Sim karta je v majetku O2

Od: Datum: 03.12.14 19:21 odpovědí: 4 změna: 04.12.14 20:44

Ahoj, co tím myslí O2, když napíše, že "sim karta je majetkem společnosti O2". Jak je to možné? Vždyť jsem si ji koupil a tak by měla být mým majetkem.

Dík za vysvětlení :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.14 19:33

Ahoj,

velmi zjednodušeně řečeno, něco jako být nájemník, platíš jakoby nájem v tomto případě třeba kredit. Je to běžná věc, teď momentálně mě napadá třeba spoustu online her, kde hráčí mluví o svých charakterech/postavach/autech očemkoli co si vyvíjí v té hře je ve skutečnosti majetkem těch společností, mají to napsané v podmínkách. Setkávám se s tím víc a víc.

doplněno 03.12.14 20:04:

a ano přesně na to jsem zapoměl,jak říká @totak jsou to i zadní vrátka

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.12.14 20:02
Operátor si tak nechává zadní vrátka aby na tebe něco měl kdyby ses náhodu pokusil o nějaký zásah do elektroniky té simky. Samozřejmě za tebou asi nikdo nebude běhat a požadovat vrácení když zahodíš nepotřebnou simku do kanálu.
Ohodnoceno: 3x

Od: patrikeger
Datum: 03.12.14 21:50
SIM je vždy majetkem operátora. Síťový operátoři T-Mobile a Vodafone to tak neřeší, výroba plastu je haléřová záležitost. Virtuální operátoři jsou vyčůraní v tom, že za SIM zaplatíte a když ji nevrátíte zaplatíte za ni zase a ne zrovna malé peníze, svině si ještě účtují za přenos čísla do jejich sítě i mimo na to bacha! U tzv. přebarvených SIM se bát tolik nemusíte MOBIL.cz, SAZKAmobil, OpenCall, KAKTUS, Oskarta atd. když SIM ztratíte nic se neděje. Dejte si pozor na malé firmy a hlavně ty co mají VoIP ty mají podmínky opravdu velmi špatné. ha-loo mobil se nedávno předvedl s naúčtováním kreditu do mínusu i předplacená karta na jméno Vás od exekutorů nezastaví! Soud nakonec zákazník vyhrál.
Nyní k postavení O2, došlo ke změně nově firmu nevlastní Španělé, ale opět Češi a v tom je ten největší zádrhel. Ani O2 by však nemělo vyžadovat SIM zpět když u paušálů chce 95 či 99 Kč jako aktivační poplatek. Sorry nové VOP jsem nečetl. Takže raději SIM schovat po roce ji vyhodit.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.12.14 20:44

No to jste mi tedy dal. Já Simky měním častěji než boty a nikdy jsem žádnou nevracela. Koupím, provolám a koupím novou. S přenosem čísla se nazabývám, známým buď zavolám a řeknu, ať si číslo uloží, nebo pošlu vizitku.

Nechápu, jak by mně operátor mohl identifikovat, když neví kdo Simku koupil a číslo není dostupné. Vracení Simek se týká tedy jen paušálů?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.