Pomalý internet po vyčerpání FUP 1kB/s

Od: Datum: 25.11.14 19:31 odpovědí: 4 změna: 26.11.14 16:28
Dobrý den,
Mám operátora který slibuje- když 200 MB ze svých dat internetu v mobilu vyčerpám, rychlost se sníží na 32 kbps pro stahování dat a 16 kbps pro odesílání, ale bohužel neumím tyhle převody a chtěl byh se zeptat jestli souhlasí.
Podle mé aplikace na měření rychlosti mám pro stahování 1,4 kB/s a odesílání 1,5 kB/s .. Souhlasí to? Já si myslím že ne, protože internet je tak pomalý že web seznam se načte až za hodně dlouhou dobu. Je to moje chyba nebo je to chyba na straně operátora? Díky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.14 19:35
avatar

32kbps = 4kB/s, 16kbps = 2kB/s, takže by to mělo být rychlejší. Je otázka zda to nebude chtít shodit na kvalitu signálu apd. Každopádně přichozí data reklamujte, ty jsou opravdu pomalé. Doporučuji používat na vše jen mobilní verze webů, které jsou většinou daleko menší než klasické. např http://m.poradte.cz :)

Ohodnoceno: 32x
 
Od: nvmbflm
Datum: 25.11.14 20:57
Ano
Od: stan33
Datum: 25.11.14 21:55
Oni operátoři většinou uvádí maximální rychlost u dat a ve skutečnosti to jde mnohem pomaleji, taky třeba O2 má různé rychlosti pro různé druhy připojení, nebo operátoři rádi zpomalují ty co moc stahují a taky záleží na pokrytí a počtu přípojených uživatelů. Stěžovat si můžete ale jestli vám to pomůže to je jiná. Já mám zas u všech operátorů mizerné pokrytí a super pomalá data a proto už léta používám na internet Operu mini.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.11.14 16:28

Za prvé je otázka, na jaké síťové vrstvě vám to spojení na 32 kb/s omezují.

Za druhé mám z pozorování takový neblahý pocit, že kromě omezení rychlosti je omezen i počet souběžných spojení. Důsledkem toho je to, že i kdyby vám jeden jediný přenos možná i těch 32 kilo jel, v okamžiku načítání stránky běží těch přenosů více (např. každý obrázek se stahuje zvlášť) a v celkovém důsledku to zcela zabije rychlost přenosu. A to ani nepočítám to, že v té chvíli vám může navíc třeba e-mailový klient stahovat novou poštu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.