První zrcadlovka po kompaktu, doporučte

Od: Datum: 12.12.14 00:07 odpovědí: 9 změna: 12.12.14 18:57
Dobrý den, prosím o radu všechny fotografy, vybírám digitální zrcadlovku po letech focení s kompaktem, kde jsem nepoužívala jen auto režim, ale snažil se sama volit si expozici. Takže nějaké teoretické znalosti mám ale zrcadlovky jsou pro mě novinka. Chci fotit hlavně dětí, Portréty, přírodu, ale ne makro a dovolené. lavneMe požadavků na zrcadlovku jsou abych byla schopna využit jejich možnosti naplno nejel fotit na zelený režim. Takže nic složitého, proti bych volila značku Nikon s průvodcem, na kterého se ale po čase nechci spoléhat. Cenově by měl být kolem 12000 Kč. Dále kvalitních rozlišení pro ořez, aby umel rozostřené pořadí i když to záležitost na mě. dostatečně rychlý, abych ho rychle pochopila a zvládla. Popřípadě kterou literatury k zrcadlovce zvolit abych se mohla dále vzdělávat.
Mám dva favority.
NIKON D3200
24 MPX
objektiv 18.105 mm
cena 12200 kc
Rezimovy průvodce
ISO 100_6400
NIKON d5100
Výklopný monitor což se mi velmi libi
16.9 mpx
ISO 100_6400
Motivovy program scene.
Co se týče objektivu s ohniskovou vzdálenosti 18.55 mm četla jsem recenze že se vzhledem k ceně nejedná o příliš kvalitní objektiv. Mohu ale nakombinovat tělo s objektivem jiným. Poraďte prosím možnosti nebo tipy ještě na jiné fotky v této cenové relaci a priblizne kvalitě.
Dekuju moc všem fotografům za cenné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 12.12.14 11:11

Nikdo nemůže nic doporučit, je na každém aby si vybral co mu vyhovuje nejlépe. Recenze je to poslední čím bych se řídil.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.12.14 11:21

Mám Nicon D50 a k němu používám občas ještě makroobjektiv. Naučila jsem se s ním fotit, je fajn na krajiny a makrem fotím šperky a přírodní detaily, ale pro mé účely by byl výhodnější jiný, což jsem poznala později. Doporučila jsem ho kamarádce, která fotí jen na automatické režimy. Kdybych nakupovala znovu, koupila bych si spíš Canon Eos 600d - je totiž skvělý hloubkou ostrosti a zmrazením v pohybu, které Nicon tak neumí, protože na zvířata, které občas fotím, je to lepší. Záleží, co chcete fotít.

Doporučím se mrknout na fotografické servery jako http://photo.net/ - kde si můžete vyfiltrovat galerie snímků podle foťáků a vybrat, co vám víc vyhovuje a líbí se.

doplněno 12.12.14 11:45:

Chacha, já věděla, že si to vypiju. :-D

Od: kubaaa*
Datum: 12.12.14 11:43
Tato Vase odpoved je trochu zavadejici. Predne nezalezi ani tak na fotoaparatu, ale na objektivu. Hloubka ostrosti je dana nastavenim clony - tj. objektivem. Zmrazeni v pohybu je dano nastavenim casu zaverky - tj. sice telo fotoaparatu, ale hlavnim omezenim je opet objektiv a jeho svetelnost!
Zvolte Canon nebo Nikon, je to jedno. Vemte si zatim nejaky cenove dostupny set tela se zakladnim objektivem. Casem zjistite co Vas bude bavit a podle toho si dokoupite objektivy. Na tele fotaku opravdu az tak nezalezi. Canon i Nikon jsou znacky cenove srovnatelne.

Datum: 12.12.14 11:52

dejavu:

zmrazení pohybu a hloubka ostrosti je především o základních znalostech fotografování, jinak by jste nemohla napsat tak nehorázný nesmysl, že Nikon D50 to tak neumí jako Canon EOS 600D *smich*

Hloubka ostrosti je daná ohniskem a clonou objektivu, čím je ohnisko delší a clona menší tím je hloubka ostrosti menší a na svůj Nikon si takový objektiv můžete pořídit. A zmrazení pohybu je dáno minimálním expozičním časem a v tom se zrcadlovky v této cenové relaci neliší.

Datum: 12.12.14 17:40
Prakticky s kteroukoliv zrcadlovkou libovolného výrobce uděláte (pokud to umíte) špičkovou fotografii.Pokud to neumíte, nebude Vám nic platný ani Nikon D4.
Ostatní je o ceně příslušenství a objektivů.
Na učení plně postačí D3100,D5100,D5200..dle Vašich financí.
Ano 18-55 není žádná sláva..fotit s ním ale lze.Lepší náhrada je 17-50/2,8..cena 10tis Kč.

Od: host
Datum: 12.12.14 17:49

A co takhle kompakt s kvalitou zrcadlovky Sony NEX-3 nebo podobný. Náhodně nalezený fotograf s tímto přístroje a ukázky jeho práce jsou na http://photoserver.eu/galerie_autor.php?autor_id=1002937 (špičkové, vysoce hodnocené fotografie, nejlepší za den, za týden i za měsíc, i když je to hlavně uměním fotografky, přesto je vidět kvalita a schopnosti fotoaparátu)

Datum: 12.12.14 17:52

Ale zrcadlovka v ruce vypadá rozhodně lépe... *smich*

Od: jmlc®
Datum: 12.12.14 18:00

Navštivte foto prodejnu typu FotoŠkoda, Megapixel apod.

Na prodejně se s profíkem prodejcem domluvte na svých možnostech - osaháte si každý kus (váhu, jak padne doruky,..), rovnou vám vysvětlí, co je lepší na vámi preferované focení...

Jestli si koupíte přes web, může vám nakonec přijít do rukou cihla, kterou těžce utáhnete...

Informace o objektivu je také dost zásadní...jak bylo zmíněno.

Nechci hanět rady zdejších rádců, ale na prodejně si sama uvědomíte, co vlastně chcete!

Datum: 12.12.14 18:57
Neuvědomí..tolik času na ni nikdo mít nebude.Uvědomí si to až po půl roce používání a nošení konkrétního modelu na krku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.