Lednice chladí jen pár hodin pak se vypne

Od: Datum: 09.12.12 08:25 odpovědí: 12 změna: 09.12.12 15:36

Zdravím, měl jsem lednici totálně zamrzlou, tak jsem se rozhodl jí odmrazit. Spěchal jsem, takže jsem si dal vodu tak 80 stupnů do hrnce a dal hrnec do mrazáku. Po odmražení lednice jede pár hodin, ale pak se vypne uplně a už znova nenaskočí. Nevim jestli je normálník, že se lednička vypne a nejede furt(ted si to zpětně nevybavuju, jesli se vypínala na čas), ale asi jo, když dosáhne určítý teploty, tak se na chvíli vypne a pokud teplota stoupne zas to dochladí. Problém ale je, že tohle už neděla a znovu nenaskočí. Asi jsem nějak podělal ten drátek co vede k mrazáku(asi čidlo?) protože byl obalenej ledem a já jsem se ten led snažil opatrně už skoro napůl roztátej rozbít nožem(opravdu jsem spěchal proto tyhle postupy). Je možný, že jsem nějakej zničil to čidlo nebo co je ten drátek? Nebo jen nějak uvolnil třeba? Ten kompresor je asi v pořádku, protože šlape celkem dlouho, ale říkám po pár hodinách se vypne a nenajede znov a musím jí vypnout tím, že dám nastavení lednice na 0 a poté zas zapnu na požadovanou teplotu.

Díky za případnou pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 09.12.12 08:38

Proboha! Zaprvé do LEDNICE SE NIKDY NEDÁVÁ NIC TEPLÉ, zadruhé, odstraňovat led pomocí násilí? Krom poškrábání ledničky může hrozit i poškození ledničky..No radši se nevyjadřuju..Spěchat se má pomalu, zvlášť u věcí co stojí tolik peněz..

Sám doma s tím nic neuděláš, prostě si zavolej opraváře a zaplať za sovu hloupost.

doplněno 09.12.12 08:39:

Jen tak mimochodem, když my jsme spěchali s odmrazením lednice tak se vzala TEPLÁ HOUBIČKA a tou se stíral led do kýble. Ale my jsme u toho použili mozek nic proti...

Ohodnoceno: 0x

Od: scyl
Datum: 09.12.12 08:47

No já tenhle postup našel na netu, že to tak spousta lidí dělá a že žádnej problém. Lednice samozřejmě byla vypojená ze zásuvky, tak nevidim zas takovej problém vložením teplýho hrnce do mrazáku.

Datum: 09.12.12 08:51

Spíš si říkám, jestli jsem neuvolnil nějak to čidlo, ale nějak násilně jsem ten led neodstranoval. Prosim o odpověď někoho kdo se v tom vyzná a řekne mi co by to mohlo být. Né obyčejnýho uživatele bez technických znalostí v tomhle případě.

Bez urážky :)

Od: axlik*
Datum: 09.12.12 08:51

Ono se to tak dělá, ale poškrábe se lednička..Zvlášť u těch novějších se to poškrábe hodně..Škrabal bych to maximálně něčím plastovým, ale ne nožem..To je jedno, že byla vypojená, stejně je to pro ní výkyv teploty na kterej není stavěná..Jak říkám, jedině opravář, doma s tím člověk nic neudělá..

doplněno 09.12.12 08:57:

Neurážím se, nerozumím ledničkám to je pravda jen jsem se chtěl vyjádřit k tomu nezodpovědnému zarábění s ledničkou :D

Datum: 09.12.12 08:56

Že se poškrábe je mě jedno, navíc poškrábaná není, byla tam velká vrstva ledu, která díky hrnci už byla skoro roztátá, tak tu jsem škrábal nožem né ten spodek. No nevim, jestli tohle má na to vliv, je to možný, ale dělá to spousta lidí takhle a žádnej problém asi neměli, spousta lidí to dělá i fénem :D Je možný ale, že to čidlo nějak rozhodí ta větší teplota. Ještě zkusim zkontrolovat jestli je správně zapojený.

Od: bmbx®
Datum: 09.12.12 10:31

Mechanicky poškozený termostat způsobí, že lednička vůbec nesepne. Je to měděná trubička plněná médiem, které zvětšenou teplotou zvětší objem, tím se zvýší tlak a sepne tlakový spínač. Pokud se někde poškodí, médium uteče a nemá co působit na tlakový spínač.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.12.12 11:16

Takže to bude asi tim termostatem? Ten se dá dokoupit ne?

Od: bmbx®
Datum: 09.12.12 11:28

Pokud je termostat poškozen a uteklo z něj médium, tak lednice nezapíná vůbec, vám běží několik hodin, chladí?

Vychlazená lednice / mrazák musí v pravidelných intervalech zapínat a vypínat. Interval kdy lednice běží se prodlužuje v okamžiku častého otevírání lednice.

Datum: 09.12.12 11:48

Už se vůbec nesepíná. Musim jí vytáhnout ze zásuvky, vypnout na 0 po chvíli zapojit do zásuvky a zvolit stupeň, pak chladí/mrazí několik hodin. Je to malá lednice s malým mrazákem nad lednicí s jedním kompresorem tuším, takže posuvníkem ovládám jak lednici tak mrazák. Už mi 2x rozmrzlo maso v mrazáku a pak zas zmrzlo ,dkyž jsem to manuálně vypnul jak jsem psal výše. Problém je, že takhle jede, chladí/mrazí v pohodě, ale prostě se po čase vypne a nesepne už znovu. Čím by to mohlo být?

Datum: 09.12.12 12:52

Nez se vam lednice zase spusti, jdou slyset nejake zvuky? Cvakani kolem kompresoru, huceni a cvaknuti a pod.?

Mohl by to byt i kompresor.

ALe pro zacatek bych se zameril na ten termostat. Pokud nemate el,vzdelani nedelejte to. V opacnem pripade vyzkousejte spojit kabely co jdou do termostatu (NE ZELENOZLUTY), spojte je, zalepte k sobe, tim vyradite termostat z provozu a lednice se bude chovat jako se spustenym termostatem. Pokud vam bude po celou tu zkusebni dobu chladit( dejme tomu dve hodiny) pak je jasny problem s tim termostatem, ktery se pochopitelne da koupit novy

Datum: 09.12.12 13:56

Kdysi jsem měl stejně se projevující závadu na mrazáku Calex - problém byl v propojení toho plastového bazmeku se rozběhovým relé na kompresor - ten plastový nesmysl byl asi málo doražený, jeden pin na kompresoru nepatrně kratší, a oblouk při spínání ho postupně opaloval, až to skončilo přesně stejným chováním, jaké popisujete. Za mrazákem přitom bylo slabě cítit pach tavené umělé hmoty. Každopádně to chce servisáka. S vaším "odmrazováním" to vůbec nemusí souviset.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.12.12 15:36

Díky všem za rady, ted to běží pokud to nenajede znovu, tak zavolám odborníka, sám tohle stejně nevyřešim, jen mě zajímalo co by s tím zhruba mohlo být.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.