Rušení napaječem

Od: Datum: 29.11.14 16:52 odpovědí: 4 změna: 30.11.14 00:29

Dobrý den-pro napájení aktivního subwooferu jsem zakoupil stabilizovaný napaječ 220-12V,5A a zjistil jsem nade vší pochybnost-zkušebně jsem ho nahradil autobaterií-že mi ruší některé z přednastavených stanic v receiveru.Bez sw hrají všechny stanice čistě a silně.Napaječ vrátit nelze,jsou na něm jiné konektory a je zabudován přes vypínač.Nevím čím posílit jeho stabilizaci bez větších zásahů do jeho konstrukce.Na Netu jsem našel tuto možnost- dělený feritový filtr FEC 6.5 od společnosti GES Electronics.Nevím,zda je to vhodné a nic jiného mě nenapadá protože tomu moc nerozumím.Poradí mě někdo? Děkuji skorofousatej

.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lomax*
Datum: 29.11.14 18:38

Dobrý den, nemá to jen dvoužilový přívod, nešlo by to uzemnit?

Ohodnoceno: 2x

Od: 111®
Datum: 29.11.14 20:02

pokud to má jen dvoužilový přívod, je to předmětII třídy a přizemnit se NESMÍ!

není napaječ jako napaječ...asi jsi si pořídil spínaný zdroja ten ruší...pro taková zařízení se používají klasické usměrňovače...

Od: bmbx®
Datum: 29.11.14 19:48

Otázka je zdali se rušení šíří napájením po drátech, nebo elmag. polem vzduchem do přijímače. V první řadě zkusit, zdali nemá na rušení vliv poloha napáječe vůči receiveru a pak se uvidí...

doplněno 29.11.14 20:28:

111:

nevím proč by se to nemohlo přizemnit, není to nic proti ničemu a spínané zdroje jsou dnes téměř ve všem a nemusí nutně rušit. Jak jsem psal nejdřív vyzkoušet kudy rušení proniká a podle toho odrušit

Datum: 30.11.14 00:29

Někdy stačí,přerušit v cestě signálu dvojí zemnění.Tedy dva vodiče vedou signál,stínění by mělo být pouze na jednom konci připojeno na zem.Pokud se připojí i na druhém konci,vzniká smyčka a brumí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.