Prodloužená záruka - Mondial Assistance

Od: Datum: 12.11.14 11:05 odpovědí: 5 změna: 16.11.16 10:08

Dobrý den, chtěl bych prosit o radu a přejdu rovnou k věci.

Chci si pořídit sušičku prádla s tepelným čerpadlem v hodnotě 16 000 Kč a uvažuji o prodloužené záruce o 3 roky (1 400 Kč) z toho důvodu, že pokud se cokoli v sušičce pokazí, musí se měnit celé čerpadlo (které je tam nějak zalisované, či co) a toto stojí kolem 5 000 kč. Když jsem hledal v e-shopech, spousta jich nabízelo prodlouženou záruku prostřednictvím společnosti Mondial Assistance, což je jakási pojišťovna, která by měla provést opravy popř. výměnu spotřebiče. Ovšem v jejich podmínkách jsem si našel odstavec, ve kterém se uvádí toto:

4. Pojistné plnění za všechny pojistné události v rámci Pojištění prodloužené záruky za celou dobu trvání tohoto pojištění je poskytováno maximálně do výše pojistné částky...

...to by zřejmě bylo o dost méně než co by stála výměna čerpadla a jeho součástí...

...a taky v jednom z bodů na co se prodloužená záruka nevztahuje zmiňují toto:

3. způsobené nesprávnou či nedostatečnou údržbou výrobku, přetěžováním výrobku, užíváním výrobku v rozporu s pokyny výrobce či za neobvyklých podmínek nebo jinak způsobenou pojištěným,

4. vzniklé běžným opotřebe ním,..

Má otázka tedy zní: Vyplatí se dokupovat prodlouženou záruku?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.11.14 11:10

Dobrý den, z mého pohledu je to jen trik a platba za naději. Já bych jim nic navíc neplatil, ale je to každého věc, jestli tomu věří - jistě to mají prodejci prodloužených záruk dobře vymyšleno a neokradou se. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: vaseka
Datum: 04.02.16 00:12

Zdravím,řeším prodlouženou záruku,chtějí to poslat ppl,tak si ještě připočtěte 2 dopravy!

Prodavači slibovali ,že servis přijede do bytu,je to jen obchod se lží.

Naději máte,ale záleží kdo vydrží déle s nervy.

Je to jako na úřadě,všude 5x a nevyřídíte nic.

Od: mary
Datum: 16.11.16 10:08

Zdravím, pračka se porouchala v prodloužené záruce, servis přijel, sepsal a odjel. Na Mondial Assistance mi sdělili časovou lhůtu 3 měsíce od hlášení servisu, nevím na čem jsem, koupila bych si druhou pračku, abych mohla prát, ale co když mi pak dají nový výrobek za porouchaný... nezbývá než čekat a neprat?!

Od: bmbx®
Datum: 12.11.14 12:06

Mám stejný názor jakoi ben, je to trik a osobně nejsem zastánce ani zákonné záruky

Datum: 12.11.14 18:53

Platí to,co oni mají v podmínkách a ne co řekne prodavač. Jedině,že by prodávající dal jiné VOP,kde žádné omezení není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.