Spálené adaptéry u LCD monitoru

Od: Datum: 12.11.14 20:57 odpovědí: 3 změna: 13.11.14 16:27

U LCD monitoru se mi doslova roztavil AC adaptér na přívodním kabelu. Měl parametry 12V 4,16A (stejně jako monitor). Stalo se tak v době mé nepřítomnosti v režimu standby. Zkusil jsem adaptér od jiného monitoru s parametry 12V 3,5A. Vše půl dne fungovalo. Při následném spuštění po několika hodinách však monitor již opět nenaběhl. Tentokrát na adaptéru není nic znát, jen nedává šťávu ani monitoru, ke kterému původně patří - zřejmě je opět spálený. Co si o tom myslíte - kde může být prapůvodní příčina? Spálil se druhý adaptér jen proto, že byl slabší? Nebo může být chyba přímo v monitoru, který zlikviduje každý adaptér? Monitor už má svá léta (asi 7).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 01:45

Tak logicky někde chyba je, možná odpaluje monitor adaptéry, možná, možná je mizerná prodlužka, či přímo odešlo něco v zásuvce...bohužel do toho nikdo nevidí ale monitor co mi upeče šňůru v mé nepřítomnosti by letěl z domu...

V životě jsem viděl 2x byt vyhořelý kvůli elektriny 1 patro nahoru a poté hasičema prolité 3 patra směrem dolů...

Buď nechat opravit/zkontrolovat ale při dnešní ceně monitorů to asi nemá cenu pokud to není nějaké EIZO ...

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 13.11.14 07:53

Chtělo by to prověřit kolik monitor bere proudu, ale na chybu monitoru to nevidim. Myslím, že chyba byla v adaptérech. V prvním případě nemá co hořet, neboť je v něm pojistka (elektronická pokud je to pulzní zdroj, nebo tepelná pokud je tam obyčejné trafo). To, že nechodí i ten druhý mohlo být způsobeno tím, že byl slabší a nevydržel to.

Od: mkat®
Datum: 13.11.14 16:27

Vyzerá to tak že aj ten monitor si berie väčší prúd ,ako má.Ved má už 7 rokov.Preto 12V 3,5A je málo.Stále ked sa nahrádza zdroj tak treba aby prúd bol rovnaký ,alebo vyšší.Nikdy nie menší prúd.Určite by neškodilo zmerať aký prúd si berie monitor a podla toho sa zariadiť.myslím že 12 V 4,5A (a viac) by mohol stačiť.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.