Jakou zvolit uhlopříčku Tv

Od: Datum: 08.12.14 16:40 odpovědí: 11 změna: 24.12.14 12:13

Jak daleko je ideální se dívat na tv,chci si koupit novou s větší uhlopříčkou s kterou namám zkušenosti,a tak nemám představu jakou ideální velikost zvolit.díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.14 17:10

Přikládám tabulku vzdáleností.

doplněno 08.12.14 17:14:

http://forum.avmania.e15.cz/v…iewtopic.php?f=1703&t=1086257

Ohodnoceno: 2x

Od: ttt
Datum: 09.12.14 10:46

Děkuji za odpověď,za zaslání tabulky.

Kolega Magdom se snažil být vtipný,ale byl spíše trapný.

Od: bmbx®
Datum: 09.12.14 15:34
ttt:
magdonova odpověď má jediná ze všech realný a praktický základ, každý trochu rozumně uvažující jedinec pochopí, že maximální vzdálenost je daná tím kdy člověk ještě vnímá detaily a jako příklad můžou být dobře a pohodlně čitelné tytulky a minimální vzdálenost je daná tim aby zrakem obsáhl pohodlně celý obraz a nekroutil hlavou jak na tenise. Být tebou tak se mu omluvím. Ono je jednoduché slepě věit nějakým tabulkám, ale ono si stačí všimnout, že jsou mezi nimi rozdíly a tabulka od Panasonicu je obzvlasť komická, kdyz je tam pozorovací vzdálenost na centimetry přesně *smich* *smich* *smich*
doplněno 09.12.14 17:46:

Komu není rady tomu není pomoci, takových tabulek na netu je HAFO a není problém si je vygůglit, ale myslím že vždy je nejlepší si pozorovací vzdálenost určit podle sebe. Řešilo se to zde mnohokrát a vždy bylo krásně vidět, že i taková 3,14čovina jako pozorovací vzdálenost / úhlopříčka je dost indivudální, ale holt jsou jedinci co se bez tabulky ani neuprdnou *smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: ttt
Datum: 09.12.14 16:13

Řekl bych že na omluvu není důvod.Myslím že tabulka jako jakysi základ bohatě stačí.Ostatní zž nechte prosím na mě,pokud Vás nepoprosím o radu.

Tady na poradte je hodně rozumbradů,ale někdy s těch Vašich odpovědí,vyjádření neni člověku jasné co tím vlastně myslíte.

Datum: 08.12.14 17:40

Takovou, abyste bez problémů dokázal přečíst titulky, ale nemusel při jejich čtení otáčet hlavou *smich* .

doplněno 24.12.14 13:07:

Co bylo špatného na mém původním doplnění odpovědi, že ho bylo nutné smazat?

Ohodnoceno: 5x

Datum: 11.12.14 21:05
Kup klidně 150tku. Tituky krásně přečteš aniž bys u toho kroutil hlavou.
Ohodnoceno: 0x

Od: monk
Datum: 18.12.14 18:12

Takové teoretické sledování nejakých tabulek není ono. Zajdi si do obchodu, odkrokuj si od tv příslušné metry a zvaž sám odkud je ti libo tv sledovat. Někdo čumí na tv doslova z metru a někdo by málem křeslo přenesl až někam k sousedům...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.14 13:03
Podle mě radite špatně, pokud si koupi 150tku a nemá hd zdroj signálu např. Z kabelovky, je to celé k prdu.nebude se dat na to koukat.už něco pamatuju s byl jsem kdysi v sony v brně, a tam běžel fotbal na sd kvalitě na obri tv. Nedalo sr na to koukat.

Datum: 20.12.14 13:05
Zase blbost, v prodejnách často promítají blueray smyčky,obraz je špičkový, bohužel doma bude obvykle horsi, díky kvalite prijmaneho signálu.

Datum: 24.12.14 11:57

Já mám 106 cm a koukám ze 4,5 metru a je to tak akorát. Jít blíž už by mi asi vadilo.

Datum: 24.12.14 12:13

106 cm mám na vzdálenost 3,5 metru. A jsem si jistý, že další TV beru 55" (140cm). Když jsem jí přinesl domů a vyměnil za uhlopříčku 35cm málem jsem se z toho zbláznil. Koukal jsem na to hodinu a bobtnal a chystal se druhý den jí vrátit. Byl jsem líný a po týdnu jsem si říkal, že je to ono... teď vím, že je malá. Tím chci říct, že zvyk dělá hodně.

Kolik lidí se kouká na plátno (doma) cca 4x2,5m? = uhlopříčka 5 metrů ze vzdálenosti více než 4-5 metrů? Neznám. A že by se na to dívalo špatně? Asi je to o zvyku a potřebách každého. Nikomu nic nevnucuju, jen pár postřehů k zamyšlení.

Samozřejmě kvalitu obrazu je důležitá, protože na malé uhlopříčce kostičky nejdou tolik vidět a obraz se pak může zdát lepší.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.