Horké baterie při nabíjení

Od: Datum: 07.12.14 14:58 odpovědí: 10 změna: 08.12.14 09:27

prosím chci se zeptat když nabíjím baterie jsou některé dost horké,přitom to jsou baterie na nabíjení a ne levné nemůže to být třeba tou nabíječkou? ta je ale také nová a u některých baterii se to nevyskytuje a jsou stejné značky, jsou to GP 2700baterie,může někdo poradit moc díky...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.14 15:32

Neležely ty baterie někde dlouho vybité? Všiml jsem si, že u dlouho skladovaných baterií vzroste vnitřní odpor, takže se při rychlonabíjení zahřívají (na snad 50 °C, sotva šly udržet v ruce), ale po několika cyklech to přestane a po sončení nabíjení jsou maximálně vlažné.

Jinak GP nejsou žádná výhra, momentálně nejlepší zkušenosti mám s Panasonic Eneloop.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.12.14 16:55

chtěli jsme kvalitní tak nám prodavačka doporučila tyto,a jestli ležely někde dlouho nevíme kupovali jsme je v obchodě v elektro

Od: ben®
Datum: 07.12.14 15:33

Dobrý den, baterie se při nabíjení může ohřát. Ale, spíše je teplá, než horká. Pročtěte si návod k té nabíječce, zkontrolujte správné umístění baterií (+ -), čas nabíjení a jestli tam není přepínač pro různé druhy baterií. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.12.14 17:00

baterie dáváme dobře tam to ani nejde dát špatně máme nabíječku Tronick a ted jsem vyndala další baterie a jsou zase horké baly tam asi15min.ajsou zase horké a ukazuje to že se stále ještě nabíjí

Datum: 07.12.14 17:13

Ta nabíječka je celkem slušná, ale ty baterie jsou fakt šmejd, z asi 8 už nepoužívám ani jednu. Když už, tak aspoň ty Tronic.

Datum: 07.12.14 17:18

tak to asi jo zkusila jsem je vyndat a znovu je tam dát a svítily zase červeně jako že jsou vybité ale před tím to ukazovalo 2 nabyté tak jsem z toho jelen hlavně že to stojí plno peněz

Od: host
Datum: 07.12.14 15:56

Pozor, jsou dva podobné druhy nabíjecích článků: NiCd - niklokadmiové, které mají nižší kapacitu i nižší nabíjecí proud a NiMH - niklmetalhydridové, které mají vyšší kapacitu a vyšší povolený nabíjecí proud.

Pokud nabíjíte NiCd články v nabíječce pro NiMH, teče do nich větší nabíjecí proud.

Další funkce nabíječky je ukončení nabíjení.

a) Ty nejjedodušší nic takového nemají, nabíjejí stále a musí se hlídat čas.

b) Ty lepší sledují oteplení /ohřátí/ nabíjených článků a při dosažení určité teploty nabíjecí proud sníží nebo vypnou.

c) Ty ještě důmyslnější sledují nárůst napětí na nabíjeném článku a dokud roste, tak nabíjí. Když nabíjení dosáhne vrcholu a napětí začíná opět trochu klesat, graf by vypadal jako řecké písmeno delta (takový trojúhelníček s vrcholem nahoru), tak nabíjení ukončí (tak zvaná delta křivka).

Možná máte nabíječku, která nabíjí stále a stále, nebo větším proudem. V každém případě sledujte nejen čas (u normálních nabíječek, které nabíjejí proudem velikosti asi tak jedné desetiny kapacity (například 500 mAh - miliampérhodin proudem 500 : 10 = 50 mA) dobu nabíjení, která by měla být asi tak 10 hodin.

Pokud takovouto nabíječkou nabíjíte článek s kapacitou například 2000 mAh, tak by nabíjení proudem 50 mA trvalo 2000:50=40 hodin. I to jde.

Články lze nabíjet zrychleně větším proudem, ale na to jsou speciální nabíječky, které sledují TEPLOTU článku a tak delta křivku, mají speciální pulzní cyklus se speciálním tvarem průběhu proudu, nabíjením i krátkým vybíjecím pulzem, a ty nabíjejí třeba jen pár hodin. I za cenu zkrácení životnosti článků, ale BEZPEČNĚ.

Datum: 07.12.14 16:13

GP 2k7 jsou NiMH, NiCd AA se dnes už neprodávají a nemají takovou kapacitu.

Od: bmbx®
Datum: 07.12.14 22:47

AA články o tak velké kapacitě jsou téměř od všech výrobců šmejd, ne že by tu kapcitu neměly, ale jsou hodně zmetkové.

Když už GP tak s označením RECYKO, vyrábějí se sice v menších kapacitách, ale výsledně podají lepší "výkon", protože nemají tak velké samovybíjení.

Ale samozřejmě nejlepší je investovat do článů ENELOOP

http://baterie-nabijeci.heure…p-recyko-plus-2050mah-aa-2ks/

Datum: 08.12.14 09:27

Mám stejný typ baterií a originální nabíječku také od firmy GP na 4 ks. Batrie jsou také hodně teplé po nabití. Považuju to za normální. Nabíječku i baterie používám už několik let. S těmito bateriemi jsem spokojen. Např. v mlýnku na sůl je jejich životnost v násobcích oproti jednorázovým bateriím. Dále jsem je používal do teréní GPS, kde mi také vydržely nadprůměrnou dobu oproti klasickým bateriím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.