SONY DSC W630 - závit ke stativu

Od: Datum: 15.11.14 11:41 odpovědí: 2 změna: 15.11.14 17:33

Narazil jsem na nečekaný problém: Uvedený fotoaparát používám už několik let, občas i se stativem (buď VANGUARD VS-70 nebo FIRST TRIPOD C312) - nikdy jsem neměl žádný problém s upevněním stativovým šroubem.

Nyní jsem ale zjistil, že žádný stativ nemohu bezpečně k fotoaparátu upevnit, šroub má snahu uhýbat do strany, jakoby byl šroub na stativu (nebo tzv. kostce) byl nepatrně větší. Možná ve své skleroze jsem zapomněl, že bylo nutné použít redukci (spojovací šroub apod) - a také už nevím, kam jsem to schoval. V obchodech mi však tvrdí, že se nesetkali s tím, že by stativové šrouby nepasavaly přímo k fotoaparátům Sony.

Setkal se někdo s podobným problémem a může mi poradit?

Děkuji

doplněno 19.11.14 23:35:

Tak už té téma můžeme uzavřít:

Po bezvýsledném pátrání po řešení problému nějakým adaptérem atp. se nakonec stalo neuvěřitelné: podařilo se s větší silou ale s citem překonat počáteční odpor a špatné vedení závitu - plastový závit ve fotoaparátu se nějak prořízl a už to vše funguje tak jak má. Dokonce i na šrouby z jiných stativů. Byly to ale nervy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 15.11.14 15:17
Stativový závit je normalizovaný, pokud je s ním nějaký problém tak je asi pochroumaný ve foťáku, byvá často vyroben z plastu.
doplněno 15.11.14 15:30:

pro upřesnění je to withwortův závit 1/4 palce u starých fotoaparátů je možno vidět větší závit 3/8"

doplněno 15.11.14 21:15:

jdukolem:

Ano to je sice pravda, ale nejsem si jist, že je to používáno na celém světě, jestli to zase není jen evropská anomálie

Ohodnoceno: 0x

Od: jdukolem
Datum: 15.11.14 17:33

V současnosti se použÍvá závit UNF 1/4",od starého Whitworthu se v podstatě liší jen úhlem profilu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.