Nákup trouby - vyrážení pojistek

Od: Datum: 08.11.14 20:58 odpovědí: 4 změna: 09.11.14 15:33

Dobrý den,

rád bych koupil rodičům kombinovaný sporák, ale obávám se, že by to mohlo vyřážet pojistky.

Vím, že elektrika se dělala nová, ale nvm jak je to s okruhama a tak se bojím, že by to mohlo dělat problémy.

Z el. spotřebičů je tam sice jen pračka, ale stejně. Můžete mi prosím poradit, jak se dopočítám toho, abych si byl jist, že provoz el. trouby bude bezproblémový? Hned u toho místa je klasická zásuvka, terou bych využil.

Děkuji

Vasek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.14 21:16
avatar

Jedná se tedy jen o el.roubu. Standard v nové instalaci je pro troubu samostatný okruh - zásuvka s vlastním jištěním 16A. Funční to ale bude zapojené v jakémkoli okruhu s jištěním 16A to té doby, než na tom stejném okruhu bude připojeno více zařízení s větším odběrem (myčka, konvice, mikrovlnka...). Chce to tedy zjistit co je na daný okruh zapojeno. Doufám že se nejedná o nějakou speciální troubu co má třeba 3 kilowatty.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.11.14 21:22

Nejsu žádný elektrikář ti vám doporučí samotný okruh ale trouby mají vesměs 2Kw a jestli máte novou elektriku tak tam máte určitě cyky3x2,5 a 16A jistič a to utáhne i stou pračkou dohromady.Teď se do mě pustí odborníci že 16 jistič udrží +-3,7Kw adt.(asi se nestane že půjdou na plný příkon) já bych se toho nebál

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.14 22:42
avatar

Klasické trouby mají poměrně často příkon nad 3 kW, kolem 2 kW berou ty malé kombinované mikrovlnky s pečením.

Ale trouba většinou nepeče současně všema topnýma tělesama, takže uváděný maximální příkon neodebírá.

Pokud je instalace vpořáku a zásuvkový obvod je jištěný jističem 16A, pak by problém být neměl. (jmenovitá hodnota jištění neznamená, že právě při 16 A jistič vypne, k vypnutí by došlo při cca 23 A, takže zásuvkový obvod zvládne teoreticky cca 5,5 kW.)

Pokud je v kuchyni u sporáku zásuvka, je možné, že je to zásuvka právě pro sporák. To zjistíte celkem jednoduše - vypnete jistič této zásuvky a zjistíte, zda je bez napětí ještě jiná zásuvka. Pokud by se jednalo o samostatnou zásuvku pro sporák, pak není co řešit.

V opačném případě je potřeba dát pozor na přetížení - tedy pokud do jednoho zásuvkového okruhu zapojím třeba troubu a myčku, a oba spotřebiče mám zapnuté, už musím počítat s tím, že bych současně do téhož zásuvkového okruhu neměl zapojit ještě vysavač, varnou konvici a žehličku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vasek54
Datum: 09.11.14 15:33

Dekuji za rady. Jdu na to

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.