Seká se obraz v televizi

Od: Datum: 10.11.14 12:38 odpovědí: 12 změna: 10.11.14 14:04

Dobrý den, nevim co s televizi, furt se mi seká obraz na baráku..Kdyz zapnu televizi tak se seká obraz a pak za chvili uz to jede..nevite co stim.zkouším ruzne antenu ale nejde to...poradite?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 12:47

co máte za TV? některé mají trochu větší citlivost na sílu signálu a obraz vypadává i při signálu, který jiná TV zvládne, nyní je období mlh a inverzí a to ty signály opravdu dělají divy, někdy chytím vysílače 150 km od domu, někdy vypadává obraz od vysílače, který je podstatně blíž

máte tam u antény nějaký předzesilovač? jaká je to anténa? máte směrovou nebo síto? jsou na rozvod napojeny i jiné TV?

sílu signálu a nastavení antény, případně doporučení na výměnu za jinou, by vám doporučil nějaký odborník, který provádí montáž antén

Ohodnoceno: 0x

Od: radek40
Datum: 10.11.14 12:51

mě jdou jenom německé programy dobře a ostatni české se sekaji,vubec nevim cos tím.mám televizi scharp aqua.Furt kostičkuji posledni dobou a kdyz se zahreje televize pak to jde

doplněno 10.11.14 12:55:

mám sitovou antenu sirokopásovou 38dp

Od: ben®
Datum: 10.11.14 12:54

Dobrý den, zkuste si nejdříve přeladit kanály v TV a potom si zkontrolujte konektor od té antény do TV - vytáhnout, dorazit, pootočit. Zdravím!

1) P.S. Tu anténu vraťte do původní polohy.

2) P.S. Tak, směrová anténa by byla lepší (a bez zesilovače).

doplněno 10.11.14 13:56:

Tak, vidíte - asi to bylo tím konektorem. Já mám anténu Logaro a v pohodě.

Datum: 10.11.14 13:09

kupte si v prvé řadě směrovou víceprvkovou anténu (Yaginu), já síťovku taky vyřadil, směrová je lepší, já navíc napájím několik TV v domě (mám širokopásmový zesilovač s několika vstupy - když byl ještě analog dle pásem, a několika výstupy), pokud máte jednu Tv, tak byste žádný zesilovač asi nepotřeboval, jen kvalitní anténu, pokud vám to tedy neruší něco jiného,

nevím jak daleko máte k německým vysílačům, ty mají asi větší výkon a navíc se signál z dalekých směrů dobře šíří při inverzi

Datum: 10.11.14 13:12

já mám v dome dve televize.tahle mi blbne a ta druhá v patre mi jede hezky ale tam mám jinou antenu...a tam je obyc nejaká..malá nekolik prvku

Datum: 10.11.14 13:16

zkuste prohodit TV, abyste vyloučil možnost, že je to na straně TV

Datum: 10.11.14 13:30

tak jsem to prohodil a televize jede nahoře krásně..a je to obyč antena..takže dole sitová je na prd..

Datum: 10.11.14 13:32

no tak vidíte, že jsme se dobrali nějakého výsledku, než koupíte anténu, tak ještě zkontrolujte konektory na koaxu a zda se vám někde nedotýká stínění (opletení) nosného vodiče

Datum: 10.11.14 13:37

tak jsem zkontroloval konektory a je to dobrý..tak ted nevim zda koupit tu smerovou antenu anebo nejakou obyc co mám nahore..jakou máte vy?popřípadně značkua cenu? děkuji mnohokrát

Datum: 10.11.14 14:04

teď vám neřeknu jakou doma mám, možná večer se doma kouknu, ale má tuším okolo 21 prvků a vzadu má takový lomený síťový zářič, ještě mrkněte u té vaší síťovky, zda není někde problém v té připojovacíí krabičce - povolené šroubky, zoxidované kontakty...

doplněno 10.11.14 19:11:

tu kterou mám od r. 2007 jsem na netu nenašel, ale můžete si vybrat něco podobného:

http://www.eltasat.cz/satelit…tv-antena-dipol-94-21-69-vena

http://www.eltasat.cz/satelit…ntena-fuba-dat-4583-uhf-17-db

http://www.eltasat.cz/satelit…hnika/antena-alcad-mx-076-lte

http://www.eltasat.cz/anteny-…-t/color-supra-21-60k-10-16db

Datum: 10.11.14 12:54

Zdravím vás,poslední dobou mám stejný problém.Tři roky po nastěhování bylo vše bez problémů a najednou začala TV tzv blbnout.Na internetu jsem zjistil,že u nás v Rajhradě zapnuli nový vysílač LTE a našel jsem,že tato síť může TV signál značně omezovat.Vyzkoušel jsem zesilovač i s napájením a potom LTE filtr,ale bez úspěchu.Jelikoš mám klasické síto,asi budu muset zakoupit novou směrovou anténu s LTE a GSM odrušením. Přeji pevé nervy a doporučil bych Vám případné měření od ČTÚ,na jejich stránkách jsou na to formuláře.

Datum: 10.11.14 12:59

pokusim se , uz jsem z toho na nervy furt se to seká,litam kolem baráku jako osel...s antenou...

doplněno 10.11.14 13:01:

jak je ale možný že němci mi jedou krásně všechny..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.