Výmena ADSL modemu a O2TV

Od: Datum: 04.12.14 11:52 odpovědí: 2 změna: 04.12.14 16:01

Mám k Vám dotaz, koupil jsem nový modem TP LInk 8961 na ADSL, vše funguje jak má jen 2h.Potom funguje jen internet a TV nefunguje...na lince O2 mi poradili router resetovat do tov. nastaveni a znova nastavit...to jsem udelal a fungovalo to...cca 2h a potom zase...internet jde ale TV ne, v cem myslite ze je problem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 15:11

Otestovali technici z O2 linku při zaplém modemu? Vypadá to na nějaké vytuhnutí linky přetížením. Před zakoupením tohoto modemu vše fungovalo OK? Ono ADSL už nění nic extra pokud zároveň jede Internet+O2TV leda VDSL. Když jsem měl Internet od O2, tak mi O2TV taky cpali horem dolem, ale při kvalitě a vzdálenosti od ústředny jsem věděl svoje a za ty nervy by mi to nestálo. Možná, že to bude jen nastavením modemu, ale to hledejte přímo u O2 servisu nebo někdo kdo přímo vlastní stejný modem a služby a na web přes Google uvedl vhodné parametry nastavení. Ještě zkuste zjistit aktuální verzi firmware modemu, tam může být taky zakopaný pes

Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 04.12.14 16:01

jestli máte internet od O2 a nepožádal jsteo výměnu modemu, ale zakoupil si vlastní, pak bude asi problém. POkud je medem od O2 dodán výměnou,je povinnost z jejich strany ho servisovat. O tuto výhodu jste se připravil.. Jediná možná náprava je výrobek vrátit a nechat starý modem vyměnit poskytovatelem internetu. pokud nemáte tok dat alespoň 8Mbps, je zbytečné se snažit provozovat internetovou TV...jde také o to , který typ přenosu má nastavenu prioritu...možná by pomohlo správně nadefinovat QOS...když budete jednat s O2, ptejte se na poruchovost, oni to ví, mají to zapsáno v log souboru...a nenechte se odbýt, necte si poslat technika až k vám na změření parametrů...může být také v háji vedení v domě, jak se stalo u mne apomohlo jen výměna za nový přívod od rozvodu v domě až do bytu..

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.