Lze vyměnit zvonek u bytu?

Od: Datum: 13.11.14 07:55 odpovědí: 7 změna: 13.11.14 14:17

Dobrý den, jaký máte zvonek u bytu?ja mám šílený bzučák a nechci ho a nevim cos tím!Chtěla bych nějakou hezkou melodii ale mám starý domací telefon a tamto nejde změnit ani ztišit zvuk..byl u mě eletrikář před 3týdny že prý to možná nepujde že je to zabudovaný v systemu...od tý doby se už neozval..nemáte nějaký návod jak to změnit to zvonění?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.11.14 08:05

Dobrý den, pokud to již viděl elektrikář a tvrdí, že v tom může být problém, tak bych tomu věřil. Proč ho nekontaktujete Vy? Jestli bydlíte v bytovém domě a někdo do toho neodborně zasáhne, tak může vyřadit zvonky pro celý dům. Ten Váš zvonek musí "spolupracovat" s tím systémem - a to by měl vědět ten elektrikář (nebo jiný elektrikář - je jich i více). Zdravím!

P.S. Experimentování nedoporučuji.

Ohodnoceno: 3x

Od: bmbx®
Datum: 13.11.14 08:31

Elektrikář kecal, není to neřešitelné. V těchto telefonech je opravdu ostudně udělaný bzučák, pokud koupíte jakýkoliv jiný zvonek, který lze spouštět střídavým napětím, lze to předělat. Mám to takto udělané už mnoho let.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.14 09:07

Ne každý elektrikář musí rozumět této problematice. Jeden z takových udělal v našem domě víc škody než užitku. Poté jsem to řešil tak, že jsem navštívil speciální prodejnu domácích telefonů (ne super-hyper) a tam jsem získal kontakt na člověka, který s prodejnou úzce spolupracuje, je v této oblasti odborníkem a má dlouholetou praxi. Oslovil jsem ho a od té doby se neobracím na nikoho jiného. Doporučuji tento postup.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.14 09:09

Jestliže je to samostatný zvonek, nebo bzučák (opravdu bzučák) v "domácím telefonu", neměl by to být tak velký problém. Novější typy domácích telefonů ale obsahují elektroniku, v přístroji v bytě jen reproduktor a vyzváněcí signál je přivedený ze společného zdroje kdesi v domě. V tom případě měl elektrikář pravdu a v podstatě s tím nic nenaděláte.

doplněno 13.11.14 09:16:

bmbx - "Mám to takto udělané už mnoho let. "

No právě, od té doby se i domovní zvonky značně změnily. Vyzváněcí signál je generovaný v zařízení, umístěném zpravidla na DIN liště v hlavním domovním rozvaděči a je vedený (po stejných drátech jako hovory) do reproduktoru v "telefonu" v bytě.

Ohodnoceno: 3x

Od: bmbx®
Datum: 13.11.14 11:12

magdon:

vycházím z toho, že šílené bzučáky mají právě ty starší domácí telefony

U nás máme takový hybrid, když někdo zvoní dole, je zvuk generován v centrální jednotce a s tím se opravdu nic nenadělá, ale když zvonil někdo u dveří bzučel příšerný jednoduchý bzučák.

doplněno 13.11.14 12:35: v dotazu to i zaznělo:...mám starý domací telefon...
Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 13.11.14 12:53

no řešit se to podle mne dá, koupí melodického švábu a piezoměniče, a možní usměrňovače a kondenzátoru, schopnej kutil to dá dohromady...a mělo by to vejít pod kryt telefonu...odpojit bzučáka připojit tenhle bastlík...

Datum: 13.11.14 14:17

Pokud máte starší typ zvonku - resp. bzučáku (je celkem jedno, jestli je to jen zvonek, nebo domovní telefon) který má střídavý bzučák, pak je řešení velmi jednoduché. Koupíte si vhodný melodický zvonek, který se umí spouštět střídavým napětím z externího zdroje a zapojíte ho místo stávajícího bzučáku. Jediná nevýhoda tohoto řešení je, že u melodického zvonku musíte jednou za cca 4 roky vyměnit baterii.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.