Náhrada za VHS

Od: Datum: 12.12.14 19:41 odpovědí: 5 změna: 14.12.14 09:40
Ahoj, potřebuju poradit s náhradou VHS rekordéru u tchýně (důchotkyně), nahrává si denně serialy. Video už dosluhuje a já bych ji ji chtěl koupit něco co by jej nahradilo. DVD rekordér za 5000 kč se mi zdá drahý ( je to tchýně *smich*) .
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 20:08
avatar

Doporučuji tam vřadit Set Top Box s nahráváním na flešku nebo ext. disk bez ohledu na to, jestli má TV digit. tuner nebo ne. Ceny jsu kolem 1000,-Kč.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.14 20:25
avatar

Řešil bych to stejně. Pokud tedy nemá televizi, která umí nahrávat na flešku.

Kup set top box, kterej umí nahrávat přes USB a k tomu bud nějakou větší flešku, či případně externí HDD. Když koupíš nějaký 2,5 palce, tak ty bývají i napájený z USB a vejde se tam filmů, že tvá drahá tchýně bude moci sedět u televize bez přestání, neb zatímco se bude koukat, jiný pořad se bude nahrávat, tedy stejný jako u videa, jen podstatně pohodlnější.

A i s tím externím HDD budeš na polovině ceny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.14 20:31

Já bych to řešil jak už bylo popsáno,sám jsem koupil taky setobox s diskem a je vystaráno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.14 13:16
avatar
My používáme setobox Alma
http://m.heureka.cz/set-top-boxy/#s:Dvb-t%20Alma,null,0,1
který je jeden z nejlevnějších. Dala se sehnat i dvou tunerová verze takže jeden program může člověk nahrávat na flešku a druhý na staré dobré VHS.
Při nákupu flešky na nahrávání je dobré nešetřit a ohlídat si rychlost zápisu. Chce to Class10 Na nejběžnější Class4 se nahrávat moc nedaří. Přeci jen jde o velký objem přenášených - zapisovaných dat.
Alma je za ty peníze dobrá investice ale ten můj tuner neumí HD programy a neumí naladit ani Poláky vysílané v jiné normě. Pokud by něco z toho vaše příbuzná požadovala bude potřeba koupit setobox v jiné cenové hladině ale pro normálního uživatele stačí.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.14 09:40

A proč ji neseženete opět videorekordér? Starší paní se bude špatně přeučovat na jiný typ nahrávání. Určitě by měla nejlepší opět video

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.