Hledám levný dobrý fotoaparát

Od: Datum: 22.11.14 10:57 odpovědí: 23 změna: 23.11.14 22:21

Dobrý den :) už pár dní hledám pěkný fotoaparát za cca za 4 000,- Kč radil jsem se už s pár lidma kteří říkali že optické přiblížení 26x je dnes za tu cenu opravdu málo... a že to chce minimálně 30x. našel jsem jeden článek http://www.fotoradce.cz/jak-s…zoom-fotoaparatu-clanekid1459 kde jsem se dočet že takové přiblížení je spíš pro machrovaní než pro nějaké vhodné používání... raději bych se zaměřil na jiné parametry jako je třeba rozsah ohniska a nebo kolik dokáže vyfotit Mpx... taky ale vým že se dá rozlyšení různě přepísknout a vůbec nesedí s vyfocenou fotkou :( takže potřebuju radu od vás jak vybrat vhodný fotoaparát který svou cenou i výkonem dokáže udělat pár pěkných snímků :) Opravdu moc děkuji za všechny odpovědi "jsem zoufalej ! " :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.11.14 11:01

Máte nějaké zkušenosti s focením? Chcete raději zrcadlovku nebo kompakt? Čím jste fotil v minulosti? Je to nový koníček nebo chcete na účely oslav 2x ročně? Domácí focení, zahrádka, výlety do přírody, zvěř a zvířata...?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.11.14 11:25

zatím se učím... raději kompakt...v minulosti pouze mobilem :(... nový koníček (focení mě opravdu baví)... spíš příroda, makro fotky, time lapse záběry :)

A cenovou hranici posunu tedy do 7 tisíc :)

Datum: 22.11.14 11:34

Pro začátek bych volil střední až levnější varianty..

MPix není vše - stačí 12MPix a fotky jsou krásné - pokud je kvalitní optika. Zoom je někdy na škodu, jak již jste pochopil z toho článku... Optika s ultrazoomem má někde plusy a zákonitě vychází i mínusy...

http://digitalni-fotoaparaty.….cz/canon-powershot-sx170-is/

http://digitalni-fotoaparaty.…eureka.cz/nikon-coolpix-l330/

to jsou fotoaparáty slušné na příležitostné chvilky - na cesty.. není to těžký kus...

Kvalitnější a robustnější jsou pak dobré pro větší ruce... také můžou mít lepší funkce a lepší optiku...:

http://digitalni-fotoaparaty.…eureka.cz/nikon-coolpix-l830/

http://digitalni-fotoaparaty.….cz/panasonic-lumix-dmc-fz72/

Zkuste se zaměřit na nějaký typ dle libosti a navštivte nějaký specializovaný obchod - megapixel, fotoškoda,... tam se poraďte s odborníkem, co přesně by Vám mohlo vyhovovat.

Kupodivu jsou někdy akce, kdy je výhodnější koupit v dané prodejně než na netu ...

Datum: 22.11.14 11:38
Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.11.14 11:45

Ten je moc hezký - pro mne však bohužel moc malý.. a to nemám ruce jako lopaty :)

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 22.11.14 12:35

Nikon nebrat, jeho kompakty jsou uživatelsky nepřívětivé a z toho pohledu jsou asi nejhorší vůbec, Canon jak který, spíš v dobách filmu byly na špici. Doporučuji Sony řadu WX, je nejuniverzálnější a pro začátečníky zcela nejvhodnější. Model se zoomem 10x je ideální zlatý střed. Mají velice účinnou stabilizaci obrazu, velice citlivý snímací senzor. Těžko lze na trhu najít něco co by jim konkurovalo. A že jsou tyto foťáky malé? Pro člověka co fotil mobilem zcela ideální, není problém jej mít pořád u sebe jako ten mobil. Pokud se na tomto fotoaparátu zvoli menší rozlišení, začne se měnit účinná plocha senzoru a optický zoom se podle toho zvětší takže například na 5MPX je optický zoom 18x.

Já mám ruce jako lopaty a ten nejmenší model mi nedělá těžkosti

Datum: 22.11.14 20:29

o sony jsem čet že cpou mrozně Mpx do malích foťáků jen kvůli prodejnosti... Nikon je podle mě dobrá značka ale po dlouhém uvažování jsem asi vybral Sony Cyber-shot DSC-HX300 (20.4Mpx ...op. zoom 50x... video 1920x1080... rozlišení fotografie 5184x3888) myslím si že to nebude špatná koupě. Našel jsem ho přesně za 7000,- akorát ten přehnaný zoom mě štve :( bojím se že bude nějak kazit fotky a nebo že bude více poruchový :/ hodně mě ale přilákalo rozlišení videa a v různých video recenzích opravdu dobré menu nastavení a uspořádání tlačítek... Třeba na objektivu je otočný kroužek kterým se dá přibližovat obraz a nebo zaostřovat...

Datum: 22.11.14 20:50

Jestli to s focením myslíš vážně, zauvažuj o našetření větší částky a pořízení bezzrcadlovky aneb kompaktu s výměnnými objektivy. Kvalita zrcadlovky v rozměrech kompaktu a možnost dokoupení objektivu dle libosti jsou věci, které bys v budoucnu mohl využít. Případně nějaká postarší zrcadlovka, dají se sehnat už od 4-5 tisíc.

Datum: 22.11.14 21:02

fotoaparát je na fotky, videokamera na video !

Video ve foťáku je doplňkové a bez ohledu na FullHD počítejte se špatnou kvalitou - je to tak na natáčení kamarádky, která se prochází v nových šatech na prosluněné terase.. jinak nenatočíte nic kloudného...

Pokud už při videu funguje zoom (u některých foťáků zoomovat nejde), bude to skákat a kousat se...

Rozhodněte se, ale jestli chcete HLAVNĚ fotit - rada je výše...

Datum: 23.11.14 09:10

Nikon je dobrá, spíš výborná značka, ale ohledně zrcadlovek, v kompaktech je na tom hodně špatně. Že je množství megapixelů u foťáků kvůli prodejnosti a na škodu v kvalitě fotografie je všeobecně rozšiřovaný blábol mezi rádoby fotografickými odborníky

Myslím, že k prodejnosti lze zmanipulovat laickou veřejnost mnohem jednodušími triky než technologicky náročným zvyšováním megapixelů *smich*

Zoom je vždy na úkor kvality a čím větší zoom tím horší výsledek 50x je přehnaně moc, točení videa foťákem je blbost, to je právě jeden z triků jak zvýšit prodejnost.

Řídit se dle recenzí je největší kravina a je zcela jedno zdali je napsána uživately, nebo rozsáhlá psaná "odborníkem" *smich*

doplněno 23.11.14 09:20:

praivo.

to je milionkrát omílaná fráze ...jestli to s fotografováním myslíš vážně... a upřímně ti píši, že pokud na tuto větu narazím, tak se mi otvírá kudla v kapse. Fotografování není o foťáku a zrcadlovka není záruka dobré fotografie. Lidi proboha přestaňte každému vnucovat zrcadlovku, stejně jí většina z vás neumí ani pořádně využít *smich* *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.11.14 11:28

.Když si koupí kompakt a bude se tomu opravdu chtít věnovat, tak bude brzy chtít něco lepšího. Jak s kompaktem uděláš třeba malou hloubku ostrosti?

Jestli sis nevšiml, tak jsem zrcadlovku uvedl jako druhou možnost a tazateli jsem doporučil CSC - za začátku s tím může fotit jako s kompaktem, později, až se něco naučí, jen přepne do jiného režimu a má v podstatě ekvivalent zrcadlovky, když bude chtít, může si i dokoupit jiný objektiv.

Datum: 23.11.14 11:36

Stahnul jsem si pár fotek co vytváří Sony DSC-HX300 a musim říct že žádná sláva... je pravda že mě trošku zaujal zoom a kvalita videa ale na druhou stranu co bych opravdu chtěl od foťáku je kvlaitní a dobře zaostřená fotka...

Od HX300 asi odstoupím protože preferovat fotky pouze v JPEG je prostě blbost..

A když srovnám fotky z telefonu Acer liquid e3 13Mpx a HX300 tak si říkám že bych možná kvalitnější fotky pořídil telefonem :D bez ohledu na ostatní funkce...

Datum: 23.11.14 13:50

dbednarik:

Řada HX není moc povedená a jak jsem psal velký zoom je vždy na úkor kvality a je jedno zdali se jedná o kompakt nebo zrcadlovku. Nejsem si jist zdali časem nezjistíš, že jpeg bohatě stačí a že jiný formát nevyužiješ Už jenom tvůj zájem o video na foťáku nesvěčuje o jisté míře amaterismu *smich*.

Osbně používám EVF, kompakt a zrcadlovku, vše má na poli fotografie své místo a největší legrace je že na výsledných fotkách pak nikdo neřeší čím to bylo foceno a zadali v JPEG nebo RAW *smich*

doplněno 23.11.14 13:54:

praivo:

mě to příjde jako když velká hloubka ostrosti je jediný nástroj fotografické tvořivosti *smich*

navíc řada sony WX to umí, sice softwarově, ale to snad není takový zločin.

doplněno 23.11.14 14:40:

radit se s lidma co říkají, že zoom 26x je málo má opravdu velkou cenu .-D :-D :-D

Datum: 23.11.14 15:20

Můžeš mi říct, proč podle tebe požadavek na slušné video "svědčí o jisté míře amaterismu"? Nevím, jak tazatel, ale já si teda na těch pár hodin za rok kameru za tisíce pořizovat nebudu. To spíš tvůj příspěvek svědčí o "jisté míře" arogance.

Datum: 23.11.14 15:33

praivo.

prosím tě klid :-D

kupovat si fotoaparát proto, že má slušné video je prostě dost blbý nápad. Zvlášť jak píšeš kvůli pár hodinám za rok *smich* Fotoaparát není ergonomicky přízpůsoben k točení videí a vždy je to určitý kompromis.

Takže pokud si kupuju fotoaparát, tak proto, že dělá slušné fotky, to že udělá dobré video se pak dá celkem předpokládat, na video jsou mnohem menší požadavky ohledně kvality. Praivo jestlipak víš proč byly například zoomy dřív použity ve filmové a až po hodně letech ve fotografické technice? *smich*

Od: jdukolem
Datum: 23.11.14 22:21

Tady http://www.digitalcamerarevie…m/default.asp?newsID=5413&p=3 vychází hodnocení toho ultrazoomu dobře,s telefonem bych to nesrovnával.

Datum: 23.11.14 13:56

30x Zoom..? A to chcete dalekohled... nebo foťák.?

Bohatě postačí toto. http://digitalni-fotoaparaty.…eka.cz/fujifilm-finepix-f660/

*palec*

Datum: 23.11.14 16:51

Vybral jsem pár kousků který podle mě nejsou vůbec špatný... Ale sám nedokážu vybrat ten jeden nejlepší...

http://digitalni-fotoaparaty.…dmc-lz40/specifikace/#section

http://digitalni-fotoaparaty.…dsc-h400/specifikace/#section

""""Tomuto jsem věnoval největší pozornost... Líbí se mi manuální ostření a přibližování.. Ale ty fotky co z toho lezou nevím nevím :(

http://digitalni-fotoaparaty.…cz/sony-cyber-shot-dsc-hx300/""""""

http://digitalni-fotoaparaty.…ix-s9400/specifikace/#section

http://digitalni-fotoaparaty.…pix-hs35/specifikace/#section

http://digitalni-fotoaparaty.…eureka.cz/nikon-coolpix-p530/

Je jich opravdu mnoho :D Opravdu by mi pomohlo ve výběru jeden nebo dva foťáky který by jste vybraly vy :)

Datum: 23.11.14 16:58

Z Vašeho výběru bych si vybral ten Sony Cyber-Shot DSC-H400.

K výše uvedeným připomínkám - pokud začínáte fotit a nemáte ve focení žádnou praxi (myslím tím nastavení aparátu, nějakou učebnici o focení "jak fotit" atd...), je prvotní investice do "superfoťáku" zbytečná - nejdříve zkuste najít svůj styl, pak nějak po kouskách objevujte možnosti nastavení .. zkuste pár set fotek dle různých manuálních nastavení - ISO, vyvážení bílé, ...

Až zjistíte, že Vás to chytlo jako koníček, kterému se chcete věnovat, pak si teprve koupíte opravdový fotoaparát :)

doplněno 23.11.14 17:23: jak jsem psal nahoře...:Zkuste se zaměřit na nějaký typ dle libosti a navštivte nějaký specializovaný obchod - megapixel, fotoškoda,... tam se poraďte s odborníkem, co přesně by Vám mohlo vyhovovat.

Datum: 23.11.14 17:16

chci něco co mi vydrží dlouho... zatím nepracuji, ale studuju.. pro ty kdo to neví je mi 17 let :D a peníze šetřím z brigády proto chci něco co chvilku vydrží a nebudu muset hned měnit za lepší... :) Jinak děkuju za doporučení a rady :)

Datum: 23.11.14 17:13

dbednarik:

nejlepší foťák neexistuje, lze vybrat nejlepší technickými parametry, ale pak je jedna nezanedbatelná a důležitá věc, jak sedne člověku do ruky, ovládáním, velikostí. To co je nejlepší pro jednoho, nemusí být nejlepší pro druhého. A pak také neomylně platí pravidlo, kdo moc vybírá, přebere *smich*

Já osobně vybírám rychle, podle toho co mě okamžitě nadchne a zatím jsem neprohloupil. To myslím všeobecně, nejen ohledně fotoaparátů.

pozor, manuální ostření je nespolehlivé, fotoaparáty nejsou vybaveny dostatečnými prostředky aby šlo spolehlivě a správně ručně zaostřit a to platí i o zrcadlovkách, které to všechny umožňují.

Datum: 23.11.14 17:19

Hmm něco na tom bude no už vybírám tak dlouho že chvilkama nechci vidět žádný foťák... :D

Nechci šlápnout vedle abych pak nelitoval vlastního výběru :)

Dík za radu :)

Datum: 23.11.14 17:26

Nechat si poradit od jiných je téměř zárukou šlápnutí vedle *smich*

Ono není úplně špatné koupit něco levného a jednoduchého a podle toho si časem vymezit opravdu svoje požadavky.

doplněno 23.11.14 23:03:

Ať chceš nebo nechceš tak to stejně dopadne tak, že u svého prvního foťáku začneš zjišťovat co si měl preferovat, co by se ti víc líbilo, co by ti líp vyhovovalo a to všechno ten tvůj první foťák dle zákonu schválnosti mít nebude a budeš pošilhávat po něčem jiném, zdejší rady konkrétních modelů ti v tom rozhodně nepomůžou.

doplněno 23.11.14 23:23:

A s tou velikostí zoomu opatrně, nastuduj si něco o expozičních časech a účinnosti stabilizace a pak zjistíš, že to největší přiblížení budeš moci používat jen za plného sluníčka nebo ze stativu *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.