDMI kabelu k zapnuté TV vyletěly drobné jiskry. Je to normální? Když jsem to zkusil po chvíli, tak už to nedělalo. Ptám se, protože televize občas nepatrně prská, takže mám obavu, aby nebyl problém v závusvce. Máme jěště staré hliníkové vedení, ale zásuvka je asi rok stará.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 14.12.14 20:43

Do čeho vede ten druhý konec HDMI kabelu? Ale ne tom celkem moc nezáleží, bývá to normální...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 20:52
avatar

druhé zařízení ke kterému je připojován HDMI kabel je napojené na stejné zásuvce jako TV?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 21:34

Ještě párkrát to zkus vytahovat pod napětím a HDMI ti vyhoří. A jestli je to např. satelit nebo přehrávač jen s jedním HDMI, můžeš vyrazit do sběrného dvora.

doplněno 15.12.14 18:36:

Z vlastní zkušenosti naštěstí ne, ale ze zkušenosti několika kolegů z jiného fora. Ostatně tak často HDMI zařízení neodpojuji, abych měl problém obě zařízení odpojit od sítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.12.14 15:47

hujer123:

mluvíš z vlastni zkušenosti?

Ty jiskry skáči mezi plechovým "tělem" HDMI konektoru a zástrčky, tím se vyrovná případný potenciál mezi zařízeními, který tam dost často bývá a až pak dochází zcela bezpečně k propojení sběrnic HDMI. Kdyby tomu tak nebylo tak by ze 100% jistotou odešlo HDMI nejen pod proudem, ale dost často i u zařízení, která jsou sice vypnutá, ale jen zapojená do zásuvky. Stačí mít TV zapojenou anténou v rozvodu STA a už je na ní relativně velké napětí proti zemi, stačí mít druhé zařízení s trojžilovou síťovou šňurou (čili uzemněné) a už by bylo neštěstí hotové. Takto jsem si odpráskl zvukovou kartu na PC, ale tam je právě problém, že se zapojuje 3,5mm jack u kterého se při připojování zapojuje zemnící přívod jako poslední.

Ale kdo má veliky strach tak ať před zapojením HDMI (i jiných propojovacích kabelů) vytáhne obě propojovaná zařízení ze zasuvek (případně anténu od STA pokud je tam zapojená), protože jistota je jistota, řekla jeptiška a navlékla na svíčku prezervativ

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.14 19:45

Jedným z pravidiel ,ktoré sa dokola opakuje vo všetkých manualoch je pripojovanie všetkých káblov na periferie ,satelity ,konvertory ,tlačiarne , pc pri odpojených sietových šnúrach na všetkom.Ak bolo HDMI zapojené medzi 2 zásuvky a HDMI zaiskril,tak nik nevie či sa vybilo 100V ,alebo 1000V a kolko FET tranzistorov to prežilo .Určite teraz nebudem polemizovat s nikým ,že jemu sa to nikdy nestalo a káble pripája naživo roky a jedná sa iba o opatrenie výrobcov.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.12.14 10:19

Tak to mám ke všemu úplně jiné manuály

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.